• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Radi se o prskalici(agromehanika kranj)300litara

Zanima me prije nego vratim punpu na makinu za škicat(prskalicu),,,dali je neko mijenjao ulje u istoj i koje je stavio kod zamijene,,,i di se mijeri količina ulja u njoj...??????
Gore na glavi od punpe,,,ima ventil kao na zračnici od traktorske gume,,,nači dali se punpa unutra zrak i koliko bara se stavlja.....????
Kad mi je več skinuto to dole,volijo bi da si odmah napravim servis na istoj,,,jer mi je sad sve puno lakše........

Tri važne stvari:
- ulje ide HIDRAOL 40
- i to u količini od 0.5 litre
- tlak u komori se obično stavlja 2 - 2.5 bara

Evo skenirana slika iz uputstva:

prica1.jpg


Za veću sliku klikni http://yfrog.com/13prica1j

Ovako izgleda moja šprica stara 21 godinu kad ju redovno održavaš.
S time da s njom radim i usluge!

slika140.jpg


slika141.jpg


slika142.jpg


slika143.jpg
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ajde samo da netko napiše da sam bio u pravu za tlak pa da se pobahatim do kraja , hvala.

Evo kolega PUKNUTI,kad neče niko(šta me čudi),,onda ču ja pohvalit vas i reč da ste potpuno bili u pravu(šta dokazuje i dokumentacija;) i da vam zahvaljujem na informacijama,,,,a to dali čete se razbahatit to samo vi znate............:prayer:

Najgore je sam sebe hvalit,,,ali u današnje vrijeme ko ne pita,,taj ništa ni ne dobije..........:weedman::mrgreen:
Ja častzim ako se di nekad nađemo:drinkers::partyman::rolleyess:
 
B

BAGERISTA

Guest
Tri važne stvari:
- ulje ide HIDRAOL 40
- i to u količini od 0.5 litre
- tlak u komori se obično stavlja 2 - 2.5 bara

Evo skenirana slika iz uputstva:

prica1.jpg


Za veću sliku klikni http://yfrog.com/13prica1j

Ovako izgleda moja šprica stara 21 godinu kad ju redovno održavaš.
S time da s njom radim i usluge!

slika140.jpg


slika141.jpg


slika142.jpg


slika143.jpg

Zahvaljujem na odgovoru,,i svemu navedenom,,jer ču si to ljepo spremit............tako da sam riješio jedan veliki problem..

A uvezi vaše šprice,,nema se tu šta govorit,,očuvana,održavana(vidi slike),ostalo je suvišno pisat...........skidam kapu.:prayer::eek:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Eto ima Mrk skener je.. ga ja nemam ajd dobro da si otvorio temu vidiš da mnogima dobro dođu ovakve informacije pozz
 
B

BAGERISTA

Guest
Eto ima Mrk skener je.. ga ja nemam ajd dobro da si otvorio temu vidiš da mnogima dobro dođu ovakve informacije pozz

Nadam se da se ne ljutiš,,,šta sam šaro tamo-ovamo,,ali ipak je lakše i jednostavnije kad se s više njih konzultiraš,,,a i ovo skenirano,,svakako dobro dođe,i meni i ostalima koje zanima nešto uvezi špricaljke,da si čovijek more pogledat i stavit sa strane,,jer nije da se svaki dan s time radi,pa da sve u glavi držiš.....stoga i tebi isto hvala na trudu..naravno i ostalima.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nadam se da se ne ljutiš,,,šta sam šaro tamo-ovamo,,ali ipak je lakše i jednostavnije kad se s više njih konzultiraš,,,a i ovo skenirano,,svakako dobro dođe,i meni i ostalima koje zanima nešto uvezi špricaljke,da si čovijek more pogledat i stavit sa strane,,jer nije da se svaki dan s time radi,pa da sve u glavi držiš.....stoga i tebi isto hvala na trudu..naravno i ostalima.

Neeee dapače, kolko puta ja tražim informacije po forumu a doma imam upute (negdje valjda) a ovdje nađeš i iskustva ljudi, zato se i ja zahvaljujem svima koji otvoreno sudjeluju i daju svoja iskustva.
 
B

BAGERISTA

Guest
Mrk,,,,,,,,

Imaš možda sliku od membrana,,,nalaze se ispod onog šešira di se punpa zrak,,,sad me zanim a dali se još šta skida ili je to sve ,,,jer mislim počistit sve prije montaže,,i vidit kakve su membrane,,,.........

Di se pušta ulje iz punpe,,,jer nigdje vide vidio dok sam je prao jučer:scratch:scratch:scratch..vijerojatno kuda se i stavlja če bit da se vadi..??????????:scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo skinuo šeširič,,,nije bio skroz puko,,,ali je dobro naštečen....evo stari otišao do grada da kupi novu,,ako nađe,,:(

Usput dok ne dođe ja poskidao i cijeli sklop od šeširiča dole,,,i iza di spaja plastična cijev dvije komore,,,,pa me zanima dali se treba te dvije komore počistit,,ili bolje ostavit gore ih..:scratch ima još jedna stvar pregledao sam ventile koji su z gornje strane i sa doljnje,,,i ljepo drže,,,samo ču gumice zamijenit.........tako da se u kompletu složi,...........

Čak mislim da je po zimi dobro skinut ovu plastičnu cijev i na ventile pustit da sva voda izađe,,,jer vidim da ostane unutra oko pola litre ako ne i više.........:(

Evo i par slika za koji minut..
 
B

BAGERISTA

Guest
Eko ovo ča je obilježeno zeleno,,,,to su ventili koje sam počistija i reka da treba gumice,,,odnosno brtve zamijenit.......i zanima me dali se treba skinut ove dvije komore...
A ovo je čep za nalit ulje,,,i on ima na sebi dvije podijele(crte)dali je to min-max nivo za ulje,,i dali se i tuda ga vadi...:scratch:scratch



Uploaded with ImageShack.us

na opvu sam plastiku,,mislija da skinem po zimi i pustim vodu van iz komora,,,makar to nisam nikad dela....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

polako see slaže,,,a ovo šta je napisano flomasterom,,,dat čemo napravit naljepnicu,,,,nisam bio prisutan kad su dijeca i stari to napravili:mad::mad:



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo nazvalo se agromehaniku u bijelovar,,i naručilo šeširič gornji glavni od zraka,,,i bočne šeširiče,,manometar i brtve gumene,,koje dođu na mijesta od nepovratnih ventila.........

jedina stvar koja mi nije jasna je,,to da u upustvima koje mi je dao kolega sa foruma piše da u punpu ide ulje hidraol 40,,,a ovi u agromehanici mi kažu da oni stavljaju hipenol,,,pa zato pitam,,jer su po meni ta dva ulja u potpunosti drugačija i poviskozitetu i po osnovnoj namijeni,,barem ja tako mislim.....:!::!::!:

A da ne zaboravim, koja slikica....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Moja šprica je kupljena 1989 godine i uvijek stavljam hidraol 46 kako stoji u uputstvu i nema problema.
Malo mi je čudno da oni stavljaju hipenol on je gušći ide gdje su zupčanici,a ovdje je guma ?
 
B

BAGERISTA

Guest
Moja šprica je kupljena 1989 godine i uvijek stavljam hidraol 46 kako stoji u uputstvu i nema problema.
Malo mi je čudno da oni stavljaju hipenol on je gušći ide gdje su zupčanici,a ovdje je guma ?

Pa zato sam i pita,,jer mi nije bilo jasno,da stavljaju u klipnu punpu ulje od mijenječa,,,,nema veze,ja ču stavit šta je prepisano,,jer sam punpu svu raskopa i ulje je bilo dosta rijetko,,tako da ču stavit nazad nove gume i sva tri komada,,i metnut ullje koje piše u papirima,,,i gas da je probamo....

sutra bi trebali stič komadi,,,jedino je problem šta nemam ghumicu ispod manometra koja ima jednu malu rupicu....,,tako da ču je morat sam radit ili nač kod nas........

Dali je ona mijera na čepu max-min,,ili ide točno 0,5l unutra...???????????kad je totalno prazna..:scratch:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Piše da ide motorno ulje SAE 10W30, a ne Hidraol.
(upravo mi stigla knjižica).
 
B

BAGERISTA

Guest
Piše da ide motorno ulje SAE 10W30, a ne Hidraol.
(upravo mi stigla knjižica).

E sad ga j..i,,više mi niš ni jasno,,,a,ma.......:madmana::madmana:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
evo kod mene piše "olio idraulico antischiuma SAE 20", nije isto ali je slično


Uploaded with ImageShack.us
nadam se da nije tek sad zbrka!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
E sad ga j..i,,više mi niš ni jasno,,,a,ma.......:madmana::madmana:
Bagerista da mu i jestivo metneš bolje bu nego nikakvo :rolfer:;)
 
B

BAGERISTA

Guest
ma to je to , ulja i nek baca iskru , ma nema boga ...taj mora da zapali .



Da i još da napravim i dovod goriva,,i to je to.......:rolfer::rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh