• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjedi

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,191
Rajtek kaže:
UPPSH

U Popovači 51 traktor, a u Ivanić-Gradu 47 Traktora....
Gdje stojite i jel' se može proći?
 
G

GROF

Guest
Lipi pozdrav dragi moji seljaki!

APSOLUTNO Vas podržavam u vašemu prosvjedu!!!., budite jaki i ustrajni u svome naumu da se već jedamput reši ta i takova igra bez granica oko poticaja, plaćanja, ovoga i onoga, a sve po ledjima oni ki najviše deladu !

Bog! VAS Blagoslovio dragi moj narode!., čitamo se...
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
ZJ kaže:
Rajtek kaže:
UPPSH

U Popovači 51 traktor, a u Ivanić-Gradu 47 Traktora....
Gdje stojite i jel' se može proći?

u Popovači su kod Fontane, cesta nije blokirana, stoje sa strane...
 
T

tomi539

Guest
apsolutna podrska seljacima al jedno pitanje zasto se niste isto tako bunili kad je novaca bilo i poticaji su se djelili sakom i kapom ljudima koji su sijali i onima koji su uredno za te novce otvarali druge biznise i li kupovali aute a vjerujem da svako od nas zna za hrpu takvih slucajeva .al svakako imate moju podrsku makar iskreno mislim da ima ljudi koji su se ipak malo preinvestirali kreditima i da bas nije bilo potrebno tako skupe i jake traktore kupovat da se isti posel mogel napravit i sa malo jeftinijma jer koliko vidim i mom kraju jako je puno novih strojeva a mislim da bas i nije bila potreba za istim . ispravite me ako grijesim
 
G

gjurostrasni1

Guest
u Pitomači pedesetak traktora blokira jedan prometni trak i promet se odvija naizmjenično.Stigo sam trenutak kuči na ručak i vračam se među ljude......dižite se seljaci širom lijepe naše sad il nikad ....i nedajmo se opet preveslati.....Laslo i njemu slični nisu naši predstavnici,ne priznajemo ih.
U očekivanju povratne informacije iz Zg pzdrav svima.
Slike iz Pitomače pogledajte na "pitomača.hr"
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo i ja sam pročitao kompletnu temu, pa da kažem svoje mišljenje! Kao prvo u potpunosti podržavam prosvjede ali iskreno sumnjam da će se išta promijeniti i nakon ovih neznam kojih po redu prosvjeda. Valjda se sjećate šta je bilo kad se prijetilo jedinom malo jačom mjerom - zatvaranjem graničnih prijelaza... prijetilo se specijalnom policijom i dugim cijevima, eto šta oni misle o vlastitim građanima odnosno poljoprivrednicima.

Što se tiče poljoprivrede to je sve više biznis kao i svaki drugi, znači da važe ekonomska načela, ako se isplati radiš, ako ne gotovo. Mislim da je velika većina ljudi krenula u taj biznis iz velike ljubavi prema tome, a sad više nema povratka, kad uložiš tolke novce u opremu, farme, traktore sad nema nazad, a činjenica je da se taj biznis u ovoj državi baš i ne isplati!
Ja isto kao i većina radim tu zemlju samo zato što to volim, a računica me ne zanima ni najmanje jer znam da se od toga niko nije obogatio, osim onih što su krali! Prema tome radim iz vlastitog užitka i potpuno mi je svejedno dali je gubitak il dobitak, naravno da bi bilo lijepo dobiti nagradu za svoj trud, ali kao i kod većine stvari u ovoj zemlji nagrade za poštenje i trud nema, samo kazna....

Što se prosvjeda tiče mislim da se njima nemože puno promijeniti, zna se kada se odlučuje o sudbini zemlje - na izborima! Ali tada oni dovedu svoje marketinške stručnjake i podjele kojekakve šarene "da ne kažem šta" i eto jednom manipulacijom sve nas uvjere da nam je bolje nego što ustvari jest. Kolki su samo novci potrošeni u ove bezvezne kampanje za predsjedničke izbore. Očito da novaca ima, samo je pitanje za koga....

Eto svima koji prosvjeduju želim izraziti potporu i nedajte se, i pazite se onih koje ste sami birali, da vam ne pošalju specijalce sa dugim cijevima kad bude trebalo neku cestu za promet otvorit! Pozdrav iz Virovitice!
 
B

Bobo

Guest
Evo, bas pricao sad s Jokom...

Tri predstavnika (Ratar, stocar i "duhanac") su otisli u Zg na pregovore u ministarstvo.

Zahtjev 1.
Odcjepljivanje od Lasla i Mavrovica. Oni su trebali ici u ministarstvo na pregovore u 13:00, ali je ovoj trojici predstavnika obecano da ce ih primiti u 14:00, a kako javljaju da se jos nista ne dogadja.

Zahtjev 2.
Povrat poticaja na prijasnju razinu kako je i bilo do sada

Zahtjev 3.
Isplata zaostalih poticaja


To je sve. Ne trazi se nicija ostavka, nicije "strucno" misljenje sa strane i nikakve druge nebuloze. Tri vrlo jednostavna zahtjeva i to je sve. Ako nisu u stanju ni pregovarati oko ovoga i na kraju pronaci rjesenje koje ce obadvije strane prihvatiti, neka nadju nekoga tko se s time nositi moze...


Eto, za sad toliko, pa kad sto saznam, napisem.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
437
Evo bilo na vijestima neka trojica "valjda ovi koje si nabrojao" ulazili u zgradu oćito na razgovor ...jedan imao prsluk foruma na sebi.....ali ništa nisu rekli o sastanku.......
 
U

USRO

Guest
Malo se seljaci druzili uz kulen i pivu, sada ce se medusobno posvađat ko je vise pokrao i to je uglavnom to....
Ono sto se moze zaljuciti je da su svi posteni, svi su kvalitetni i svi jako puno rade ali uvijek poznaju tamo nekoga ko je krao i ko ima gov*o od psenice. Kazu vam da ste preskupi i nekonkurentni ali vi i dalje trazite iste poticaje :lol:
Dok je bilo para i dok ste gulili drzavu, kupovali aute i traktore, sutili ste ko picke. Di ste onda bili, pa trazili nepravilnosti u poticajima??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
usro, a gdje si ti bio dok se kao desavalo to sto ti sada tu nabrajas? isto si tako sutio..
sve mi se cini da je ovo sto tu pises tipa, nek meni krava krepa, glavno da susjedu krepaju dvije..
 
B

Bobo

Guest
Rjesenje nije pronadjeno, Ferovac je opat zablokiran 100%

Predstavnici se vracaju u Ferovac, pa se odlucuje za dalje. Sve mi se cini da cu i ja ici po traktor...

Novca nema, nisu iz ministarstva ni lipe jedne dali, razocaranje 100%. Kad se predstavnici vrate, odlucit ce se koja ce se mjesta jos blokirati, jer da se Ferovac sam zablokira, to je kap u moru. Postoje obilazni pravci. Sad ce se najvjerovatnije dogovarati da se zablokiraju mjesta koja se ne mogu samo tako zaobici.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
Treba čobankovića stisnuti i da prizna šta je potpisano u pregovorima za EU. Po onome što sam ja našao na internetu, pristali su da poticaji koji će se isplaćivati iz EU blagajne, po ulasku u eu budu cca 15 do 20% evropskih (znači cca 500-600kn/ha), i da se u nekih 5 godina izjednače sa evropskim.

Pozdrav svima na cestama ;)
 
T

tomi539

Guest
meni se cini da od toga nebu nista trebali bi svi izaci na ulice i seljaci i gradani koji su nezadovoljni jer sirotinja nije ni svijesna koliko je jaka oni apsolutno nista nemaju izgubiti al mi smo poseban narod malo nas je al smo govna
 
U

USRO

Guest
tibor88 kaže:
usro, a gdje si ti bio dok se kao desavalo to sto ti sada tu nabrajas? isto si tako sutio..
sve mi se cini da je ovo sto tu pises tipa, nek meni krava krepa, glavno da susjedu krepaju dvije..


Ljepo vam je netko rekao: "preskupi ste"! I sta bi vi sad? Glavom kroz zid? Zajebite drzavu pa umjesto psenice sadite kamilicu i prodajte ju van granica. Ocito je drzavi "jeftinije" psenicu uvoziti nego li ju kupovati od vas, vrijednih seljaka.
 
U

USRO

Guest
tomi539 kaže:
meni se cini da od toga nebu nista trebali bi svi izaci na ulice i seljaci i gradani koji su nezadovoljni jer sirotinja nije ni svijesna koliko je jaka oni apsolutno nista nemaju izgubiti al mi smo poseban narod malo nas je al smo govna


i sto ce postici? Otvoriti ce negdje tajni sef i podjeliti raji novce?
 
T

tomi539

Guest
kad malo djete place svi skoce oko njega da vide kako mogu pomoc da prestane e pa mislim da bi i mi trebali plakat da se nesto promjeni ako nista drugo neka odgovaraju oni koji su krivi za nesto ili su nesto pokrali .gledajuci vijesti citajuci novine svi konstantno pricaju dali ce seljacima biti placena psenica a niko ne pita ko je ukrao psenicu i di je psenica isto tako i afera sa podravkom mene nije briga dali ovaj ima wc i telku u zatvoru mene interesira di su novci neka vrate novce a tih afera ima koliko hoces . a ti si jos jedan od onih koji neceju poduprijet svoje ljude u nekim stvarima a ko zna kak ces ti sutra zivjet i dal ces imat novaca za dijecu i dal ce se tebi penjat na stup iskljucit struju
 
U

USRO

Guest
tomi539 kaže:
kad malo djete place svi skoce oko njega da vide kako mogu pomoc da prestane e pa mislim da bi i mi trebali plakat da se nesto promjeni ako nista drugo neka odgovaraju oni koji su krivi za nesto ili su nesto pokrali .gledajuci vijesti citajuci novine svi konstantno pricaju dali ce seljacima biti placena psenica a niko ne pita ko je ukrao psenicu i di je psenica isto tako i afera sa podravkom mene nije briga dali ovaj ima wc i telku u zatvoru mene interesira di su novci neka vrate novce a tih afera ima koliko hoces . a ti si jos jedan od onih koji neceju poduprijet svoje ljude u nekim stvarima a ko zna kak ces ti sutra zivjet i dal ces imat novaca za dijecu i dal ce se tebi penjat na stup iskljucit struju


dokle god se budes bavio politikom i ocekivao nesto od drzave, biti ce ti tako :)
 
A

AGRIPLUS65

Guest
opet usro seres a ne jedes ,ako poljoprivrednikim netreba poticaje zakaj onda privatnici koriste DRZAVNI POTICAJ KOD ZAPOSLJAVANJA I MJENJAJU RADNU SNAGU SVAKI GODINU DANA JER NEMORAJU PLACAT DAVANJA DRZAVI KOJA NISU MALA ,SAD RECI DA NE ZIVIS NA DRZAVNOJ SISI :!:
 

Najnoviji postovi

Na vrh