• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proxima zapinje mjenjač

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Charlip pa šta bi sad čovjek trebo? Zapalit ??
Ako nemaš boljeg savjeta nemoj čovjeku sjedat na muku.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Vjerujem da mu nije cilj naslađivat se na ničijoj muci ni ismijavat niti išta, nije niti meni, ali 700 sati...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Dešava se to i još gore stvari i kao puno boljim markama samo se o tome šuti. Opet tema ode u krivom smjeru. Možda i nisam po nekima mjerodavan za ovakve izjave ali načitao sam se i naslušao svega i svačega. Tak da se ostavite glupih komentara i pomozite čovjeku ako znate.
Ako ga ne možeš ušaltati kako onda kreneš ?
Ja bi prvo riskirao 200- tinjak kuna i odnesao cilindar kvačila nekom da ga pregleda i promjenu gumice, kak su ti već predložili. Onda tek na teže i skuplje poslove raskapanja
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
zvijer007, nisi rekao, jel to tak od prvog dana, ili počelo odjednom, ili postepeno???
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma ne naslađujem se nego samo kažem da za drugo nije. Kupujem traktore između 15 i 20 tisuća eura sa preko 11 tisuća sati i radim s njima non stop pa nemam ni slične brige al ovo je stvarno sranje.
Dečki nemre biti cilindar ak se ugašen na mjestu neda ušaltat,nekaj negde šteka
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Neznam ja ni 10 % od onog šta znaš ti o takvim strojevima ali mislim da je neko na 10 ili 11000 sati već nešta malko radio na kvačilu ili mjenaču. Najvjerojatnije krivo mislim ali tak je kak je. Kvare se i Mercedesi, BMW, Ferrari itd a da nebi jedan zetor. Treba pomoći savjetom čovjeku kako da nešta popravi. Zato i jesmo tu a ne ga.pitati zašto je baš to kupio. Njegovi novci i njegova odluka kakva god bila. 👍
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Možda to tak mora biti, sam nisam siguran jel to dobra ili loša vijest...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Probaj malo držati napetu ručicu u 2. ili 3. brzinu, pa tek onda pritisnuti kuplung, da vidiš hoće li onda upasti u brzinu (dok motor radi).
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Tako je bilo i susjedu na proximi 85 sa 3500 rh . Prvo nije htio u brznu na mjestu a kàsnije i u vožnji . Nova lamela i reparirao korpu kvačila , problem riješen.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nova korpa, lamele obje (obične) i druk ležaj oko 2 200kn. Korpa tvornički naštelana samo se pritegne gore.. Kod nas na proximi 90 je obična lamela, nije keramika.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Novi Deutz Fahr 5120 na 800 rh otišla lamela , a na 1400 pukao zupčanik na diferencijalu prednje vuče , takvih primjera sa novim traktorima ima dosta.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Bok svima! Imam proximu 6441 sa pet stupanjskim mjenjačem. Unutra je ulje transhidrol 85. Imam problema sa zapinjanjem ručice kod prebacivanja brzina. Najviše se to osjeti na rikverc i 1, 2, 3 stupanj prijenosa i to dok je hladan. Kada se ugrije bude nesto bolje ali ne idealno. Sumnjam i nadam se da bi problem mogao biti u biraču brzina jer mislim da nije vidio totmasti dok nije došao kod mene. Kako da najlakše dijagnosticiram kvar i šta bi još moglo biti?

Da napomenem gornji cilindar kvačila je promijenjen, a donji je suh, tj. ne bali ulje.
Da odgovorim sam sebi iako nisam još riješio problem. Promijenio sam ulje u mjenjaču i stavio JD50. On i dalje nešto teže ide u 1,2 i R. Kada spustim okretaje motora i sada sa rjeđim uljem još uvijek to ide nekako. Ne radi mi se ništa oko mjenjača, i ne planiram do daljnjeg. Jedino novo što sam otkrio je da kada je u sporohodnima šalta odlično, skoro pa se ne osjeti ništa. Malo hoće kao da krene naprijed kada ubacim u 1 sporu, ili nazad kada ubacim u spori rikverc. Možda to znači da je problem sa lamelom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Možda je djelomično mastan kuplung, pa ne odvaja (a ne skliže se)?
Lokalna firma ima Proximu, onu sa 6 brzina (Comfort) i isto vele da se užasno šalta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Rekao bi da je većinom problem u montiranju lamele.. Pri sastavljanju traktora treba paziti da se sve polako približi nazad, mislim da je kod nas bila smotana lamela i to je bio razlog da se nekad ne odvaja nikako, a nekad odlično.

Mi smo svoju mjenjali na nekih 2000-2500rs iz istog razloga, teško se traktor šaltao. Kad smo rastavili bile su poderane capice i druk ležaj je bio pri kraju. Isto se dešavalo kad hoćeš u prvu traktor cuka prema naprijed. Uglavnom sad smo prezadovoljni, traktor se šalta kao auto i nakon 1000rs od remonta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ako savineš lamelu kod montaže nema šanse da nekad odvaja normalno, a nekad ne.
Savinuta lamela nikad ne odvaja i nikad se prilagodila nebu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Onda zbog čega se to dešava po tebi? Dali se može lamela "baciti" kod jako intenzivnog rada? Mi na našim traktorima u zadnjih 20god mjenjamo lamelu isključivo zbog tog što slabije odvaja, nije se još dešavalo da prokliže i da se podere skroz.

Eto ta naša proxima od prvog dana se nije dobro šaltala, jednostavo kad treba na mjestu ubaciti u brzinu to je bilo jako teško, nije odvajalo kvačilo.. Kirš tražio 500€ da zamijeni lamelu u njihovoj radioni, na kraju odradili sve sami.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Može biti da lamela teško putuje po spojničkoj osovini pa nekad odvoji a nekad ne.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Meni isto nekako sve smrdi na lamelu, ali treča, četvrta i peta se šaltaju normalno... Nisam pametan, a baš mi se i ne radi nešto na pamet. Nadam se da neće biti štete na mjenjaču dok ja budem lamelu promjenio... Zapravo kada sam ispustio staro ulje bilo je nekakve špene, ne znam koliko je prihvatljivo da bude...
 
Na vrh