• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zanimljivo kako u ovu temu zaobilazi sve kaj ima neki rejting na forumu pa se neće zamjeriti .
ima i onih licemjernih koji kliču bravo , hura ..a ustvari ih boli qurac , smiju se i kriju iza ekrana .
Sljedeča grupa je onih koji govore realno pa su prozvani provokatorima .
Država nema love, jer da ima platila bi . Jasno je da ti ljudi znaju samo sijati i žeti , da ne mogu van iz ropstva .
Iz evropske prakse se uzelo sve ... poticaji , kapitalna , subvencije itd ..ali u evropi postoji bankrot , to nitko ovdje ne spominje .
 
U

USRO

Guest
DELO1 kaže:
USRO ili POSRO sa koje si ti planete :?:

citat: Da vam drzava kaze sto cete sijati, da vam drzava to otkupi i to po nekim vasim cijenama. Uz jos nekakve poticaje, te za sjeme, te za zemlju, te za gnoj, qurac, palac....

Država bi trebala reći što joj treba jer hrana je strateški proizvod svake države, naše cjene ! pa odi u konzum ili neki drugi centar pa uzmi mlijeko i dođi na blagajnu i reci ono meni vrjedi 2.4 kune plati i odi pa ćemo vidjeti dokle ćeš stići
Poticaji ! subvencija za isplativu proizvodnju kao konkurencija drugima (počela evropa jer ju amerika guzila jeftinijom hranom) kod lanskih pregovor za otkupne cijene naših proizvod kalkulacije su bile 2250 kn/ha a sada se smanjuje na 1350 kn/ha, sa punim poticajem smo na granici a sada smo u gubitku (ako uračunaš svoj rad i amortizaciju) što misliš kako bi reagirali u prosvjeti da im kažu smanjujemo 40% plaće :!:

Ti traktori su potrebni zbog što veće učinkovitosti po jedinici površine i svi su na kredit , kapitalna to su ti lopovska posla banaka i dilera traktora ! kolika su kapitalna toliko poskupe traktori tako da ne dobiu seljaci već banke i trgovci

Istine ima u tome da oni koji su uzeli višemilijunske kredite ne mogu tražiti neku dobit dokle god ima rata jer to mu je dobit stime da ju uzme banka nek su sretni dok su solventni i mogu otplaćivati kredite a kad oni izađu biti će i prihoda

Sijete i sijete svake godine isto, tešete li ga tešete.... Najjace je to da znate posijati psenicu, (narvno da vam to odgovara jer oko nje ima namanje posla) spremite ju u nekakve silose i kukate, i cekate, pa malo kukate. Naravno za to su vam bili potrebni najnoviji traktori a to isto, cak i na vecim povrsinama su radili isto i prije 50 godina.Pa di je kvaka? Hebate, gledas onu vasu emisiju i kuknjavi nikada kraja. Sto malo ne prikazu vozne parkove, tih istih seljaka, neka prikazu kuce u kojima zive. Svi bi vozili dobra kola i dobro zivjeli ali kada zaskripi onda je kriva drzava.
 
U

USRO

Guest
classares kaže:
točno se vidi da nema pojma o čemu priča... samo je žalsono što on nije jedini koji tak misli...svi ovi šminkići po gradovima tak razmišljaju...jer država samo prića mi smo dali toliko kn a niko ne spominje kolko su nam uzeli i kolko kasne s plaćanjima...


sminkic u gradu radi 14 sati dnevno da bih opstao, nije samo kriza u Vas seljaka, kriza je svuda.
Bitna je cinjenica da sam se prilagodio tome i prije krize, pa nisam uzeo na kredit ono sto mi ne treba u toj mjeri da ga nakon par mjeseci ne mogu otplacivati. Drzava je kriva sto vi imate kredite...pljuc :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Drzava je kriva sto vi imate kredite
Točno tako,da je država kako treba,ja da si kupim nešto nebi trebao kredit!!!
Nekad su moji prodali 5 bikova i išli su po novi traktor,sad ih imaju 50,a još su u minusu...
 
U

USRO

Guest
puknuti kaže:
Zanimljivo kako u ovu temu zaobilazi sve kaj ima neki rejting na forumu pa se neće zamjeriti .
ima i onih licemjernih koji kliču bravo , hura ..a ustvari ih boli qurac , smiju se i kriju iza ekrana .
Sljedeča grupa je onih koji govore realno pa su prozvani provokatorima .
Država nema love, jer da ima platila bi . Jasno je da ti ljudi znaju samo sijati i žeti , da ne mogu van iz ropstva .
Iz evropske prakse se uzelo sve ... poticaji , kapitalna , subvencije itd ..ali u evropi postoji bankrot , to nitko ovdje ne spominje .


U Zagrebu jedva cekaju da seljaci dodu sa traktorima od 100 tisuca eura i da prosvjeduju pred ljudima koji rade za crkavicu od par tisuca kuna (ako imaju srece) i da gledaju te iste traktore koje ne mogu zaraditi za tri zivota. Urnebes.
 
B

Bobo

Guest
Danas sam na kratko otisao motorom do prosvjednika, al me kisa potjerala kuci. Decki nastavljaju prosvjede i od njih ne odustaju. Policija je stalno prisutna i sve je po zakonu.

Ako se krene na Zagreb, ovaj puta bi se oni izdajnici iz mljekarskih udruga trebali ignorirati, jer su se prosli puta u Zagrebu pokazali u pravom svjetlu i ratare ostavili na cjedilu.

Moguce je da se Zagreb ovaj puta zablokira i da ce to imati nekog efekta, za razliku od prosli puta kad su traktore preusmjeravali na velesajam, da nikome ne smetaju. Bit prosvjeda nije da sutis sa strane i glumis budalu, nego da nekome SMETAS i da mu budes trn u oku!!!

Ne znam kud misle nasi iz vlade RH kad se tako ponasaju prema poljoprivrednicima, jer ako ovako ostane ja jedva cekam da vidim koliko ce se psenice posijati iduce godine po ovakvim uvjetima koje nam pokusavaju nametnuti... Samo nek ekipa uvozi i nek zaradjuju sa strane, drzava nek uvozi kojekakvu psenicu, a ja cu svoju zemlju zasijati djetelinom i kojekakvim "bogec travama" i dat ljudima neka kose, a ja kupiti i to malo poticaja sto ce mi ostati.

Sto se tice ovog da u poljoprivredi ima malo posla, tu su se neki gadno prevarili. Ti "Gospodine" imas redovnu placu, uredski posao, klimatiziran prostor u kojem radis i fiksno radno vrijeme. Ulaganja u svoj posao nemas nikakvog osim donjeg rublja koje bi i ovako kupovao. Ne dobijes placu mjesec dana sutis. Dva mjeseca, trazis drugi posao i ides dalje a seljak izbora NEMA. Seljak ima redovna mjesecna DAVANJA, seljak radi pola godine i ne zna za koju placu a zna samo da inputi u proizvodnju sve vise i vise rastu. Dakle, najprije ulozis neke novce (ti milijunski krediti koji se spominju olako) ulozis i svoj trud (KOJI NIJE BEZVRIJEDAN) i na kraju ti kazu da je otkupna cjena psenice 74lp/kg, pa ti odbiju susenje, pa troskove vaganja, pa troskove primanja i manipulacije zrnom, i jos milijun "marifetluka". I na kraju ne mozes vratiti ni ulozeni novac dok ne dobijes drzavni poticaj koji ti je umanjen za 40% u pola tvog posla, a tebe se za to ne pita.

Molim neke od forumasa da se malo i razmisle prije nego nesto protiv poljoprivrednia napisu. Nek dodju u Ferovac medju LJUDE i nek to na glas kazu pa da vidimo onda "posto pusa dere jarca".
 
S

Suncokretica2

Guest
@USRO: o poljoprivredi nemaš pojma, to je jasno. napisala sam dugački komentar pa mi ga nije objavilo sad mi se ne da ponovo pisati. Ukratko: znaš li da kad si poljoprivrednik nema slobodnog dana? Jer, krave treba musi dvaput dnevno i na nedjelju i na Božić i na Uskrs i kad ženiš sina, malo sa svadbe skokneš do štale? Toliko. Ja ne spadam u tu granu poljoprivrede, cvjećarstvo nije od važnog značaja za državu pa nemam poticaje, ali, ovo se tiče svih nas. Kažeš da imaš 5 zaposlenih. Kolika su ti davanja za njih mjesečno? koliki ti je PDV? A šta dobiješ zauzvrat? Minimalno se uplaćuje za vlasnika obrta u HZZHO oko 1 000 kuna. Znaš li kolika je mirovina nakon 40 godina obrtništva? 1 200 kn. Ti misliš da je to u redu? ne bi li i tebi bilo lakše da ti država smanji davanja?
I, zašto misliš da smo u krizi? ja sam u krizi, ovi ljudi odje isto. NEKI nisu u krizi. Pitam se zašto........

@puknuti: zašto država nema novaca? Gdje su? nema ih kao ni žita.....papala maca
 
U

USRO

Guest
Sto se tice ovog da u poljoprivredi ima malo posla, tu su se neki gadno prevarili. Ti "Gospodine" imas redovnu placu, uredski posao, klimatiziran prostor u kojem radis i fiksno radno vrijeme. Ulaganja u svoj posao nemas nikakvog osim donjeg rublja koje bi i ovako kupovao. Ne dobijes placu mjesec dana sutis. Dva mjeseca, trazis drugi posao i ides dalje a seljak izbora NEMA. Seljak ima redovna mjesecna DAVANJA, seljak radi pola godine i ne zna za koju placu a zna samo da inputi u proizvodnju sve vise i vise rastu. Dakle, najprije ulozis neke novce (ti milijunski krediti koji se spominju olako) ulozis i svoj trud (KOJI NIJE BEZVRIJEDAN) i na kraju ti kazu da je otkupna cjena psenice 74lp/kg, pa ti odbiju susenje, pa troskove vaganja, pa troskove primanja i manipulacije zrnom, i jos milijun "marifetluka". I na kraju ne mozes vratiti ni ulozeni novac dok ne dobijes drzavni poticaj koji ti je umanjen za 40% u pola tvog posla, a tebe se za to ne pita.


Suza mi skliznula niz obraz, smrc. A jadni vi morate, kazes....a ko nemora? Svaki privatnik, poduzetnik mora placati ali i raditi cijelu godinu a ne samo pola kako ti kazes. Koliko se privatnika zalilo i prosvjedovalo u zadnje vrijeme a nisu na drzavnoj sisi, ne dobivaju poticaje, sami si traze trziste i ne pitaju drzavu sto da proizvode!? Smrc, evo i druge suze...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Što ti uopče radiš na POLJOPRIVREDNOM FORUMU ???
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Vjerovatno je tu po zadatku kao i oni na večernjaku,net.hr i sl.Jadan sad mora raditi prekovremeno radi glupih seljaka.
 
U

USRO

Guest
Suncokretica2 kaže:
@USRO: o poljoprivredi nemaš pojma, to je jasno. napisala sam dugački komentar pa mi ga nije objavilo sad mi se ne da ponovo pisati. Ukratko: znaš li da kad si poljoprivrednik nema slobodnog dana? Jer, krave treba musi dvaput dnevno i na nedjelju i na Božić i na Uskrs i kad ženiš sina, malo sa svadbe skokneš do štale? Toliko. Ja ne spadam u tu granu poljoprivrede, cvjećarstvo nije od važnog značaja za državu pa nemam poticaje, ali, ovo se tiče svih nas. Kažeš da imaš 5 zaposlenih. Kolika su ti davanja za njih mjesečno? koliki ti je PDV? A šta dobiješ zauzvrat? Minimalno se uplaćuje za vlasnika obrta u HZZHO oko 1 000 kuna. Znaš li kolika je mirovina nakon 40 godina obrtništva? 1 200 kn. Ti misliš da je to u redu? ne bi li i tebi bilo lakše da ti država smanji davanja?
I, zašto misliš da smo u krizi? ja sam u krizi, ovi ljudi odje isto. NEKI nisu u krizi. Pitam se zašto........

Hm, ja sam si kupio najnoviji mercedes i vozim se sa njime na posao. Makar imam samo pet minuta od njega ali neidem svaki dan nego samo kada mi se cuna digne. Ne razumijem, sto mislis da samo seljaci "rade"? Znaci za tebe je rad ako si ja kupim 5 krava?
Na tvoje pitanje: sto dobijem za uzvrat? A sto bi to trebao dobiti po tvom?
USRo sasvim slucajno ima 29 jutara zemlje i kucu na selu, te se misli u skorijoj buducnosti baviti poljoprivredom, jerbo mi je vise pun qurac grada.
 
H

Hurlimann86

Guest
ovi su najbolji svaka čast... :supz: :)

Neispravan link obrisan!
 
A

AGRIPLUS65

Guest
USRO kaže:
Sto se tice ovog da u poljoprivredi ima malo posla, tu su se neki gadno prevarili. Ti "Gospodine" imas redovnu placu, uredski posao, klimatiziran prostor u kojem radis i fiksno radno vrijeme. Ulaganja u svoj posao nemas nikakvog osim donjeg rublja koje bi i ovako kupovao. Ne dobijes placu mjesec dana sutis. Dva mjeseca, trazis drugi posao i ides dalje a seljak izbora NEMA. Seljak ima redovna mjesecna DAVANJA, seljak radi pola godine i ne zna za koju placu a zna samo da inputi u proizvodnju sve vise i vise rastu. Dakle, najprije ulozis neke novce (ti milijunski krediti koji se spominju olako) ulozis i svoj trud (KOJI NIJE BEZVRIJEDAN) i na kraju ti kazu da je otkupna cjena psenice 74lp/kg, pa ti odbiju susenje, pa troskove vaganja, pa troskove primanja i manipulacije zrnom, i jos milijun "marifetluka". I na kraju ne mozes vratiti ni ulozeni novac dok ne dobijes drzavni poticaj koji ti je umanjen za 40% u pola tvog posla, a tebe se za to ne pita.


Suza mi skliznula niz obraz, smrc. A jadni vi morate, kazes....a ko nemora? Svaki privatnik, poduzetnik mora placati ali i raditi cijelu godinu a ne samo pola kako ti kazes. Koliko se privatnika zalilo i prosvjedovalo u zadnje vrijeme a nisu na drzavnoj sisi, ne dobivaju poticaje, sami si traze trziste i ne pitaju drzavu sto da proizvode!? Smrc, evo i druge suze...
šta treba tebi ta drzavna sisa kad imas radnike kojim uzimas kolko ti treba o oni nek se zadovoljavaju sa ostatkom :!:
 
U

USRO

Guest
dino kaže:
Što ti uopče radiš na POLJOPRIVREDNOM FORUMU ???


citam i ucim od pametnih ljudi
 
C

classares

Guest
usro nemaš pojma o čemu pričaš... meni je drago da je tebi super u ovoj državi ( barem nekome) zato šuti i budi zadovoljan..a ne kaj sad tu nas zajebavaš... mislim da stvarno nemaš nikakvno pravo na to... ti radiš 14 sati... a kaj misliš kolko mi radimo na dan... i to bez slobodnog dana,godišnjeg odmora ili nečeg sličnog... i onda nas još pokradu...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
USRO kaže:
dino kaže:
Što ti uopče radiš na POLJOPRIVREDNOM FORUMU ???


citam i ucim od pametnih ljudi

već smo jednog pametnog imali koji je puno pričao o poljoprivredi i sl....,
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ma daj najbolje je takve ignorirati,kaže da ima 5 radnika i da je i njemu teško,baš me zanima koliku mu radnici imaju plaću i na koliko su prijavljeni(ako uopće i jesu prijavljeni) :?:
dino dobro si rekao:šta on uopće radi na forumu?
 
U

USRO

Guest
classares kaže:
usro nemaš pojma o čemu pričaš... meni je drago da je tebi super u ovoj državi ( barem nekome) zato šuti i budi zadovoljan..a ne kaj sad tu nas zajebavaš... mislim da stvarno nemaš nikakvno pravo na to... ti radiš 14 sati... a kaj misliš kolko mi radimo na dan... i to bez slobodnog dana,godišnjeg odmora ili nečeg sličnog... i onda nas još pokradu...


Nisam rekao da mi je super ali ne placem i ne kukam jerbo nemam kome. Nego, koliko si zaradio prosle godine? Koliko si prikazao?
 

nikola2104

Novi član
Tu od
19 Sij 2009
Poruka
26
pošto je privatnik,mislim da ce se cesat po glavi kad mu na dogovorenu cijenu isplate 50% manje
a možda i još bolje nek proda robu a da ne zna cijenu i kad mu plate a da ne može platit troškove proizvodnje onda ce vidjet
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
1. Da je u ovoj držvi nešto trulo, istina je, i gov*o bi ukrali..

2. S traktorima od 50t eura, ako imaš pr. 200h, ili 50 krava, ti si prisiljen imat takav stroj, to već i nije luksuz nego potreba, ako i ostali nužni strojevi. Ali da ima i ispada, ima..

3. Poticaji, kapitalna, država je dala, ok dala je, ljudi na to RAČUNALI, i na mala vrata ukinuli, nit se znalo kako i što, nit kada. A neki su s tim računali, kao i s nekom normalno cijenom mljeka, pšenice, kukuruza, i išlo bi. Normalno da treba očekivat neočekivano, ali ovo što se događa je previše, i to nije zbog TRŽIŠTA, KRIZE ili sl. pizdarija nego što netko i u ovoj situaciji prekomjerno ubire VRHNJE.

4. Nestalo žito, cijena mljeka, poticaji, a tamo neki tajnik, zamjenik ministra na ženu napravio zadrugu, dobio bespovratna sredstva, žena prima plaću od 1000e od ministarstva na 7g, jer kao imaju i nekakav seoski turizam i sl. sranja. Naravno da nit zadruga postoji, nit ima kakva starija kućica obnovljena. Slična stvar je i snjegovim kumovima, poznanicima i sl..

5. Čoban je *****, iako sam nemože gotovo ništa.

6. Dok god ovu državu nevode stručnjaci (finacije vode ljudi koji to znaju radit, određena ministarstva vode ljudi koji poznaju tu branšu i znaju što i kako, te kao takvi podnose prijedloge i prave dugoročne planove koji imaju smisla) nego banda, 30-40 neukih ljudi koji glasaju hoće li zakon proć ili ne a u biti ih boli ona stvar jer imaju svoju plaću i rade tako da im bude bolje al na štetu 3staleža.

7. Da su malo drukčije razmišljali kad su dijelili poticaje, da su poticali proizvodnju a ne površinu i sl. sranja, podijelili bi manje poticaja i bilo bi državi lakše, a i dali bi ih onima koji stvarno rade i proizvode, a to su upravo ni koji su i večeras tamo vani. Ev ti primjer bogec, 3 kulture godišnje na jednoj parceli, a poticaj za jednu, gorivo za jednu..

Neda mi se više, al ima toga još koliko hoćeš, odnosno vladinih propusta koje nisu vidjeli na vrijeme, jer ih ni nema tko vidjet, niti postoji takav.

A ovo pol godine, i sl. očito si malo zabrijo. dođi kod mojih pa vidi kad se ustaje, i kad se ide spavat, hoće li te vrijeme sjebat il neće, evo sad zima, čovjek bi reko pa nema se šta radit, hm, u pizdu materinu....
 

Najnoviji postovi

Na vrh