• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
viš koje sranje bez veze dođe i zajebe čovjeka to ti je da pop.. sad bi još samo trebalo kad dođe voče da se neki K pojavi pa da i ta prodaja ode kvragu a i ti trgovci gledaju te u oči i prodaju strano pod domače tak da nisi siguran u niš ja bi malo i njih na edukaciju svijesti poslao kao što nas stalno educiraju sčim špricamo koliko špricamo (doza) kud sa otrovnom ambalažom itd. kud ljudi nemaju love još ih ustraši sa nečim i ode mast u propast. baš me interesira kad otrkriju od čega je na kraju oboljenje ako nam i uopče kažu istinu oče li bit sankcija za te proizvođače ? nego ti vaši krastavci jesu to samo konzumni ili ih moš i kiselit
mislim kad bi ih ranije ubrali ?

pa nemam pojma,sigurno da možeš i kiseliti,zašto da ne. ali najbolji su ti kornišoni za te stvari.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ljudi koji razlog može biti da se suše mali plodovi krastavca u plasteniku,imam dosta toga,budu skroz mali i posuše se.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
ljudi koji razlog može biti da se suše mali plodovi krastavca u plasteniku,imam dosta toga,budu skroz mali i posuše se.


Previsoke temperature. I meni se to dešava.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
pa pretpostavio sam,ali nije toliko vrućina baš,neznam koliko podnose.

Temperatura i svjetlost

Kornišoni imaju velike zahtjeve za toplinom, ali treba izbjegavati temp. veće od 35oC jer dolazi do propadanja vrhova vriježa. Optimalna temperatura za uzgoj je 27oC.

Zahtjevi za toplinom u raznim fazama razvoja biljaka su različiti. Za klijanje potrebno je minimum 20 C, a optimalna je 25-30oC. Za vrijeme uzgoja rasada,optimalna dnevna temperatura je 22 -28oC, noćna je 20-22oC. Za vrijeme plodonošenja težiti održati dnevnu temperaturu 20-30oC, a noćnu 17-21oC. Zaustavljanje rasta biljaka javlja se ako duži period bude dnevna 12oC, a noćna 8oC, ili dnevna 32-35oC, a noćna 23oC.

Za dobro oprašivanje poželjna je minimum 14-16oC, jer na nižim temperaturama se cvjetovi ne otvaraju. Bitno je održavati približne optimalne temperature dnevne i noćne za vrijeme plodonošenja jer zametci mogu otpasti i pri temperaturi od 10-14oC. Smatra se da je optimalna razlika temperatura između dana i noći 5oC.

Za dobar razvoj i plodonošenje krastavaca poželjna je svjetlost od 6000-15.000 luxa.

Dobro je znati da kad su biljke male-mlade imaju transpiraciju listova veću nego što uzmu vodu putem korijena,a kad su biljke starije bitno je održavanje vlažnosti koja sprečava suviše veliku transpiraciju.

(preneseno od savjetodavne službe)
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
ljudi koji razlog može biti da se suše mali plodovi krastavca u plasteniku,imam dosta toga,budu skroz mali i posuše se.

Dane neznam koji ti je krastavac ja radim kornišon a vjerovatno se slično ponašaju.
Mali plod krastavca oko 2-3 cm žuti i opada najviše zbog preopterećenja biljke sa plodovima. Kad god krastavac ima previše roda biljka nemože sve da ishrani i tada odbacuje višak ploda. Svi ostali uslovi koji nisu u optimalnim granicama još više pogoršavaju to opadanje. Potrudi se da im daš što bolje optimalne uslove i toga opadanja će biti manje. Nemoj da te sikera to opadanje na kornišonima je to normalna pojava a vjerovatno i na salatarima. Jedino je opadanje svedeno na minimum kod proizvođača koji skidaju neke sitne plodove (takoreći viškove) pa im za berbu raste samo ekstra klasa.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
sve sam to analizirao i sam ali nemam pojma šta je na kraju,nema puno plodova da bi se desilo odbacivanje,nema čak ni duplih,ako naletim ja to pokidam,nije se desilo ni da sazore ili previše narastu pa da biljka misli da je napravila svoje,jedino možda temperatura,to se zna desiti da bude debelo preko 30 po danu,nemam još sve riješeno pa zbog toga možda.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Do sada nije bilo krizni temperatura pa mislim da nije to u pitanju.
Meti to opadanje počinje od prve berbe oko 10-15 aprila pa do kraja vegetacije, a polovinom aprila temperature su niže zato mislim da nije do temperature.
Prije nekoliko godina ja sam se zauzeo da ustanovim zbog čega se to dešava,zvao sam stručnjake iz Tuzle ,Beograda i Novog Sada, čak sam nosio biljku i zemlju u institut u Novi Sad i niko mi nije mogao dokazati zbog čega se to dešava. Samo sam na jednom predavanju u Bijeljini čuo od jednog stručnjaka da je to normalna pojava za krastavac da odbacuje ono što nemože da ishrani i da me to nebrine. Bitno je da se odgaji jaka biljka sa jakim korijenom i opadanje će biti manje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
još jedan problem. sorta Charta,rastavac salatar,posađen u plastenik proljetos,sve ok do unazad nekih 20 dana,počeli su mi žutjeti na krajevima,neki čak i cijeli požute,šta je problem? radim sve isto kao i prije,od vode do prihrane,svakih 15 dana 16-8-32 1 gram po biljci na 1000 litara vode,Tropicote kalcij 1 gram po biljci na 1000 litara vode. stabljike su tamno zelene boje kako i trebaju biti,tu i tamo ima neka žuta,ali plodovi su žuti svagdje.
 
M

MOCO

Guest
mislim da brzo trebaš pobrati te što žute, jer oni su ti krenuli u prisilnu zriobu
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
još jedan problem. sorta Charta,rastavac salatar,posađen u plastenik proljetos,sve ok do unazad nekih 20 dana,počeli su mi žutjeti na krajevima,neki čak i cijeli požute,šta je problem? radim sve isto kao i prije,od vode do prihrane,svakih 15 dana 16-8-32 1 gram po biljci na 1000 litara vode,Tropicote kalcij 1 gram po biljci na 1000 litara vode. stabljike su tamno zelene boje kako i trebaju biti,tu i tamo ima neka žuta,ali plodovi su žuti svagdje.

Pogledaj ispod lista tih što žute da nema pauka-grinje, ali sa lupom. Meni je pauk na kraju sezone uništio sav krastavac, bilo ih je ispod lista barem pedesetak komada. Simptomi su poneki struk počinje da žuti i samo krene redom. Ako ne zaboravim f aparat u njivu poslati ću ti sliku da vidiš šta uradi pauk za dvadesetak dana.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pogledaj ispod lista tih što žute da nema pauka-grinje, ali sa lupom. Meni je pauk na kraju sezone uništio sav krastavac, bilo ih je ispod lista barem pedesetak komada. Simptomi su poneki struk počinje da žuti i samo krene redom. Ako ne zaboravim f aparat u njivu poslati ću ti sliku da vidiš šta uradi pauk za dvadesetak dana.

ajde pa da vidim,iako mislim da nije to u pitanju.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
mislim da brzo trebaš pobrati te što žute, jer oni su ti krenuli u prisilnu zriobu

ma pobrao sve i pobacao,i žute i zelene,nejdu nikako majku im.......prisilna zrioba,zanimljivo,od kud ti to?
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
ajde pa da vidim,iako mislim da nije to u pitanju.

Danas sam zaboravio slikati a sutra rano čupam vriježe, slikat ću sutra ako opet ne zaboravim f aparat.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo sad sam gledao,i mali koji tek rastu su svjetložute boje,nešto tu ne paše.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Izgleda jako dobro, moje mišljenje je,kada se vidi cijeli nasad, da listovi moraju biti krupniji što znači da mu fali vode i dušika a to bi mogao biti uzrok žućenja plodova, odbacivanja plodova. Još jedna stvar - moraš ranije brati plodove, ostavljaš ih prekrupne na stablu što oduzima snagu stabljici i razvoj ostalih plodova. Znači pojačati vodu, dušik(omjer N:K - 1:1,5) i svaki treća prehrana fosfor za bolju oplodnju(13:40:13) i berba na vrijeme(manje plodove(25-30dkg)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Izgleda jako dobro, moje mišljenje je,kada se vidi cijeli nasad, da listovi moraju biti krupniji što znači da mu fali vode i dušika a to bi mogao biti uzrok žućenja plodova, odbacivanja plodova. Još jedna stvar - moraš ranije brati plodove, ostavljaš ih prekrupne na stablu što oduzima snagu stabljici i razvoj ostalih plodova. Znači pojačati vodu, dušik(omjer N:K - 1:1,5) i svaki treća prehrana fosfor za bolju oplodnju(13:40:13) i berba na vrijeme(manje plodove(25-30dkg)

zar si sumnjao u moje sposobnosti haha.vode nefali to je sigurno,dušika ću probati još dodati,malo KAN-a kroz sistem pa ćemo vidjeti. ma berem ih ja,to ostalo tu i tamo neki sad kad nejdu pa se baš i ne trudim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh