• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Propast Hrvatske poljoprivrede

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: propast hrvatske poljoprivrede

@cowboy, nemoj me krivo shvati, ali s obzirom na životni standard, prosjek plaće, nivo poljoprivrede, izvoz i uređenje države, mislim da je to skoro pa nemoguće. ja sam prvi put u životu vidi kako se ore konjima upravo u bosni. a najviše sam se iznenadio kad sam otkrio da se još radi s vršalicama. nažalost, bih ne koristi većinu svog potencijala, od šumskog, agrarnog do turističkog. mamini su iz rame, samo tamo leži ogromni potencijal da je to bogu za plakanje.

@Ivan KC, ne bi se čudio da uvedu neke specijalne cisterne s kojima ćeš moći ići po gorivo. ono, redovna kontrola ventila, čepova, poroznost materijala i sl. ne znam kako je to u ostatku unije, ali mi smo uvijek veći katolici od pape, pa zašto ne i to. nema smisla da ideš svaki put traktorom na pumpu, nije nitko toliko lud, ali zašto ne bi naplaćivali godišnji pregled cisterne (samo da ovo oni gore ne pročitaju) :D:
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Da ja njih pitam kak da kupim gorivo za kosilicu, da ju doguram do najbliže benzinske i onda tankam???
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Re: propast hrvatske poljoprivrede

@cowboy, nemoj me krivo shvati, ali s obzirom na životni standard, prosjek plaće, nivo poljoprivrede, izvoz i uređenje države, mislim da je to skoro pa nemoguće.

Zato sam i napisao ovo:
Neznam koliko je istinito.


Ne vjerujem u taj izvještaj, analizu ili šta je već bilo, jer znam da je kod nas stanje katastrofalno. Pogotovo poslije majskih i avgustovskih poplava.
Kod nas kad negdje izvezu pet pari čarapa, dvije fosne i gajbu jabuka već pričaju o privrednom razvoju i porastu izvoza... :icon_mrgreen:
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Za sad samo INA daje zabranu točenja. Pitao sam kolege , kažu da na Petrol-u nisu imali takvih problema.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Decki moji lagano sve ode u majcinu... na Ininoj pumpi u Novoj Rači istaknut papir od Carine i Uprave Ine kojim se izricito zabranjuje tankanje plavog pogonskog goriva u bilo kakve posude, bacve, karnistre a dozvoljeno iskljucivo u rezervoar traktora.

Pitam je vas koja budalina se ovog sjetio i sta on misli koliko puta godisnje se moram vozit ja koji imam 10-11km do pumpe? Koliko meni plave treba samo za to navazanje a svima nam je tako?
Sta ako mi traktor ostane u polju i nema mi tko donest kantu nafte? Tko ce ga doslepat i kako dok motor neradi? Nema sanse!!
Tko je taj debil koji samo sjedi i smislja kako namaknut neku novu omču oko vrata?
Ovo je totalno ludilo.. nemam rijeci... :icon_scratch::icon_scratch::mur:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Pa to su totalne idiotarije ja do najbliže benzinske pumpe nemogu doći sa jednim rezervarom goriva i vratit se kući znači ili ga moram gurati ili voziti s autom na priikolici ili se samo vozat do benzinske i natrag jer za rad s traktorom mi ne ostaje nafte...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Idiotarija bez premca, nadam se da će ovo biti kap koja će preliti čašu da takove i slične stvari počnu rješavat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: propast hrvatske poljoprivrede

A tko da ih rješava?
Oni koji su to napisali ionak nisu imali karnister za rezervu goriva u autu, pa ne razumiju problem (ili ga itekak razumiju)???

Moguć je još jedan scenarij: obavezna doprema goriva na gospodarstvo, u odgovarajuću cisternu...samo se pitam tko to može unaprijed platiti?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Ma šta se čudite takvim novim propisima to oni hoće samo unaprijediti našu poljoprivredu izgleda da su takvi zakoni i u EU ljudi se više budu vozili traktorima i razgledavali okolinu u kojoj žive jer ovak sa autom samo projure j...ni retardirani idioti...donose zakon
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Koji je problem toj "gospodi"? Transport goriva ili čuvanje goriva kod kuće u bačvama??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Odnosi li se odluka samo na plavoga ili i na ED?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Misle valjda smanjiti zloupotrebu i popunjavanje proracuna cekajuci neregistrirane traktore kako idu po plavi ili ce ljudi morati registrirati sto opet dovodi po popunjavanja proracuna. U konacnici dovest ce do jos brzeg propadanja sela sto je i cilj velikih igraca.
Nije mi samo jasno kako misle to provodit i da li je osoblje uopce kvalificirano raspoznavati poljoprivredna vozila i hoce li uz to traziti prometnu dozvolu.
Ja cu se snac, u rezervar stane bacva i po pa ce ici nekako. Ili su zabranili i pretakanje. Opet nas tjeraju u sivu zonu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Tu budaletinu koja je to donijela ,takvu glupu odluku treba kao bijesnu lisicu zatući bez metka jer bi bio preskup,kako sada da jedan čovjek koji ima mali traktor sa 30 litara rezervoarom ide do najbliže pumpe 15 km,tamo i nazad on potroši trećinu goriva,kako ovi novi strojevi iz kojih ne smiješ vući gorivo ako ti fali za drugi traktor,ma ovo su malo žešće budalaštine koje ne budu dobro završile,netko bude morao biti zatamanjen sa vrha pa polako redom,jer oni nas tamane bez oružja:icon_hang::icon_hang:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Jos se samo danas u Markovcu moz tociti u karnistere.:s: nekuzim koji I'm je!al opet nekuzim kak ce tociti u kombajne???oni nama definitivno skidaju :icon_butt:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Eeee moj Ajkula.
Pero (olovka) je opasnije od bilo kakvog oružja.
Ljude se namjerno čini prekršiteljima...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Sutra idem s kultičem na tankštelu, a u prikolicu bum flaksericu del pa nek mi nakapaju.
Baš me zanima kak budu mešung prodavali ......
I onda vele crno tržište, inspekcije i lopovluk, a jednostavno teraju čovjeka da bude lopov
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Sad bi trebali traktorima i kombajnima zblokirat pumpe tak da nebu niko ništa točio majku im *****.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,643
Re: propast hrvatske poljoprivrede

E baš me zanima kako će to zabraniti na privatnim crpkama koji zavise od prodaje na bačve i karnistere ,po meni je ovo zadiranje u slobodno tržište .Da mi barem zabranu plačanje svih nepotrebnih PARAFISKALNIH nameta:icon_fU::icon_fU::icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh