• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

MF6495

Novi član
Tu od
3 Pro 2019
Poruka
1
Lijep pozdrav...u planu je kupovina prskalice agromehanika ags 2500 ili 3000litara...dali ima tko ovdje tako nesta pa da podijeli iskustva..hvala
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Rastavljam pumpu agromehanika 65l sve sam skinuo ali ne mogu one sarafe sto drze uljne membrane, sve je zahrdalo i nejde a i ne mogu bas lijepo staviti ključ, jel smijem gore zavariti matice i odsarafiti tako ako su vijci samo ušarafljeni u klipove ?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
Tamo ti je inače ključ broj 18 inače to ide dosta zeznuto van jer se guma napuhne pa je problem stavit cijeasti kljuć na maticu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ja sam gedoru nalupao unutra, nabio racnu, nastavio lupat i odvrtao.
Moglo bi se i navarit, nebi trebalo nicem smetat.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Evo riješeno uz malo sile popustilo je ahah, koje ulje unutra hipenol 90 ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Na pločici pumpe (na našoj šprici Agromehanika) piše Hipenol 90.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
U upotstvima piše sae 15w40,a hipenol je ulje za hipoidne zupčanike,a pumpa je napravljena kao motor,ima radilicu,klipnjače i klipove,pa prma tome može obično ulje,a može i hipenol,bitno da nije bez ulja,a sve ostalo je ok
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Pumpu sastavio i natočio ulje, gore u membranu napumpao 2 bara i probaj ju i čuje se kao da lupa ili kao da lupka i srče malo glasnije sad ne znam dali se one tako čuju jer nikad nisam koristio tu pumpu BM65/30 je to normalno ili ?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
600
Onda uredu ali vjv se više čuje kardan nego pumpa, onako dok se okreče rukom lijepo sikče i ima kompresiju i dobro nabija pritisak, mora da je to lupanje samo u mojoj glavi ahah
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
To ti je normalno i kod špricanja bi trebala radit ko singerica onak lijepi ujednačeni mlaz ako ti je regulator u redu
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Bok. Ima li netko praktičan savjet, da ne kopam i gubim vrijeme, zašto na KŽK 340 tlak na manometru na regulatoru nejde preko 2 bara bez obzira na broj okretaja motora. Regulator je novi, sve dobro brtvi, ulja u pumpi ima, tlak u pumpi sam mijenjao od 1-3 bara i nema neke razlike na manometru na regulatoru. Hvala.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
24462

Pa u načelu bi trebalo biti reakcije na ovom desno, bočnom, crvenom šarafu, probao sam vrtiti u jednu i drugu stranu par krugova i nisam primjetio neku razliku, relativno lagano se vrti, ne osjetim neki otpor, ali regulator je novi, pa trebao bi raditi. Na starom mi to nije bilo ispravno, jel znaš kad podešavaš na tom šarafu, jel se vrti puno krugova ili to na mali okret reagira?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
I ja imam takav razvodnik. Recimo okreneš jedan krug taj šaraf crveni i već mi
pada/ raste pritisak.

Edit. I kod mene se vrti lagano, bez otpora
 

Najnoviji postovi

Na vrh