• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Propast Hrvatske poljoprivrede

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Doprinosi su vise od 1500 kn a ne 500!

Dok nisi u PDV_u doprinosi su oko 600kn.

Umalo zaboravih reci, ovaj apsurd koji su pokusali napravit oko plave je po meni samo jedna u nizu provokacija da se vidi koliko smo spremni trpjeti a uz to i nabrzinu su uzeli lovu od splasenih ljudi. Lako se moze dogodit da cijena lagano krene dolje (u sto sumnjam) pa je ovo bila idealna prilika prodat "višak".
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Doprinosi su vise od 1500 kn a ne 500!

Dobrinosi su cca 600,00kn za one koji nisu u poreznom sustavu,cca 1050,00kn za one u paušalu i preko 1500,00 za sve one koji prijave godišnji promet veći od 149 500,00kn...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Koji je to idiot smislio stvarno mu treba orden časti dati.
Problem je vjerojatno u carini koja sad nema posla i sad si traži posla.
Kod nas u okolici Zagreba kontroliraju u prometu jako starija vozila i stravično su rigorozni i to carina kontrolira dosta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: propast hrvatske poljoprivrede

A kaj posebno kontroliraju?
Na kaj treba obratiti pozornost?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Najlakše im je reci da gume nisu dobre i hopa Na izvanredni tehnički.
Jako love strance ali i nas a pogotovo stariji kamijoni kombiju itd.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Najbolje od svega je to da su jučer od carine dobili upute o zabrani točenja a ministarstvo je 20.08 ukinulo tu uredbu. Jebe lud zbunjenog i obratno.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Re: propast hrvatske poljoprivrede

ja jučeer točio karnistre na INI i niko ni riječ o zabrani.kaže trgovac da su i oni čuli priču ali niko službeno još ništa ne govori
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Danas sam morao doći traktorom do pumpe da natočim "plavi" . NE MOŽE u bačvu ,kante zdjele sita i rešeta. Pa kuda ovo vodi :icon_hang:

Cijela Istra ima plavi dizel na tri mjesta ako to ovdje uvedu biti će veselo.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: propast hrvatske poljoprivrede

To se vrlo lako da riješiti,dogovorimo svi isto vrijeme tankanja i napravimo kolaps oko svih pumpi i povući će zabranu dok si rekao keks.
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Ovo je stvarno hebo lud zbunjenog :icon_axe:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: propast hrvatske poljoprivrede

:x:100 pumpi 100 pravila najveći problem je taj što se službenici na pumpi boje svoje sjene svaka služba a fala dragom Bogu ima ih,samo dijele neke upute i zabrane brzo dolaze a slabo se povlače dok ne dobiju pismeno neće točiti.
Narode strah je zavladao u svim sferama kako država nema novca sve se prati i analizira i pazite koga prizivate:x:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: propast hrvatske poljoprivrede

a navodno treba imati certificirani spremnik goriva na gospodarstvu tj dupli spremnik iz kojeg ne može ništa iscuriti. u njemačkoj je to normalno tako da će to i kod nas mi možemo samo odgoditi to neko vrijeme .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Joj kolega,Hrvatski i Njemački seljak,to je neusporedivo,pa bilo bi to u redu da svatko ima doma cisternu tipa recimo ovo što proizvodi Tehnixs iz Donjeg Kraljevca,ali to još bude barem pričekalo neko vrijeme kod većine nas malih,ako ne prije dok ne propadnemo,ali ovo o zabrani kupovine u kanistere i bačvice je glupost,volio bih vidjeti kombajn koji mora u sezoni svaki 3 dan ići na tankanje na neku pumpu koja je blizu velike gužve,pa bilo bi potrebna i policijska pratnja, ili recimo čovjek ima mali traktor i mora ići 15 km do pumpe,koliko bi taj uspio napraviti svaki dan zbog te vožnje,najjednostavnije objašnjenje tog apsurda od prije neki dan je da je državi trebalo novaca i ako su pumpe prodale goriva za nekoliko miliona kuna a znamo da je sve plaćeno kešom .koliko je to trošarine i poreza sjelo u državnu blagajnu
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Re: propast hrvatske poljoprivrede

Pozdrav forumaši.Eto sezona bresaka prošla ,našlo se malo slobodnog vremena pa da malo skoknem na forum.Ovo u vezi plavog je stvarno glupost koju je izmislio seljak veći od nas seljaka.Da pojasnim:
-danas seljak nije što je nekad bio,seljak mora biti poduzetan,mora znati puno stvari da bi opstao
puno gospodarstva se zatvara
Onda ti neko dođe preko noći zabranom točenja plavog u kanistre.
Dobro u kanistre još bi razumio,zašto ne može u bačve je sigurnije
Nemože jer nijeproblem u tome.Problem je u nečem drugom.Ne može se riješiti drukčije nego udri po malom seljaku,
-da ide u bačve s troduplim dnom opet bi procurilo.
Svijest naših ljudi je takva i to se ne može promjeniti
Da se razumijemo ja sam za red ali moraju se stvoriti uvijeti za to.Nek svaka pumpa ima plavi .
Mislim da je ovo glupost godine.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
Re: propast hrvatske poljoprivrede

el to samo za plavog vrijedilo ili i za ostale vrste goriva?
nekak mi je bedasto nositi motorku na pumpu svaki put kad ju treba natočit....:icon_madu:
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: propast hrvatske poljoprivrede

to je kao u svrhu čuvanja okoliša pa je opaska o gorivu za motorke i kosilice na mjestu .
puno tih propisa je dobro samo ih treba provesti na takav način da se ne uništi one koji rade i stvaraju u ovoj upropaštenoj državi.
kombajn nema šanse da se toči svaki treći dan ako radi jer moji imaju rezervoar 180 i 450 l
i potroše i za 10- 12 h rada tako da bih svaki dan trebao točiti .
Nitko ne misli na vrijeme koje bi u sezoni bilo utrošeno na čekanje u redu na pumpama tako da je to puno kad se voziš sat do pumpe i onda čekaš još sat na red za točenje a trebaš natočiti 2-3 traktora i kombajn .
A njihovi pametni propisi da u traktoru dok ne radi ne smije biti gorivo za poljoprivredu svi bi na pumpe trebali ići sa priključcima i napraviti krkljanac kojem bi se i gliste smijale .ovo je kazalište apsurda!!!!!!!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Re: propast hrvatske poljoprivrede

el to samo za plavog vrijedilo ili i za ostale vrste goriva?
nekak mi je bedasto nositi motorku na pumpu svaki put kad ju treba natočit....:icon_madu:

Lož ulja možeš bez problema natočit, daš osobnu i OIB i toči brate, za eurodisel te niš ne pitaju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh