• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nekada je bilo ogranicenje od mislim milijun kuna po firmi a sada samo todoric dize preko sto milijuna poticaja godisnje i sve se pripisuje seljacima. kada smo se izborili za povecanje ono na 2250 ovi veliki su sjedili u foteljama i trljali ruke a mi smo prosvjedovali. coban treba opet staviti ogranicenje primjer 500000po opg ili firmi i bilo bi za sve i treba im lupiti zabranu poticanja uvoznih zivotinja (prasaca i telica) i bilo bi drugacije!
 
L

lukoil

Guest
zeko kaže:
nekada je bilo ogranicenje od mislim milijun kuna po firmi a sada samo todoric dize preko sto milijuna poticaja godisnje i sve se pripisuje seljacima. kada smo se izborili za povecanje ono na 2250 ovi veliki su sjedili u foteljama i trljali ruke a mi smo prosvjedovali. coban treba opet staviti ogranicenje primjer 500000po opg ili firmi i bilo bi za sve i treba im lupiti zabranu poticanja uvoznih zivotinja (prasaca i telica) i bilo bi drugacije!
ovaj prijedlog je dobar pogotovo sto se tiče uvoza a bogami i poticaja
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
i ja sam za to da se ograniče poticaji kao što kaže zeko na nekih 500000kn po gospodarstvu i sigurno bi bilo više novca za ove manje poljoprivrednike.država će na ovaj način sačuvati velika gospodarstva,a mala će dotući.
 
B

Bobo

Guest
Dosao s prosvjeda u Ferovcu (Valjda ste gledali vijesti) i imam i slika i video clipova, al ne mogu ni jednu sliku podici, nit jedan video i polako sizim.......

Evo malo i slika napokon:

p1000429w.jpg


p1000436j.jpg


p1000441g.jpg


p1000440u.jpg


p1000439x.jpg

Forumasi u prslucima i kapama:
p1000434l.jpg

Uglavnom, 200-tinjak traktora, 300-tinjak ljudi prolaza nema do danjeg...

TV ekipe su nas obisle i snimili priloge, ljudi donose jesti i piti prosvjednicima u znak podrske. Organizirat ce se za sutra i druga grupa traktora koja ce ici prosvjedovati ne nekom drugom mijestu.

Ekipa iz virovitickog kraja krenula tratorima prema Ferovcu, zaustavila ih policija ali kako cujem ne zele maknuti traktore s ceste i tamo prosvjeduju. Osjecki zupan najavio svoj dolazak u znak potpore. Prosvjedima se sutra pridruzuje i Sl. Brod, Vukovar, Osijek (ovo ide od usta do usta, ne znam koliko je istina)...

Uglavnom, Cjela pozeska ekipa s foruma je na prosvjedima i pozdravljaju vas sve. Rekli su da posebno naglasim da clan "tokar" (toky09, ak se dobro sjecam) nije dosao na prosvjede i da je zaj... stvar.

Pozezani su NAPOKON pokrenuli lavinu koja bi mozda mogla i nekog pomaka napraviti i ako se uspjesno pridruze i prosvjednici sa svih strana slavonije (a i sire) moglo bi se stvarno nesto i pozitivnog dogoditi.


Evo, uspio podici video kojeg je jedan iz "pratnje" snimio mobitelom i ustupio mi da ga podignem na Youtube:

[youtube:thyf489v]Hh0aWZvYscQ[/youtube:thyf489v]

Forumasi krecu na 2:25

Marko u ursusu, pa jedan JD, pa Joka u zetoru, Antun(za sad samo cita forum) u Deutzu, jedan ciko u MF traktoru, pa Iva s Hurlimannom i Mira s JD
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Pozdrav ekipi na prosvjedima i moja podrška.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
tokođer pozdrav i podrška!!!
dečki, svaka Vam čast!!! :prayer:
u mom kraju se ništa nije organiziralo. :(
 
B

Bobo

Guest
U ima prosvjednika zahvaljujem, i samo da skrenem paznju da sam uspio podici jedan video i par slika, pa pogledajte...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne mogu da ne uključim emocije ali i zgražanje .samo da pitam -hoče meni postlje te bitke mlijeko biti skuplje ?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
da svaka im čast,a jeste li čuli ministra na dnevniku nove tv?ma boli njega ona stvar za nas poljoprivrednike on jednostavno kaže da novca nema,a kada se nečega nema tada se ne može ni dati.
vidio sam jedan super transparent na kojemu je pisalo smanjite i sebi 40% plaće,ma mogu oni i bez plaće da rade jer svaki mjesec ukradu 10 svojih plaća.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
josip123 kaže:
da svaka im čast,a jeste li čuli ministra na dnevniku nove tv?ma boli njega ona stvar za nas poljoprivrednike on jednostavno kaže da novca nema,a kada se nečega nema tada se ne može ni dati.
vidio sam jedan super transparent na kojemu je pisalo smanjite i sebi 40% plaće,ma mogu oni i bez plaće da rade jer svaki mjesec ukradu 10 svojih plaća.

Potpisujem i kažem sljedeće...ajdemo podjelit tu recesiju pošteno, ak se uzima nama nek se uzme i njima, pa neće biti ni prosvjeda ni komplikacija, bilo bi dovoljno za sve da te gnjide i budale gore što spavaju u saboru i j*** si majku nemaju toliko silne plaće koje ne zaslužuju!!!
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
svaka čast dečki!
samo mi jedno nije jasno da kod nas nemože biti jedna prava i jaka udruga ili kao sindikat pa kad svi kažu dosta tada to doslovno znači dosta i da i da tu udrugu po mogučnosti vode obični radni ljudi a ne bilokakvi prefarbani političari ili njihove sluge jer opet to pada u vodu.
selo i seljaci se dignu i kad treba ići do kraja uvijek isplivaju neke političke sluge za vođe i sve padne u vodu , kao što je njima i interes..... nažalost
 
B

Bobo

Guest
Sveopce raspolozenje prosvjednika je jako jako lose. malo smo se salili s ekipom Nove TV jer su imali neke poteskoce (trebao je ici prilog u zivo u ranijem terminu, ali nije)...

Malo se salilo, uglavnom se price vrte oko toga sto i kako sijati bez poticaja, od cega zivjeti, kako dalje kad dalje nema?

Sutra opet idem medju "neobuzdanu raju" kako ih Coban naziva, i malo odnijeti "meze" i pijace, nek se ljudi malo okrijepe. I opet do vecernjih sati biti s njima u znak podrske.

Naravno da ste SVI pozvani, odakle god dolazite. Veceras valjda tamo ima nekakvog pecenja, no nisam siguran ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma samo da nisam danas operiran....nema tog Boga koj bi me spriječio da odem u Viroviticu dati podršku!!!!!! :!:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kaže da je proračun u ministarstvu poljoprivrede smanjen za samo 570mil.,pa ako to njemu nije mnogo zašto je onda smanjio poticaje za 40% a ne manje,jer 40% nije mala cifra :?: mislim da bi se trebalo prosvjedovati i zbog kapitalnih ulaganja jer sigurno ih mnogi neće dobiti iako su predali papire,a i ja sam među njima.
 
D

dmati49

Guest
Također podržavam ovaj prsvjed.
Puno sreće tim ljudima.
Ja sam na bol.. ali ću sutra otići na Ferovac.
 
D

dmati49

Guest
josip123 kaže:
kaže da je proračun u ministarstvu poljoprivrede smanjen za samo 570mil.,pa ako to njemu nije mnogo zašto je onda smanjio poticaje za 40% a ne manje,jer 40% nije mala cifra :?: mislim da bi se trebalo prosvjedovati i zbog kapitalnih ulaganja jer sigurno ih mnogi neće dobiti iako su predali papire,a i ja sam među njima.
Ija isto.Koliko samo novaca podjele strankama za izbore da dobro lažu ljudima.
 
D

dmati49

Guest
vimi kaže:
svaka čast dečki!
samo mi jedno nije jasno da kod nas nemože biti jedna prava i jaka udruga ili kao sindikat pa kad svi kažu dosta tada to doslovno znači dosta i da i da tu udrugu po mogučnosti vode obični radni ljudi a ne bilokakvi prefarbani političari ili njihove sluge jer opet to pada u vodu.
selo i seljaci se dignu i kad treba ići do kraja uvijek isplivaju neke političke sluge za vođe i sve padne u vodu , kao što je njima i interes..... nažalost
Dobar primjer vodstvo HSS.aProdali bih igače za fotelju.
Nisam u ni jednoj stranci.
 
Na vrh