• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

V

VTZ

Guest
bogec kaže:
kad se bude plačalo po kili , litri, neznam ni ja kojem vragu onda jd4755, željko, petar, cabage, bobo, mario, i svi dobri u različitim granama budu plačeni onoliko kolko vrijede, kolko su proizveli, koje kvalitete, a ja znam da je proizvod vrhunski, i to treba platit, pa če samim načinom plačanja bit ti koji su dobri (ne veliki) bit u poziciji podizat kvalitetu rada, i na kraju kvalitetu življenja

a oni loši otpadati

nemojte ništa krivo shvatit, to su samo razmišljanja

Bojim se da ovdje mnogi ne žele shvatiti neke osnovne stvari, jer dosadašnji način poticaja bila je također neka vrsta krađe, koja se inače ovdje tako često spominje! Zbog čega je zasijana površina toliko važna, da neki ljudi nisu mogli ostvariti nikakav poticaj? Ako želimo pšenicu, onda poticaj treba ovisiti o proizvedenoj količini i kvaliteti, a ne o desecima ili stotinama hektara, na kojima možda raste korov.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
Bogec što bi te netko krivo shvaćao,sve što si rekao je pošteno i realno oni koji ne rade kako treba da rade najviše zarađuju na ovom načinu isplate poticaja.trebalo bi da se poticaj isplaćuje po kilaži i kvaliteti proizvoda pa bi se tada neki koji sada uživju nezarađene poticaje preobrzili u prave poljoprivrednike,a neki bi odustali jer više nebi mogli lako zarađivati kao dosada.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
ljudi, podržavam sve koji sudjeluju u ovom prosvjedu, a da nemoram vuć dodatnih 20 litara vode i 2,3 litre ulja do zagreba i nazad, a i da mi je traktor ispravan i registriran, priključio bi se prosvjedima...

isto tako, žao mi je što mi Hrvati dopuštamo toj gospodi koji sjede u udobnim foteljama i uživaju u svim pogodnostima svojega položaja da nam rade takve stvari...

ja osobno radim u državnoj firmi(bolnici) i zadnjih mjesec dva doslovno pizdim i pljujem svojim kolegama i predsjedniku podružnice mojega strukovnog sindikata u lice, jer svi pričaju kako su nezadovoljni i kako bi trebalo poduzeti nešto poput ovih prosvjeda za kakve očito samo seljaci imaju muda...
nama se prijete ukidanjem božićnice, putnih troškova i regresa, a svi misle kako to nemože tako, a nitko ništa ne poduzima, što mi je totalno neshvatljivo...
eh, da nam je sada jedan Matija Gubec pa da nas digne sve skupa... :(


najžalosnije mi je što oni koji su od 90. do 96 bili u " inozemstvu na školovanju" upravljaju ovom državom, dok se istinski borci za našu Republiku Hrvatsku sada traktorima voze prema metropoli i traže samo dovoljno za preživjeti...


Godine nisu lake, nije vrijeme za seljake. Imao bih da sam krao, nisam lopov, ne bih znao i savjest mi nije takva, ima nas i poštenjaka. Ma nije lako ni radniku, a ni umirovljeniku. Najbolje je ipak onima što tjeraju politiku.

Imao bih da sam krao, nisam lopov, ne bih znao i savjest mi nije takva, ima nas i poštenjaka
 
C

classares

Guest
Ako želimo pšenicu, onda poticaj treba ovisiti o proizvedenoj količini i kvaliteti, a ne o desecima ili stotinama hektara, na kojima možda raste korov.[/quote]

ne možda nego najvjerovatnije..i ja sam za to da bude po količini proizvedene robe...
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Kako bi vi sve platili po kilogramu !

Silirano 32 ha kukuruza i koliko je to kg !!!!!
Sjenaža 53 rolo bale sa x ha !!!
Čobi jednom reče na polj. emisiji nije uvjek cilj proizvesi puno nego što jeftinije i profitabilnije

Što ti vrjedi proizvesti 7,5 t pšenice po ha kada je prihod manji nego na 4,8 t jer su ulaganja veća zbog repromatrijala

Nemojte misliti da sam veliki i lopov radim na djedovini od 20 ha ....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Dobra je računica po prinosu vas koji orete po Slavoiji , gdje npr. pšenica rodi xxx tona /ha , Kaj s nama Zagorcima gdje se ore samo u jednom smjeru i prinos je samo x tona/ha , gdje ni amerikanac ne može doseći prinos Slavonije ...zar Zagorci ne zaslužuju kruh ?
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Prijatelju bogec u potpunosti se slažem, već sam i sam o tome pisao i neda mi se opet ponavljati, primjera ljudi koji ubiru poticaj i neobrađuju zemlju ima svuda oko nas i to je žalosno, no eto idemo umjesto da se provode inspekcije očito je lakše svima smanjiti poticaj (ista stvar je i s plavim dizelom).
Općenito o poticajima...istina je da je država u zadnjih par godina davala poticaje za sve i svašta što po meni nema nikakve logike. A još gora istina je da većina poljoprivrednika i živi samo od tih poticaja jer se sa svojom proizvodnjom ne pokriva troškove.
Ja sam za to da se poticaji UKINU, ali da se svima nama poljoprivrednicima naši proizvodi otkupe i plate NA VRIJEME i PO CIJENI po kojoj se može normalno živjeti, normalno ulagati u novu mehanizaciju i normalno otplaćivati kredit. Mislim da bi se svaki normalan čovjek trebao složiti sa mnom.

Uvaženi kolega USRO...polovica ovih traktora koje vidiš na prosvjedima nije privatno vlasništvo, već je vlasništvo razno raznih BANAKA koje masno zarađuju na kamatama, ja kad sam kupio traktor od 40 000 eura nisam ga kupio da bih se štimao s njim po selu i vozikao od birtije do birtije, već sam ga kupio da bi s njim RADIO i da bi nakon 10- 15 sati na dan u njemu mogao normalno hodati, zvuči nevjerojatno jel da? Dao sam 40 000 eura za stvar s kojom moram raditi, očito sam budala (ne samo ja nego svi seljaci) jer sam za te novce mogao kupiti audija ili passata i kurčit se pred ženskama sve dok bi ga mogao točiti...ali vidiš ja sam kupio traktor s ciljem da s njim za koju godinu zaradim za takav auto (ako ne ganz novi onda par godina star) i ne razumijem što je loše u tome što poneki seljaci voze nove aute?
Zar ti ljudi koji 365 dana ustaju prije 6, nemaju godišnje, razno razne blagdane i produžene vikende ne zaslužuju da se bar voze u dobrom autu i ono malo vremena koje imaju (mislim na nas mljekare prvenstveno)?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
čuj što se tiče silaže i koje kakvih travnih smijesa tu se treba napraviti poseban program,a ako se sada isplati više imati 4,8T/ha nego 7,5 to treba izmijeniti baš takvim načinom poticanja pa će ljudi više ulagati,a s time će više dobiti i naša petrokemija i druge firme koje su vezane za poljoprivredu.
puknuti kaže:
Dobra je računica po prinosu vas koji orete po Slavoiji , gdje npr. pšenica rodi xxx tona /ha , Kaj s nama Zagorcima gdje se ore samo u jednom smjeru i prinos je samo x tona/ha , gdje ni amerikanac ne može doseći prinos Slavonije ...zar Zagorci ne zaslužuju kruh ?
vi zagorci vjerovatno možete postići dobru kvalitetu,a i prinose od makar 5,5t/ha što je iznad prosjeka države.država bi trebala da uzme prosječni prinos na nivou države i standardnu kvalitetu pa onaj tko ostvari takve prinose i kvalitetu da mu ispane neki prosjek od 1600kn/ha.napominjem da vi iz zagorja možete sigurno ostvariti visokokvalitetnu pšenicu i sigurno bi po ovakvoj računici dobili više od 2000kn/ha.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
DELO1 kaže:
Kako bi vi sve platili po kilogramu !

Silirano 32 ha kukuruza i koliko je to kg !!!!!
Sjenaža 53 rolo bale sa x ha !!!
Čobi jednom reče na polj. emisiji nije uvjek cilj proizvesi puno nego što jeftinije i profitabilnije

Što ti vrjedi proizvesti 7,5 t pšenice po ha kada je prihod manji nego na 4,8 t jer su ulaganja veća zbog repromatrijala

Nemojte misliti da sam veliki i lopov radim na djedovini od 20 ha ....

gle rođo, tu onda nema više hektara, ti proizvodiš pšenicu naprimjer
i ti proizvedeš kod sebe doma ajd recimo 50 tona, tržna cjena je po kili ajd da budnem 80 lipa, za prosječnu kvalitetu,

e gdje je sad tu poticaj, evo ga, uzima se uzorak, i vele ovak poticaj po kilogramu je na primjer 30 lipa, ako se sije tvrda pšenica dodatnih 10 lipa, ako je laboratorijska analiza pokazala dobru kvalitetu evo ti rođo još npr 20 lipa

ti si dobio npr za tih 50 tona iliti 50000 kilograma poticaja u iznosu 60 lipa

tako se dobije poticaj po kili, skoro kopija poticaja za mlijeko

naime da pojasnim, neko mjesečno proizvede 20000 litara mlijeka, državu koja isplačuje poticaj uopče ne zanima kolko ti krava imaš, kak ti ulažeš, analiza mlijeka iz labosa pokaže svoje u par navrata mjesečno i ti dobiš određenu svotu para
tako da njih ne zanima uopče el si ti postigao sa 30 krava il sa 486 krava

u čemu je razlika, tj sličnost, zanima ih kod isplate količina predane robe i kvaliteta, a ne površine, ne broj krava

i tu se pokaže tko umije proizvest a tko je gubitaš, jer dvojica sa npr 20000 litara mlijeka mjesečno mogu dobit duplo različite poticaje, a da se ne govori da mogu ostat i bez njih

kada govorimo o jeftinoći i kvaliteti i profitabilnost, uh to su jako različite stvari

ja sam prije govorio moja polja su moj input, i kako god bila velika ulaganja, ja znam šta sam proizveo, koje kvalitete, i to je moj ulaz u proizvodnju mlijeka, koji je opet puno jeftiniji od kupovine smjese , super koncentrata, soje..........., a opet poznavajući kvalitetu i značaj krme ja sam smanjio input u litru mlijeka.

što se tiče poticaja za krmno bilje, to je uvijek bila najniža novčana stavka kod isplate poticaja, i kod krmnog bilja tko ga prijavi nema baš muljanja jer nema predaje robe kao pšenica,ne kupuju to firme, tako da krmno bilje nije baš do sad bilo neka fora za varanje il manipulacije

e kak bi to išlo kod isplate, lijepo, znaju se prosječni prinosi po ha neke krmne kulture, dođe koka il fajer kod čovjeka, i ajmo brojenje bala, malo prošnjofkat kak čovjek dela, uzet uzorke krme na analizu i po količini i kvaliteti isplatit

jer i krmno bilje po hektaru je sranje, jer netko ima dvije bale cjele godine jer je ljulj mu star 10 godina, a ja mali milijun bala i 20 kultura u brzoj izmjeni


uh dalo bi se tu razne modifikacije izvest na varijaciju u temi, kako šta isplačivat

još samo mala digresija do kud je prag rentabilnosti i povečanja prinosa ako se isplačuje po kili npr pšenica
ovak kod krava je slijedeće, ja mogu kravu terat na takvu proizvodnju da če nakon dvije laktacije otić međ anđele, veterinari če bit mi u dvorištu svaki dan, a mogu i po potencijalu krave ulagat u nju pa če i uz manju proizvodnju potrajat duže, uz manje izdatke a veču dobit

tak i pšenica, zna se kolko koji prinos iznosi hranjiva iz tla, koja su ulaganja, koje se bolesti javljaju kod kojeg sklopa..............................i po tome svemu se zna kolko če bit poticaj po kili, i po čemu, a dalje je na seljaku da pametno odradi posao , a u to ne sumnjam ni najmanje

i za cjenu poticaja za mlijeko je određena cijena, neko dobije 20 lipa, neko 60, a ja 1,20kn za istu količinu mlijeka
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Ako siliraš, nek izađe inspekcija i vidi da radiš, procijeni se koliko ima, ili izkubicira silos, sjenaža po bali, prosjek 5 izvaganih bala il šta ja znam. Ionako ima državnih službenika oho, pa nek malo izađu iz ureda na svjež zrak..

To je sve relativno jednostavno, ali je problem onda onima što nerade, a utjecajni su.

Davno je reko moj otac, netreba mi poticaj ako je cijena ok. Ali recimo kapitalna su po meni ok, ali ni njih nebi dao svima, prvo se dokaži da imaš potencijala, da radiš kako treba pa tek onda dobit šansu za povećat posao na malo olakšan način, jer takvi nam trebaju a ne kojekavi mutikaše.

Lošim radinicima NETREBA ni poticaj ni kapitalna dat. Ali treba pružit šansu obrazovanja, poduke.. Prošla su vremena, radim kako je radio moj djed i njegov djed.

Hrvati su radišni ljudi, pogotovo ovi sad na prosvjedima ali ljudi nemaju za kruh a kamoli za nastavak proizvodnje a o proširenju da i nepričamo.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
bogec u potpunosti se slažem s tobom samo ja nisam u mogućnosti da to tako opširno opišem jer što se tiče travnih smjesa i stoke tu sam tanak.
 
R

Rajtek

Guest
UPPSH organizira prosvjed na 2 mjesta; u Ivanić Gradu i u Popovači kod Siska.
Za Ivanić Grad okuplja se u Dubrovčaku Lijevom u 8h, a pokret prema Ivaniću je u pola 9 a u Ivaniću se spaja sa dečkima koji dolaze od Čazme, Križa, Kloštra.
Za Popovaču se okuplja u Hrastelnici u 8 pa se kreće za Sisak i prema Popovači, Pripajaju se dečki iz donje posavine, a u popovači sa dečkima iz moslavine.

SVE ZAINTERESIRANE POZIVAMO DA NAM SE PRIDUŽE!!!!!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Rajtek kaže:
UPPSH organizira prosvjed na 2 mjesta; u Ivanić Gradu i u Popovači kod Siska.
Za Ivanić Grad okuplja se u Dubrovčaku Lijevom u 8h, a pokret prema Ivaniću je u pola 9 a u Ivaniću se spaja sa dečkima koji dolaze od Čazme, Križa, Kloštra.
Za Popovaču se okuplja u Hrastelnici u 8 pa se kreće za Sisak i prema Popovači, Pripajaju se dečki iz donje posavine, a u popovači sa dečkima iz moslavine.

SVE ZAINTERESIRANE POZIVAMO DA NAM SE PRIDUŽE!!!!!


Jooooooj, sad ćete mi proći i kraj kuće, a ja nemrem s vama.... :twisted: :twisted: :eek: :eek:
ako se ide po glavnoj cesti kutina popovača, čekam vas sa šljivovicom i domaćim kobasama za snagu i hrabrost!!!!

usput, u sisačko moslavačkoj županiji će vas pratiti 25 pripadnika interventne policije plus još toliko cipelića, provjerena informacija... :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
bravo petre, evo več si neke predloge iznio kako se može regulirat poticaj za krmno bilje.

i tu dolazi moja tehnologija do izražaja, brzom izmjenom kultura na manje površina, ne raste drač, tlo je bogato stajskim gnojem, mineralnim gnojem, smanjuje se prskanje, lakša obrada, .................... bla bla bla, veči prinosi uz neka manja ulaganja
i kad dođu oni tak to kubicirat, mjerit i brojit, oni pokažu na isplati poticaja da imam tu i tu sumu para što meni koji znam pokazuje kolko sam ja to proizveo sa tom tehnologijom, a kolko bi manje proizveo sa tehnologijom svog djeda.

naravno nitko nije rekao da svi sad morate imat tri kulture godišnje kao ja.i da ste mirni sa hranom več u svibnju za svoje krave.

josip123
da ja volim detaljnije ljudima opisat, kak bi se reklo slikovito, da se ljudima bolje slika pokaže, hehe
zato sam dobar u pojašnjivanju tehnologije uzgoja
gle svatko od nas nešto zna, netko bolje ratarstvo, neko vočarstvo, u biti mi funkcioniramo na način da svatko nešto zna.


imam mali predlog, shvatite ozbiljno

pošto kod nas ima mali milijun udruga koje su manje više sa diskutabilnim ljudima na čelu koji skoro nikad nemaju predloge za sutra, kako nešto kvalitetno napravit sutra
naime kod nas svi razmišljaju posljedično, ne uzročno

ajmo mi uzročno razmišljat i napravit neke korake jer kolko vidim ovjde ima pametnih ljudi, mladih ljudi koji stvarno kuže tematiku

ali ne na način da sam pljujemo i koljemo se, več na način, da napravimo sami neki okvirni plan, neke predloge isplata poticaja gdje se svi usuglasimo oko načina isplate.

pa ako več dotični samo prepisuju neke tamo zanzibarske zakone, ajmo im mi poslat predlog iliti nacrt buduče isplate piticaja

jer kolko vidim promjena bude oko načina isplate, jer i mr. el prezidente veli da se mora nešto mjenjat u korist onih koji stvarno proizvode

čekam vaše predloge, imamo ljude ovdje koji prate zakone, koji znaju tehnologiju, pa ajmo mi neki klinac napravit, nismo valjd tak glupi da nemremo to osmislit, i poslat ministarstvu, presjedniku, pa i u medijima objavit.

pa nek se čuje i naš predlog za budučnost, a ne slušat 450 predsjenika 2874 udruge u 3 sela, jer mi možemo puno više napravit
a i kolko sam shvatio poljoprivredna emisija na hrt nam je naklona

hvala na strpljivom čitanju
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,337
samo tako bez odustajanja.
na tv-u spominju da će prosvjedi biti i u brodsko-posavskoj županiji,ovdje u mojoj okolici još nitko ništa ne spominje.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jel netko nešto znao o Bjelovarsko-Bilogorskoj???
Ja neznam za nikakav prosvjed u našoj županiji...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
dino kaže:
Jel netko nešto znao o Bjelovarsko-Bilogorskoj???
Ja neznam za nikakav prosvjed u našoj županiji...

ima u garešnici
javio mi je član dmatković, on je tamo na prosvjedu, tak da on kad dođe doma bude valjd napisao kak je tamo bio odaziv
 

Najnoviji postovi

Na vrh