• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Dado6340....samo ti skidaj gaće,možda se nekome svidi pa ti uleti...poticaj :D

A pazi norveška je malo uređenija dražava od nas, starija nije pred 20 godina bila u ratu nije 20 godina potkradana drugačiji je bio i je rukovodeći kadar...nisu nkv radnici bili direktori ima masu toga...tamo su i ljudi drugačiji mi se nemožemo ni uspoređivat sa njima, govorite šta očete neki ce se osječat uvređenii ali shvatite ovo je balkan ne europa...ako ne teritorijalno ali ljudi u ovoj državi su čisti balkanci...i stvarno je krajnje vrijeme da prestanete krivit državu za svoje neuspjehe...ni norveška ni njemačka ne uzdržavaju svoje seljake...i vlada vam nije ništa kriva,oni se samo prvo pobrinu za svoju guzicu a onda za sve ostale to je i za očekivat i svaki od vas bi krao možda i vise kad bi samo mogoi znao kako... Prilika čini lopova a samo budala ne iskoristi priliku...70% vas kad bi došlo u norvešku opet bi našli razlog da kukaju, a ne shavaćate da ima i gorih slučajeva od vas dokle god imate izbora imate i mogućnost uspjeha...koliko sam vidio po prosvjedima prosvjeduju traktori stari po 20 godina meni je čisto smješno da netko sa imt 533 ili tako nekim muzejskim primjerkom ide na cestu tražit svoja prava za 2 hektara zemlje...Treba se udružit ili daj zemlju nekome tko će je oplemenit i to ne u smislu da baci gnojivo...Ali takve stvari se ne mogu mjenjat preko noći,to je cijela filozofija ne samo jedne generacije...i naravno nema šanse apsolutno nikakve da će svaki od vas uspjet još će barem 30% vas propast a najjači če opstat...a sad govorite šta očete doč če na moje prije ili poslje...ja ču to doživit sigurno

veći su norvežani balkanci od nas, vjeruj mi. mi se već odavno za novu godinu ne napijamo destilatima i pucamo u zrak bojevom municijom. 150 000 kruna je 7,5 prosječnih norveških plaća i ti tvrdiš da ne uzdržavaju seljake? mi ne uzimamo poticaje već 3 godine ali tvrdim da niti jedna država ne može imati održivu poljoprivredu (tj. proizvodnju hrane) bez poticajnih mjera. i to je cijelom svijetu normalno, samo kod nas nije. ti se možeš prijatelju osjećati kako god hoćeš, ali nama nije konkurencija balkan. 100x sam vidi ljude u bosni kako oru konjima, a moji su krajem 50-ih imali traktor, a početkom 60-ih stroj za mužnju. što se rata tiče, pogledaj malo što se dogodilo njemačkoj ili francuskoj poljoprivredi nakon drugog rata, nije rat za sve kriv.
ne znam gdje si vidio te slike s prosvjeda, ja sam na obilaznici vidio jednog fergusona i jednog malog dajca, a ostali su bili daleko od onoga što ti pričaš. vidio sam to uživo, naravno. dakle, lupaš gluposti, bez osnove. a na istoj ti je razini ono s 2 hektara zemlje.
ti pričaš isto kao i savjetodavna služba, ko da mi ne znamo da se treba udružit, ko da mi ne znamo što treba kupit od mehanizacije. ali čovječe božji, nema slobodnog tržišta u hrvatskoj, a jako se dobro zna tko odlučuje o cijenama poljoprivrednih proizvoda u hrvatskoj. negdje se to zove monopolizam i kažnjivo je zakonom, a kod na se to zove jako uspješan sin nekada utjecajnog oca. i tu je država zakazala. i zakazala je na neisplati poticaja, koji su zakonsko pravo svakog proizvođača. to što se ti igraš poljoprivrednika ne daje ti pravo da vrijeđaš ljude koji žive od toga i čiji si kruh vjerojatno jutros pojeo. a možda si popapao i žito iz đakovštine. pa objasni kao država nije kriva kad ne dozvoljava ni sudskim putem rješenje krađe 27 000 tona?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,048
Na sve to tvoje jedna recenica je dovoljna kaoo odgovor...Pojeo vuk magare...to ti se objasnjava sve navedeno...pa ti misli kad ja govorim gluposti i igram se poljoprivrednika doc ce na moje...a to za sina pff...jao da mi te vidit dal bis ti bio drugaciji samo kad bis mogo...Daj covjeku vlast i vidit ces kakav je lako za vas koji samo lajete a ne grizete, ovo je igra velikih nema mjesta za male pojest ce ih mrak...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Na sve to tvoje jedna recenica je dovoljna kaoo odgovor...Pojeo vuk magare...to ti se objasnjava sve navedeno...pa ti misli kad ja govorim gluposti i igram se poljoprivrednika doc ce na moje...a to za sina pff...jao da mi te vidit dal bis ti bio drugaciji samo kad bis mogo...Daj covjeku vlast i vidit ces kakav je lako za vas koji samo lajete a ne grizete, ovo je igra velikih nema mjesta za male pojest ce ih mrak...

ne kužim, prvo kažeš ujeo vuk magare, a onda da je lako za nas koji lajemo a ne grizemo. da se borimo ili ne? e sad, ako hoćeš reći da se ne isplati živjeti, tako reći postojati, u državi koja se zove hrvatska, jbg, tvoje mišljenje. moje je da se isplati boriti. ja sam danas razgovarao s čovjekom koji ima 10 ha lješnjaka u baranji i kupuje stroj od 17 000 eur, jer ima vani osigurano tržište. znam da su neki počeli izvoziti eko soju u njemačku. znam i da su neki vozili pšenicu u mađarsku. ja osobno, tj. prijatelj i ja, planiramo za 2-3 godine izvoz u austriju i italiju. i to nećeš vjerovat, isplati se i s 2-3 ha. na sreću, eu ima drugačiji odnos preme poljoprivrednicima nego naše vucibatine. malo se inforimiraj, eu izdvaja 40% ukupnih proračunskih sredstava za poljoprivredu i ruralni razvoj.
i baš suprotno od toga što ti lupetaš, europska poljoprivreda se temelji na malim i srednjim gospodarstvima, a ne na pikovima i kombinatima.
a za gledanje si zakasnio godinu dana, samo ti neću reći za što, nego da smo raspolagali s 300 000 kn državnog novca :p .
o lajanju i griženju bi isto mogli pričat, kad me nešto svrbi, onda se počešem, to najčešće tako i funkcionira. i ja ću se borit, ako sam mogo poslje kemo-terapije ručno otkovat lemeš, moću i proizvest nešto što će donjeti korist i meni i zajednici. prošle godine mi je suša uništila hektar graha, pa šta? jel bi se trebo objesit zbog toga? ako se može protiv prirode, može se i protiv nekolicine nesposobnih majmuna. ugl, ovo polako prerasta u komentare iz dnevnih tiskovina, a ovi tvoji previše liče na one pametne, najčešće iz tkz. metropole, po kojima bi se dalo zaključiti da imamo više agronoma i ekonomista nego stanovnika. nema smisla nekome objašnjavati nešto u što se razumije ko mara u krivi k...c, a misli da je svu pamet svijeta popio.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
itp dobro si napisao čovjek se treba boriti za sebe i jedino tako može opstati. Nesposobni državnici su od nas tražili glsove i obećavli da će nam biti bolje ali namaje sve gore i gore i naš je pravo da se borimo za sebe.
A postove nekih ljudi ne isplati se ni čitati a kamoli ih komentirati
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
itp dobro si napisao čovjek se treba boriti za sebe i jedino tako može opstati. Nesposobni državnici su od nas tražili glsove i obećavli da će nam biti bolje ali namaje sve gore i gore i naš je pravo da se borimo za sebe.
A postove nekih ljudi ne isplati se ni čitati a kamoli ih komentirati
Prvo kažeš da si dao glas nesposobnim dražavnicima a onda da neke ljude ne treba niti čitati a kamoli im eventualno dati glas .

To puno više govori o tebi nego o ovima spominjanima .

Od ničega ne treba bježati. sve treba slušati , čitati , komentirati .
Poštivati sugovornika .
Svugdje na svijetu svi sve muljaju i lažu .
svi gledaju kako nekome podvaliti da radi umjesto njega .

Prva ozbiljna lektira Pustolovine Toma Sawyera je na tu temu .
On je svoj posao prodao svojim prijeteljima .haha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Prvo kažeš da si dao glas nesposobnim dražavnicima a onda da neke ljude ne treba niti čitati a kamoli im eventualno dati glas .
Kao prvo nisam reko da sam ja dao svoj glas tim ljudima ( a i da jesam to je moje pravo ) nego da su ti ljudi tražili i dobili povjerenje većine ljudi u hrvatskoj.
A za ostalo nije bitno što je tko rekao nego tko je rekao. Kraj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kao prvo nisam reko da sam ja dao svoj glas tim ljudima ( a i da jesam to je moje pravo ) nego da su ti ljudi tražili i dobili povjerenje većine ljudi u hrvatskoj.
A za ostalo nije bitno što je tko rekao nego tko je rekao. Kraj.
I sad ti svaljukješ sve muke ovog naroda na večinu koja je za njih glasala .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Naravno,ta većina koja je za njih glasala nam je skupa sa izgasanima iskreirala ovo što sada proživljavamo.
Samo je pitanje koliko bi drugačije bilo da je manjina izglasala u većini druge i kako bi nam oni iskreirali sadašnjost obzirom da ipak ne možemo izbjeći globalnu poljoprivrednu politiku sami,bez suradnje čak i van europskih poljoprivrednika.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh zato vas niko i ne sluša jer je bitno tko je rekao...a vi niste tatini sinovi... ping

Krumpironja,meni nije jasno jesi li ti poljoprivrednik ili koji jad.U izjavama se distanciraš od proizvođača i dijelihš ih na sebe i na nas.Pa šta te onda uopće i tangiraju trenutna previranja u poljoprivredi?

Da,mi nismo tatini sinovi,mi smo ljudi sa dostojanstvom.A tko si ti?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Krumpironja,meni nije jasno jesi li ti poljoprivrednik ili koji jad.U izjavama se distanciraš od proizvođača i dijelihš ih na sebe i na nas.Pa šta te onda uopće i tangiraju trenutna previranja u poljoprivredi?

Da,mi nismo tatini sinovi,mi smo ljudi sa dostojanstvom.A tko si ti?
danas je prosvjed paora u srbiji.bas me zanima dali ih nebudu pustili u Beograd?:^):
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jel se meni čini ili su ovoj temi pomiješani citati, većinom je naveden krivi autor citata. U postu iznad se citira Johabica a ne krumpironja kako piše.
U postu iza ovog se citira Krumpironja a piše da je autor Dane itd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel se meni čini ili su ovoj temi pomiješani citati, većinom je naveden krivi autor citata. U postu iznad se citira Johabica a ne krumpironja kako piše.
U postu iza ovog se citira Krumpironja a piše da je autor Dane itd.
Na forumu postoji pravila oko citata ..bezvezno.
Da ne bi ogriješili dušu forumaši idu prepravljati citate i ionda tek zbune čitaće
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
aAko se ovako ljepo nastavi raspravljati neče uskorom biti čitača. Gdje su ona vremena kad sam čitao sve teme sa užitkom i čudio se sa čim sve radite a kod mene se nema pojma o tome, vremena kad ste bili složni skoro svi do jednog ( uvjek je bilo pojedinaca koji su bili sa strane i pomalo pikali kao i sad ). Šteta što se sve svelo na kako ispravno zakvačit i naštimati plug, tanjuraču i ostale pizdarije. Šteta.
 
Na vrh