• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

B

Bobo

Guest
Sad sam Joku zvao, i rekao mu da se kotacici pocinju okretati... Kad sam mu procitao Rajtekov POST, ekipa kad je cula je bila presretna, samo im nije jasno sto Brodjani cekaju?!?

bogec, legendo! ovo bi zbilja trebalo napraviti, ako nista drugo svatko za onaj dio u koji se kuzi nek napravi nei model sa vise "razradjenih scenarija" (elementarne nepogode i slicno), pa kad se to sve skupi na hrpu, dio odavde, dio odande i nesto ce se napraviti u pozitivnom smjeru.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
bio sam danas oko podneva u garesnici, bilo je mozda nekih 15ak traktora na cesti garesnica - kutina, a navecer koliko sam cuo, oko 20ak..

edit: nasao sam u 24sata 2 slike iz garesnice..

_279680.jpg


_279681.jpg
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,276
Bobo kaže:
bogec, legendo! ovo bi zbilja trebalo napraviti, ako nista drugo svatko za onaj dio u koji se kuzi nek napravi nei model sa vise "razradjenih scenarija" (elementarne nepogode i slicno), pa kad se to sve skupi na hrpu, dio odavde, dio odande i nesto ce se napraviti u pozitivnom smjeru.

stvar je u restrukturiranju davanja novaca, jer svi su shvatili da je davanje po hektaru manje više ili djeljenje naradu, ili lopovluk, a najmanje dobije onaj tko ulaže i radi.

kada bi se davalo po kili, litri, kvaliteti, došlo bi do slijedečeg

40% ljudi bi otpali iz davanja tih novaca jer su do sad uzimali pare a nisu tu zemlju radili ili su manipulirali

izdefinirali bi se dobri od loših proizvođača, to nema veze ko je veliki a tko mali proizvođač, pa po tome bi ovisno o kvaliteti svog proizvoda i ovisno o kvaliteti rada dobili više poticaja

i uz još par stvari došli bi do brojki da i sa ovim sadašnjim smanjenim poticajima uz strukturne promjene davanja, svaki pravi proizvođač dobio više para nego sad , dok ovi drugi bi gledali gdje bjele vrane lete

josipović je rekao da je voljan i želi da se neke promjene dese u vidu poticanja pravih proizvođača i poticanja proizvodnje

pa ajmo mi nešt napravit, pa čemo vidjet, bilo bi več super kad bi oni samo ovo čitali pa mogu i prepisat ak baš žele u zakone
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pročitao cjelu temu...LJUDI MOJI, OVO ŠTO NAM RADE JE TUŽNO, ZAISTA ŽALOSNO :!: :!: :!:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Bogec, nema dobrih i loših. Ima samo onih koji su manje ili više uspješni. Svi koji rade su DOBRI ;)
Neki koji su manje uspješni od tebe, a možda su zaposleni, troše gotove novce na proizvodnju s neizvjesnim ishodom. Koliko god poželi ili pokosili, stvorili su neku vrijednost, koju treba platiti. Nek je samo moguće prodati i naplatiti, već smo puno napravili. Mojih par lipa...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Bogec kao i svi tjeraju vodu na svoj mlin -tu ne treba zamjeriti ni bogecu ni drugima . Ako hravatska usvoij bogecovu tehnologiju (ne kažem da je loša -upravo suprotno) Hrvatska tada ima tržne viškove npr. mlijeka tom tekučinom ana napoji tj. potopi pola balkana .
Gdje plasirati to mlijeko ?..evropa daje kvote o proizvodnji ali i hrvatskoj diktira uvoz svojeg mlijeka .
Vjerojatno je slicno i sa pšenicom ..dio pšenice Hrvatska mora uvesti ..koja korist od tri žetve ako ta pšenica završi u Jadranskom moru ?
Poticaji su možda krivo raspoređeni , kako uskladiti bogecovu tehnologiju i moju koji imam stare strojeve , slabe prinose a i sam sam star i banka me ne jebe 2 % -automacki postajem socijani slučaj .
K tome budite sigurni svako restrukturiranje pticaja , telefonskih inpulsa , vinjeta , tarifa u elektri donosi više para onima koji su je uveli nego narodu .
Na kraju vladu bili qurac kome su otišli novci poticaja ..oni su šablonom odredili sumu , a kome manje -više i nije neki problem vlade .
Svakiod nas je taj koji treba prijaviti susjeda , kuma da je digo poticaj a ne sadi kuture ..ali mi smo ***** ..***** lajave .
Druga stranka koja je omastila brk na poticaju je trgovina ..isto uz blagoslov vlade ( jer vladu boliqurac kome odu novci)
Umjerno gnojivo u istoj trgovini za keš došlo npr 100 kn a preko poticaja 120 kn ..kako to? ... i nitko nije reagirao ..boli nas briga to je ionak državna lova ...to su naši novci !
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Puknuti OK razmišljanje
Svi mi teramo vodu na svoj mlin
Spominjete nadzore pa oni postoje i sada a kako rade....?
 
V

VTZ

Guest
Kad se već ovdje naveliko spominju krađe, evo prilike da se malo upoznamo s rabotama nesuđenog savjetnika za poljoprviredu u timu predsjednika Ive Josipovića:

Mato Mlinarić: Kazna mu nije ni istekla, a već je pokušao novu prevaru s poticajima

Mati Mlinariću je 2008. izrečena oštrija pravomoćna presuda nego što je on to javno priznao.

Krivotvorio dokumente

Naime, Općinski sud u Garešnici 17. travnja 2008. donio je presudu pod brojem K-15/08-30 kojom je Matu Mlirarića osudio za dva kaznena djela: krivotvorenje službenih isprava i poticanje drugih na krivotovrenje, za što je mu je izrečena uvjetna zatvorska kazna od osam mjeseci, te za lažno prikazivanje činjenica radi pribavljanja imovinske koristi, za što je uvjetno osuđen na još osam mjeseci zatvora. Te su dvije uvjetne kazne objedinjene pa mu je izrečena jedinstvena kazna zatvora od godinu i dva mjeseca s rokom kušnje od tri godine. Mlinarić je, jednostavnije rečeno, krivotvorio dokumente o količini uzgojenih poljoprvrednih kulutra u 2006. te je na temelju krivotvornine uzeo poticaje.

Da stvar bude gora, protiv Mate Mlinarića državna je inspekcija Ministarstva poljoprivrede početkom 2009. podnijela novu prijavu, ovaj put izvan općine u kojoj živi. Mlinarić živi u selu Kajgana u općini Garešnica, a prijavu protiv njega inspektorat je podnio Općinskom državnom odvjetništvu u Sisku zbog zloupotrebe položaja i neovlaštenog korištenja državnog zemljišta. Igor Burić, glasnogovornik Općinskog državnog odvjetništva u Sisku, potvrdio je da su u siječnju 2009. zaprimili izvješće inspektorata Ministarstva poljoprivrede.

Državno je odvjetništvo, tvrdi Burić, policiji dalo nalog da prikupi dodatne informacije. Riječ je, kako doznajemo, o tome da je Mlinarić državno zemljište od 49,5 hektara na području rodne Garešnice, koje je u svibnju 2005. dobio na korištenje kao privatna osoba i tijekom 2006. na to zemljište dobio poticaje, tri godine kasnije, u ožujku 2008., dao u podnajam poljoprivrednoj zadruzi Ekskluzivna uslužna zadruga, čiji je upravitelj on sam. Time je prekršio ugovor u kojem stoji da državno zemljište koje je kao fizička osoba dobio u najam ne smije nikome davati u podnajam.

Dajte mi poticaje

Mlinarićeva zadruga je u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava upisana nakon što joj je istekao rok na koji je bila registrirana.

Usprkos nepravilnostima, Mlinarićeva je zadruga na temelju najma 49,5 hektara državnog zemljišta od Ministarstva poljoporvrede zatražila isplatu poticaja od 50.618 kuna. Mlinarića u traženju novih državnih poticaja nije obeshrabrila ni činjenica da je te godine, 2008., spomenuti sudski postupak protiv njega bio pri samom kraju.


http://www.jutarnji.hr/mato-mlinaric--k ... ma/595219/

Čovjek je očito do savršenstva ispekao zanat, kako izvući čim više novca iz proračuna, ali čak ga ni sudska presuda nije zaustavila da i dalje nastavi na isti način. Unatoč svemu, još nedavno bio je proglašen za savjetnika u Josipovićevom timu, sve dok mediji nisu otkrili o čemu se radi.

Ali on ide dalje, vođa je ipak vođa, a i iskustva s poticajima mu očito ne nedostaje! :lol:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
U svakom žitu ima kukolja,zanimljivo je kako je samo za Mlinarića sve objavljeno u javnosti,o državnim tajnicima koji su milijune davali svojoj obitelji se više ne govori,čisto sumnjam da i ostale tzv. seljačke vođe nemaju putra na glavi samo oni ne prosvjeduju pa se njima ne broje krvna zrnca.Prosvjednicima je dosta udruga i korumpiranih vođa koji gledaju samo sebe dok većina radi pošteno i ne može spajati kraj s krajem.Takvi osuđivani samo nanose štetu selu jer se s time spretno manipulira i stvara se fama kako svi nešto mute s poticajima i izaziva opravdan revolt onih koji pune proračun među kojima smo i mi proizvođači jer mi stvaramo dodanu vrijednost a ne neki knjiški moljci koji nam kroje sudbinu.
 
V

VTZ

Guest
jd4755 kaže:
Takvi osuđivani samo nanose štetu selu jer se s time spretno manipulira i stvara se fama kako svi nešto mute s poticajima i izaziva opravdan revolt onih koji pune proračun među kojima smo i mi proizvođači jer mi stvaramo dodanu vrijednost a ne neki knjiški moljci koji nam kroje sudbinu.

Pa zar tebi nije čudno da od toliko naprednih seljaka ili poljoprivrednika u Hrvatskoj upravo Mato Mlinarić bude odabran kao savjetnik za poljoprivredu u Josipovićevom timu? Valjda postoje neki dublji razlozi za to, možda nekakavo oduživanje, zasluge ili neka vrsta podobnosti?

daljinski_inline.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
Čuj VTZ, vidi se da SDP nije tvoja stranka, no nemoj tak.
Mislim da je Mlinarić bil jako dobar izbor, upravo zato jer zna za rupe u zakonima. Takvi ljudi su najsposobniji da te rupe zakrpaju, pa bi podjela poticaja bila poštenija.
Zamislite, jedan seljak, pa savjetnik predsjednika države? To se mnogima nikak ne sviđa, pa su po zadatku iskopali sve prljavo o čovjeku kaj su mogli.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,616
Slažem se sa tobom zj ali svako dobivanje vlasti u ruke mijenja čovijeka ( u velikoj večini slučajeva ) , a onda se te rupe u zakonu koriste na drugi način tj lova ide u drugom smijeru.
 
V

VTZ

Guest
ZJ kaže:
Čuj VTZ, vidi se da SDP nije tvoja stranka, no nemoj tak.
Mislim da je Mlinarić bil jako dobar izbor, upravo zato jer zna za rupe u zakonima. Takvi ljudi su najsposobniji da te rupe zakrpaju, pa bi podjela poticaja bila poštenija.
Zamislite, jedan seljak, pa savjetnik predsjednika države? To se mnogima nikak ne sviđa, pa su po zadatku iskopali sve prljavo o čovjeku kaj su mogli.

Savjetnik za poljoprivredu predsjednika države uopće nije loša stvar, ali odabir osobe protiv koje je sud donio osuđujuću presudu, i kojem je dokazano da je krao, krivotvorio dokumente, pa je nakon presude opet dalje nastavio sa istom rabotom - to je već alarm za uzbunu!

Po takvoj logici, najbolji savjetnik za borbu protiv kriminala bio bi taljanski mafioso, njemu je kriminal u malom prstu. Postoji neka dublja pozadina, zašto je od tolikih seljaka za savjetnika izabran baš Mlinarić.

Puno bolji savjetnik bi bio netko tko živi teško i loše od poljoprivredne proizvodnje na malom ili srednjem gospodarstvu, a ne predstavnik seljačke udruge koja okuplja ljude koji su dobili jeftino u zakup stotinjak hektara državnog poljoprivrednog zemljišta, proizvode tek minimalno ili ništa, i jednostavno dobro žive od državnih poticija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,195
muhanicar kaže:
Slažem se sa tobom zj ali svako dobivanje vlasti u ruke mijenja čovijeka ( u velikoj večini slučajeva ) , a onda se te rupe u zakonu koriste na drugi način tj lova ide u drugom smijeru.
Pa koga nebi vlast promijenila?
Ali, ovaj imenovani već zna sve rupe u zakonu i iskoristil ih je. Sad bi mogel postati i "veći katolik od Pape", pa otići u drugu krajnost i postati "svetac". :lol:
 
R

Rajtek

Guest
UPPSH

U Popovači 51 traktor, a u Ivanić-Gradu 47 Traktora....
 

Najnoviji postovi

Na vrh