• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PRONAR prikolice

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
teško da češ nači ovakvu polovnu jer ove pronarove su friške na našem tržištu mada može naiči neka slična polovna na oglasima ali tu obavezno pokupe prekupci a cijene najbolje vidjeti na oglasu ali bar ja mislim da ispod 2000 eurića nema:supz:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
teško da češ nači ovakvu polovnu jer ove pronarove su friške na našem tržištu mada može naiči neka slična polovna na oglasima ali tu obavezno pokupe prekupci a cijene najbolje vidjeti na oglasu ali bar ja mislim da ispod 2000 eurića nema:supz:

ako gre po planu (69% da će, hehe) i kod mene će jedna... možda ne ovakva al neka kiperica mora biti ;))

za sta su ove konkretno, bas imaju lijepe gume :)) http://www.chieftain.pl/gallery-list8201.html?catid=55
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ja pretpostavljam da su to za prijevoz zemlje sljunka....moje misljenje....:rolleyess:
 
B

bosniahos

Guest
,

Širok spektar radnji je za ove prikolice,klikni na you tube ima dosta o njima.Inaće takve prikolice su poćetkom 2.svijetskog rata poćeli graditi njemaćki inžinjeri koji su došli u Ameriku.Kasnije i u samoj Njemaćkoj ih se gradilo puno.Malo su specifićne a meni se najviše sviđa univerzalna za đubre i ostale rastresite materijale iz tih vremena.Valjda zbog mase ili se to meni samo ćini nešto su tiše u radu od nama poznatih.Ove su vjerovatno pošto su nove generacije još bolje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
je dobro su samo im i cijene nisu """""slabe""""

prošle godine kad sam ju gledao u jurvalu, model t671, 4 m sanduk, 5 tona, bila je oko 9500 eur.., ali je bila sa opermom, rezervni kotač, lijevak za rifuzno kipanje, nazad vuča, izvod za kipu....
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
vidim da je došlo do male pomutnje ali Pronar prikolice su se pojavile na našem tržištu prije nekoliko godina i prvi uvoznik je bio Jurval,i izgleda da su prikolice dobre kada sad više raznih uvoznika ima njihove prikolice na ponudi,možda član Kičo zna više on je proljetos kupio jednu na Bjelovarskom sajmu,kakva je izrada i kako se ponaša pod teretom,ovako po izgledu meni osobno jedne od najljepših još samo da je eura za jednu malu 6t:partyman::rolfer:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
vidim da je došlo do male pomutnje ali Pronar prikolice su se pojavile na našem tržištu prije nekoliko godina i prvi uvoznik je bio Jurval,i izgleda da su prikolice dobre kada sad više raznih uvoznika ima njihove prikolice na ponudi,možda član Kičo zna više on je proljetos kupio jednu na Bjelovarskom sajmu,kakva je izrada i kako se ponaša pod teretom,ovako po izgledu meni osobno jedne od najljepših još samo da je eura za jednu malu 6t:partyman::rolfer:

ja ju imam u firmi od 2006, pokazala se jako dobrom, jedini kvar šta je bio na njoj šta su vrisnule gumice u kočionom cilindru pa nije htio vračati klip unutra, i brzo prohrđa, kad je bila samo godinu dana stara, počela se dizati boja na stranicama i ispod sanduka. a i tad kad je uzeta bila je nekih 5500 eur.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vozio nesto preko 9 tona psenice u njoj i sad kuruze isto tako, kipali na zdnji kraj za meljavu stoji ko ukopana. Šasija dosta cvrsta cak mozda i prevec za tu tonazu. Siroka, stabilna, jaka sasija i stranice... ja zadovoljan a boja sumnjam da ce otpadati jer ne stoji vani.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Kvaliteta pronarovih prikolica i akz.. diglo boju na sve strane, ispod sanduka svi spojevi kao i elementi šasije sanduka debelo pohrđali i počeli trunuti, boja dignuta na x mjesta.. prilikom demontaže 80% vijaka se nije dalo odvrnuti, nego je samo popucalo...prikolica je iz kraja 2006.g
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A to se dogodilo uslijed čega??? Nepranja i neodržavanja!!! Još nek je vozila i gnoj nikakvo čudo kad se boja šprica direkt na lim, nema temeljne.

Moja pronarka je iz 2008. i svake godine je u punoj upotrebi, od silaža, rolo bala, šljunka, pjeska i ostalog, predkraj sezone se opere i još uvjek je ko nova, svega na par mjesti na stranicama kaj smo malo boju pogulili, prezadovoljan sam!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako to mislis dovest u red onda zbrusi sve pa udri prvo temeljnom. Moja Pronarka je 2011. godiste i u garazi je sve vreme, stranice nemaju temeljnu ali sasija i pod imaju jos kako. Kako cuvas strojeve tako ce ti i sluziti.

2wkm.jpg


img1313tz.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
nije vozila gnoj poljoprivrede ni blata nije ni vidila nikad, koristi se skoro svakodnevno u firmi, najveći teret šta vozi je max 3 tone skele, lim i vunu.. nebitno šta se vozi u sanduku kad je sve kompletno nabubrilo, od stranica, sanduka, šasije, itd.. Kak je kupljena, nakon prve zime je već nabubrila boja po svuda, i mokro ispod bilo kad smo krenuli u sanaciju.. loše zaštićeno tvorinički i loše su riješene neke stvari po njoj.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije garžirana...čudi me onda, pa ova naša prevozi kukuruze, znala je i puno pokisnuti i sva ta kiselina koja se stvara pa nigde ništ nije nabubrilo niti se boja ljušti.
Kićo vidim da vozi i gnoj u njoj pa veli da je ok boja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
velika uloga igra i trenutni dobavljač boje i od kog se uzima. sad smo ju sredili, prešmirgrali, antikorozin, brodski hempel, pa smo sa wurthovim ljepilom/silikonom (50 kn tuba) prešli apsolutno sve spojeve i varove ispod iznad i svuda di bi voda mogla ući, 2 sloja temeljne i na kraju lak...Utrošeno je oko 25 kg boje i 20-ak tuba silikona, oko 3000 kn materjal samo, pozatvarali rupe na stupovima, stranicama, itd... sad je to ono šta treba biti,a garažirana je stalno kad nije u upotrebi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Možda je i probleem prvo pranje pirkolice..
Tak sam ja zeznuo svoju Tehnostrojku..Ljepo je imala naljepnicu kak se treba održavat prvih 1-2mj od kupnje..Ne prati s jakim mlazom i još puno toga..
A ja odma kak smo kupili nakon par dana ju išao prat i da vidiš sad problema..Počela se farba gulit na par mjesta i bubri od ispod..

Sva sreča kaj je samo sanduk tak,šasija je još uvijek picikato...
 
B

bosniahos

Guest
Eto nisam zna.Mada mi se čini da postoji neko vrime da se boje stabiliziraju na metalu nakon nanošenja na isti.Pa nije valjdak bila tolika potražnja za prikolicama da je bil toliko kratak period od proizvodnje do isporuke kupcima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,683
Danas sam bio u Jurvalu, cijena modela T671 ( jedna osovina 5 tona, duple stranice, bez rezervnog kotača) 7600 eura + pdv, za gotovinu. Mislim da je to krajnje prenapuhano, a sa 2 osovine 11 i neš tisuća sa pdv-om
 

Najnoviji postovi

Na vrh