• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

A

AGRIPLUS65

Guest
ajde nabacite cim vise slika da se vidi ,jel ova g.... s tv samo lazu jos ce rec da i nema prosvjeda
imate i od mene podrsku ,da sam blize bil bi tu.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
AGRIPLUS65 kaže:
ajde nabacite cim vise slika da se vidi ,jel ova g.... s tv samo lazu jos ce rec da i nema prosvjeda
imate i od mene podrsku ,da sam blize bil bi tu.
Pa sad trebaju svi izać, bez obzira na mjesta stanovanja, ak ništa teraj traktor iz dvorišta do prvog raskružja i gasi ga. Sad se netreba organizirat, samo treba izać i čekat, nikakve posebne akcije..
 
R

Rajtek

Guest
Moja udruga UPPSH za sutra organizirala prosvjed u Ivanić-Gradu....
Svi zainteresirani mogu doć večeras u 19h na sastanak u Dubrovčak Lijevi na dogovor....
 
K

KRESO

Guest
u virovitici sada ima oko 300 traktora (dolaze još sa svih strana) i magistrala je skroz blokirana
 
J

jokapz

Guest
Pozdrav ljudi...
Evo doletio sam kuć na brzak presvuč se i vračam se nazad. Neodustajemo dok nedobijemo svoje nazad!!! Hvala na podršci i nisu na prosvjedu samo seljaci ima ljudi obićnih radnika koji nam daju podršku jer i oni su u istim govnima ko i mi!!

Pa sad trebaju svi izać, bez obzira na mjesta stanovanja, ak ništa teraj traktor iz dvorišta do prvog raskružja i gasi ga. Sad se netreba organizirat, samo treba izać i čekat, nikakve posebne akcije..

@petre
Potpuno si u pravu ovo nam je zadnja slamka spasa.
 
G

gjurostrasni1

Guest
BUUDII SE ISTOK I ZAAAPAD BUDI SE SJEEVEER I JUUG TRAKTORI ZUJEE U NAAPAD..........
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Samo naprijed , moju podrsku kao i moralno pravo imate ,ova vlast je odavno morala nauiti kako nije u redu potpisati pa ne ispostovati . Decki nedajte se sad je na vama da ustrajete .
 
U

USRO

Guest
Meni nije jasno sto vi hocete???

Da vam drzava kaze sto cete sijati, da vam drzava to otkupi i to po nekim vasim cijenama. Uz jos nekakve poticaje, te za sjeme, te za zemlju, te za gnoj, qurac, palac....
A vidim po slikama da vam je drzava fino financirala i ove "jadne" traktore, jerbo nema niti jednog ispod 50 tisuca jura i jos niste zadovoljni.


Evo, dok sam ovo pisao napamet mi je dosla ideja da bih se ja poceo baviti uzgojem delfina, samo cekam da mi drzava napravi bazen i da lovu za delfine.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
a050.gif


a ideja ti je dobra, samo se ne mogu sjetiti gdje sam ju vec procitao. na indexu, ili u komentarima na jutarnjem/vecernjem.

ajde usro ne baljezgaj :roll:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Hoćeš da se zamijenimo na jedno godinu dana pa da vidim kako bi ti plivao između morskih pasa.Ako idemo u EU hoćemo iste uvjete kakvi su tamo ,ništa više ni manje.
 
U

USRO

Guest
tibor88 kaže:
a050.gif


a ideja ti je dobra, samo se ne mogu sjetiti gdje sam ju vec procitao. na indexu, ili u komentarima na jutarnjem/vecernjem.


dobra ideja se daleko cuje


ajde usro ne baljezgaj :roll:


daj se legni malo
 
C

classares

Guest
a kaj ti točno želiš s time reči? da nam država previše daje? očito se ne baviš baš s poljoprivrijedom pa ne znaš kak stvari stoje i kolko se kasni s isplatama i da dalje ne pričam....
 
U

USRO

Guest
classares kaže:
a kaj ti točno želiš s time reči? da nam država previše daje? očito se ne baviš baš s poljoprivrijedom pa ne znaš kak stvari stoje i kolko se kasni s isplatama i da dalje ne pričam....



Pa daj pricaj malo....Ja isto radim imam 5 zaposlenih i ne placem da mi je drzava kriva ako mi ide lose, ne krivim drzavu ako nemam za placati kredite.Smijesni ste.
 
U

USRO

Guest
jd4755 kaže:
Hoćeš da se zamijenimo na jedno godinu dana pa da vidim kako bi ti plivao između morskih pasa.Ako idemo u EU hoćemo iste uvjete kakvi su tamo ,ništa više ni manje.



Zanimljivo je da se bune samo oni koji su vecinom na drzavnoj sisi.
 
C

classares

Guest
pa naravno da ne kriviš kad tebi država nije dužna nekoliko desetaka tisuća kuna za kapitalna plus još nekoliko tisućica za poticaje....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ignorirajte ovog provokatora, sam nick mu govori dovoljno.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
USRO ili POSRO sa koje si ti planete :?:

citat: Da vam drzava kaze sto cete sijati, da vam drzava to otkupi i to po nekim vasim cijenama. Uz jos nekakve poticaje, te za sjeme, te za zemlju, te za gnoj, qurac, palac....

Država bi trebala reći što joj treba jer hrana je strateški proizvod svake države, naše cjene ! pa odi u konzum ili neki drugi centar pa uzmi mlijeko i dođi na blagajnu i reci ono meni vrjedi 2.4 kune plati i odi pa ćemo vidjeti dokle ćeš stići
Poticaji ! subvencija za isplativu proizvodnju kao konkurencija drugima (počela evropa jer ju amerika guzila jeftinijom hranom) kod lanskih pregovor za otkupne cijene naših proizvod kalkulacije su bile 2250 kn/ha a sada se smanjuje na 1350 kn/ha, sa punim poticajem smo na granici a sada smo u gubitku (ako uračunaš svoj rad i amortizaciju) što misliš kako bi reagirali u prosvjeti da im kažu smanjujemo 40% plaće :!:

Ti traktori su potrebni zbog što veće učinkovitosti po jedinici površine i svi su na kredit , kapitalna to su ti lopovska posla banaka i dilera traktora ! kolika su kapitalna toliko poskupe traktori tako da ne dobiu seljaci već banke i trgovci

Istine ima u tome da oni koji su uzeli višemilijunske kredite ne mogu tražiti neku dobit dokle god ima rata jer to mu je dobit stime da ju uzme banka nek su sretni dok su solventni i mogu otplaćivati kredite a kad oni izađu biti će i prihoda
 
C

classares

Guest
točno se vidi da nema pojma o čemu priča... samo je žalsono što on nije jedini koji tak misli...svi ovi šminkići po gradovima tak razmišljaju...jer država samo prića mi smo dali toliko kn a niko ne spominje kolko su nam uzeli i kolko kasne s plaćanjima...
 
E

eichertrack

Guest
Pozdrav svima i velika podrška iz Zagrebačke Županije.
Sad treba ustrajati sa svim zahtjevima te tražiti da oni koji prodaju finalni proizvod nebudu u istom košu sa "običnim" poljoprivrednicima.
Htio sam reći da nije isto da AGROKOR dobije poticaj za pšenicu i sl. te da on diktira cijenu i otkupljuje od seljaka njihovu kad je Agrokoru bitno da preko Konzuma proda kruh tj, i oni obezvrijede svoju pšenicu da bi je u cijeloj zemlji kupili jeftino ali zato nam prodaje 1kg kruha po 10 kn, zato mislim da je naveće zlo hrvatske poljo(privrede) Agrokor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh