• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Jel vi morate svako proljece pripumpati zracnu membranu na pumpi ili ako je sve ispravno ona mora drzati cijelu god pritisak?
Prosle god sam ju provjeraval i pripumpal na 1.5 bara i sad idem gledat, u njoj nema nista zraka.
Sad ju budem opet napumpal na 1.5 i bas me zanima jel bude pustila u toku prskanja.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Vjerojatno malo pušta na ventilu pa tokom vremena ispusti
 

zeljeznicar

Novi član
Tu od
30 Svi 2020
Poruka
3
Pozdrav forumašima,

molim pomoć vezano uz pumpu BM65/30.
Izbila je čep ulja i čini mi se da je pomiješano ulje voda. Rastavio sam ju sumnjajaći da je vjerojatno oštečena koja tlačna membrana. Međutim membrane mi izgledaju potpuno ispravne(slika u privitku). Moguće je bilo manje smrzavanje preko zime, ali nigdje ne vidim neko napuknuće.
Postiže i dobar tlak na diznama jer sam uredno pošpricao manju njivu(neispravan je manometar za točno očitanje).

Što da se provjeri dalje , ideje i savjeti....
 

Prilozi

  • IMG_1454.JPG
    IMG_1454.JPG
    51.4 KB · Pregleda: 12

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Ulje i voda ti se mogu izmješati jedini na membranama.Probaj ih uvijati da vidiš da nema neku pukotinu u gumi membrane
 

zeljeznicar

Novi član
Tu od
30 Svi 2020
Poruka
3
Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Probao sam ih uvijati i i ne vidim ništa. Membrane u svakom skučaju idu nove obzirom da je već sve rastavljeno, ali me muči još više razlog zbog čega izijeće čep ulja kod već i malog povećanja broja okretaja. Probao sam više puta i izlijeće kod obrtaja manjih od nominnalnih i onih koje sam godinama koristio. Završio sam špricanje bez njega, pa ostavljam malu mogućnost da je ta manja količina vode možda ušla i kroz otvoreni čep(iako sam pazio).
Iz kojeg bi još razloga, ukoliko odbacimo membrane, moglo dolaziti po povećanja tlaka u unutrašnjosti pumpe?
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Čep od pumpe blokiraj žicom da ne može izlijetati. Kod moje pumpe ima na vrhu čepa mala rupica.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
To ti se zna dešavati ako je previše ulja,ona oznaka na čepu je slabo vidljiva,pa probaj vidjeti sa slamkom,čačkalicom,jer po onoj oznaci puno ljudi natoči previše ulja i onda se to dešava
 

zeljeznicar

Novi član
Tu od
30 Svi 2020
Poruka
3
Ulje nisam dolijevao godinama, pa ga sa te strane ne bi smjelo biti previše. Ukupnu količinu je samo mogla eventualno podići određena količina vode ako je ušla.
Promijeniti ću membrane, točno 0,5 l Hipenola 90, pa probati.
 

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Pozdrav svima. Ovako zamenio sam vazdusne membrane na BM 65/30 ali pumpa uopste nema pritiska. Na prethodnoj stranici sam procitao da je vazan polozaj ventila, pa ako bi neko mogao da podeli sa mnom koji bi polozaj ventila trebao da namestim. Hvala unapred😀
 

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Mislim na ventile ili dizne na ispod cevi gde ide crevo za dovod vode i na dizne ispod dela gde je vazdusna membrana. Nadam se da si razumeo na sta mislim😁 Ako su oni problem. Namestio sam nove vazdusne membrane posto je jedna pukla, ali sad pumpa uopste ne stvara pritisak.
 

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Jel prska? Jesi napumpao zračnu membranu? Razvodnik ispravan?
Ne prska pumpa ne stvara pritisak. Pumpao zracnu membranu nista se ne desava. Pomislio da je ona problem ali zadrzava zrak, proverio sam na ventilu. Regulator je bio ispravan pre pucanja membrane, i sa jednom membranom pritisak je bio oko 5 bari.
 

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Nisam nista menjao sve sam vratio na svoje mesto. Nzm sta bi mogao da bude problem
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Dok pumpu okrečeš ručno mora se čuti da "sikče" ako se ne čuje onda je krivo sastavljena
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,973
Vjerojatno nisi ventile dobro stavio,dakle sa svake strane membrana ispod onih imbus vijaka imaš ventile koji rade samo u jednom smjeru da bi se mogao stvarati tlak,ja svoje označim kako su bili,tako da ti neznam reći kako stoje(probaj logički zaključit)ili ih probaj okrenut pa češ vidjet rezultat,ako je sve sa pumpom ok,onda si sigurno okrenuo ventile naopako
 

Najnoviji postovi

Na vrh