• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Videcu sutra da je rasklopim opet ali ventili imaju opruge ispod njih, i nzm kako bih se mogao promeniti smer na njima kad kao sto kazes rade u jednom smeru. I da ih gurnem ka dole opruge ce ih vratiti gore, membrane sam stavio kako su namestene bile i stare. Stvarno mi nista vise nije jasno🙃 Hvala svima na pomoci😁
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
nije problem u oprugi nego kompletni ventil možeš kontra okrenuti,evo ti jedna slika pa vidi ako možeš šta skužiti PSC Ferenčak Web Shop - Pumpa bm 65-30 std
Ako si rastavljao bokove gdje se nalaze membrane na klipovima,postoji mogučnost da si lijevi bok stavio na desnu stranu i time su ti automatski ventili došli krivo okrenuti
 

BojanMB

Novi član
Tu od
26 Lip 2021
Poruka
9
Aha shvatam sta hoces da kazes, to je vec moglo da se dogodi 😁 Sutra cu je rasklopiti ponovo pa javljam rezultate. Hvala ti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Tu smo zato da si pomognemo,najčešće ljudi pri rastavljanju zamjene lijevu i desnu stranu i ventili dođu naopako okrenuti
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Na prskalici Agromehanike 200 l ne radi mi manometar a niti vrtnjom one velike matice nema nikakve razlike u prskanju. Da li se može tu nešto popraviti ili treba kupiti cijeli razvodnik s manometrom ?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Probaj skinuti manometar,zna se u njemu nakupit prljavštine zaostale od sredstva za špricanje,ali ako je sve skupa dosta staro,postoji mogućnost da pukne koja plastika,zato oprezno,a ako je problem samo manometar,on je od 80 -100 kn novi
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Trebam za Agromehanika traktorsku špricu 300 ili 350 l srednju bakrenu cijev na kojum idu 2 priključka crijeva sa regulatora i priključak za 3 dizne mesing, to ne vidim ni u jednoj trgovini. Htio očistiti diznu, okrenuo ključem maticu i skinulo se sve s cijevi, pustilo lotanje sa cijevi i kućišta dizne.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Pozz. Na linku se nalazi prskalica, agromehanikina sa 3 klipa i pušta ulje na osovini gdje se prikopča kardan i ima lufta lijevo-desno, semering zamijenjen i opet isto,pritisak ok, radi ok.
Može li mi neko ukratko opisati kako da riješim problem i šta trebam zamijeniti??
P. S. Znam je rasklopiti do membrana i zamijeniti membrana, dalje ne znam..
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Pozdrav nije nju problem rasklopiti, tu se može nagađati dal je osovina ili treba zamjeniti ležaje. Uglavnom nije komplikovano rastaviti i vratiti
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Najvjerojatnije su problem ležajevi,čim ima lufta lijevo desno,a vjerojatno i gore dole,zamjenom semeringa nećeš riješiti problem puštanja ulja,ali ti može nastati veći problem da ti u radu blokira i da polomi kućište ili nešto unutra
Moj savjet ti je da si riješiš taj luft čim prije
Kad rastaviš vidjet ćeš u kakvom je stanju i osovina da je nije i semering izglodao jer će ti u tom slučaju novi semering loše brtvit
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Zamijenio sam ja semering i opet isto.Lufta ima i gore - dolje. E sada kada dođem do klipova šta dalje treba raditi???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,985
Trebaš ju kompletnu raskopat da bi mogao skinuti srednju osovinu tj. radilicu da vidiš u kakvom su stanju ležajevi i osovina,jer je tebi problem u centralnoj osovini,a ne u klipovima,klipovi i ostalo je vjerojatno ok
Imaš tu sliku kako izgleda iznutra pa probaj skužiti,jedino je ova sa dva klipa
 

zdenko1989

Novi član
Tu od
24 Lis 2017
Poruka
8
Pozz. Na prskalici 440litara mi je BM65/30 pumpa 10metara grane. E sada me zanima dali bi ista pumpa mogla ici na 12 metara grane,dali je netko probao ili ima orginalnu agromehanika 440l s 12 metara granama
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kako se zamijeni ulje na ovoj pumpi? Gdje je vijak za ispuštanje ulja?
Koliki tlak treba upumpati u ekspanziju? Koliko treba natočiti ulja? Tu vidim nema mjerice, to mi nešto fali?
 

Prilozi

  • F212BD6B-D465-4B0C-90FB-3FB8077CB746.jpeg
    F212BD6B-D465-4B0C-90FB-3FB8077CB746.jpeg
    53.3 KB · Pregleda: 24
  • 6F48700A-B663-4319-BAE5-359A267ACA93.jpeg
    6F48700A-B663-4319-BAE5-359A267ACA93.jpeg
    33.3 KB · Pregleda: 24

Najnoviji postovi

Na vrh