• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Zj, moja kzk uopce na bacvi ni nije imala otvor za drugo crijevo, tj za mjesalicu.
Imala je samo ono debelo crijevo, tj povrat iz regulatora.
Ja sam tek prosle god ugradil jos jedno crijevo koje ide iz sekcije na bacvu.
Krenul sam s njom spricat dok mi je bilo 13 god, a niko mi nista nije imao za objasniti ni pokazati, al eto radila je tak 15 god, tj do prosle god dok ju nisam obnovil.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Probao sam sve opcije prebacivanja sa starog regulatora, ali ni manometar niti koji drugi dio na pasu, razliciti su promjeri navoja i sam navoj, takoder automatske/ brze spojnice isto jesu na istom principu ali nisu medusobno kompitabilne. Neka bude sad ovako, s vodom za probu je dobro radila cca 15 minuta, vidjeti cu u prsaknju kukuruza kako ce se ponasati to sve i koliko ce trajati. Hvala!

Ovo za zasebno spajanje srednje grane mi je sve jasno ali za sada neka bude kako je i bilo, bitno da mogu lijevu i desnu granu gasiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ivane, znam da stare to nisu imale. Ipak je red poboljšati neke stvari :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Torpedo, prvi puta ju odi probaj sa cistom vodom, na npr 1 jutro ili 1 hektar, da si tocno nastelas potrosnju tekucine.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani imam u ponudi ovu prskalicu za 250 eura. Nemam nikakvog iskustva sa prskalicama. Na što obratiti pažnju prilikom probe. Hvala unaprijed.....
 

Prilozi

  • Screenshot_20200404-181457.jpg
    Screenshot_20200404-181457.jpg
    92 KB · Pregleda: 35

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Pa ti izvana možeš vidjet sam' u kakvom su stanju dijelovi..da su grane čitave i da razvodnik izgleda ok.

Ja bi ju isprobao pa si onda pametniji
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pumpa i razvodnik i da nije razvaljena..... Koliki pritisak mora imati pumpa dok traktor radi u leru...
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Danas sam kupio prskalicu.Treba bih provjeriti pumpu. Kako se rasklapa, i trebao bih zamijeniti semering na vratilu na pumpi.. Svaki savjet dobro došao, a ako neko ima koju sliku ili uputstvo još bolje...
 

Prilozi

  • IMG_20200414_191826.jpg
    IMG_20200414_191826.jpg
    191.5 KB · Pregleda: 38

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma nema tu nista komplicirano, kad vec mijenjas i semereng (a to je i preporuka buduci da je sve masno ispod vratila) onda skidas sve sarafe i matice koje imas, osim ako netreba zamjeniti i membrane,,,
Samo ce te vodit a ja obicno krecem od vrha odnosno ovi vijci na imbus a onda redom,,,
Kad vec rastavljas preporucio bih zamjeniti i membrane jer tko zna kad su zadnji puta mijenjane,,,
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nije to komplicirano, samo pazi kako ventili stoje, tako ih i vrati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Evo ti eksplodirani prikaz pumpe
 

Prilozi

  • AGS10005.pdf
    455 KB · Pregleda: 45

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Kao što je kolega napisao samo pazi na položaj ventila(mali okrugli plastični sa federom,slični termostatu,nalaze se otraga ispod one pl. cijevi.i na vrhu sa svake strane ispod one kupole u kojo je membrana(ispod inbus vijka))
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Moze pomoc.
Prijatelj poklonio pumpu Bm-2 na kojoj je vidljivo da je puknuo vretenik ili kako se vec kaže, ona gornja gljiva.
Ok, to se moze rijesiti, 400kn je cijeli komplet sa zračnom membranom u agromehanici.
Sada me zanima stanje ovih klipova i klipnjaca, ovo na slikama je ok stanje ili ovdje nešto nije u redu.
Sce treba malo ocistit jer je stajala voda unutra, ali ako se isplati popraviti zašto ne.









 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Ovi klipovi mi se čine neravnomjerno potrošeni i trebalo bi ih zamijeniti,vjerojatno su cilindri ok jer su od tvđeg materijala,stare pumpe su imale ležaj na radilici između klipnjača,dok novije nemaju,tako da ako mijenjaš jednu klipnjaču,moraš i drugu,moraš zamjeniti prstene koji drže klipnjaču,ja radio remont prošlog proljeća jer mi je puko jedan prsten koji drži klip,klipovi su bili ok,zamijenio sam klipnjače,prsten klipnjače,oba ležaja,membrane smering,vijke koji drže membrane,ulje,sve zajedno cca 700 kn,alizato sad radi kao singerica
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Promjenio sam membrane i ventil s gumicom koji je bio loš ali opet mi je pritisak mali. Naime zračnu membranu sam napumpao na onaj ventil na 2bara ali nakon nekog vremena zrak nestane. Radi se o pumpi bm50
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,983
Čim ti zrak izađe imaš neki problem na zračnoj membrani,ne mora nužno biti ona možda ti pušta na ventilu,ili ti je možda oštećena kupola
Ali taj zrak ti je samo tu da sprečava protuudar,to jest da ti tlak bude stalan,tj da ti tlak ne pulsira kako pumpa radi,a količinu tlaka reguliraš na regulatoru,a ne na zračnoj membrani
 
Na vrh