• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista da mu i jestivo metneš bolje bu nego nikakvo :rolfer:;)

A glej,,,kad je klipna može ič i motorno ulje,,,ali bilo bi bolje stavit ono šta je preporučeno,,,kako se vidi nekima piše da je išlo ulje hidraol 40,,,nekima motorno,,pa sad između ta dva ič če jedno..............

Makar je danas trebala bit složena komadi došli kad vidim da je klip naštečen i navoj na njemu loš,,,ajmo raskopaj sve odreda i bu..a,koja je napravio da moraš radilicu micat u jednu stranu da bi iz klipa izašo bolcn:mad::mad::mad:to je stvarno tehnologija.........

slike sutra dok ne dođu komadi,,imam posla jer mi je ispao bolcn s prednjeg trapa od 539,,,i ode u *****,,sve,,i ventilator i manikot od vode,,,i zaštita od ventilatora i vidit čemo šta če još bit,,,,,,,,tako da me kerenulo do jaja...:(:(,a i pored toga mi je i teta umrla,,,pa neznam dok danas nije došla treča nije stalo:mad::(,,samo šta je lufta u osovini trapa za popizdit,,,pa neznam kako ču još to riješit.............................
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Unutra su one aluminjske klipnjače koje se voze po ekscentru, poput malih motora koji imaju aluminijsku klipnjaču?
Ak je tako, mislim da ti je bolje staviti obično motorno ulje jer ima bolja maziva svojstva od Hidraola.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
A glej,,,kad je klipna može ič i motorno ulje,,,ali bilo bi bolje stavit ono šta je preporučeno,,,kako se vidi nekima piše da je išlo ulje hidraol 40,,,nekima motorno,,pa sad između ta dva ič če jedno...............


vidim da se vodi rasprava oko ulja u pumpama za prskalice, pa da i ja dodam riječ – dvije.

samo da veli da u pumpu od "Leška" po uputama ide ulje Hipenol SAE 90,
količina ulja 0,5 l. I to ujedno piše na pločici na pumpi, videl sam da tak piše i na AGT pupama koje se sad prodaju. Sad tvoj je malo starijeg datum, tako da sad ne znam dali pošto koje konstrukcijske razlike ili razlike materijal iz kojega je napravljena sam pumpa....
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Vidim, da uspoređujete više proizvođača pumpi a tako i svaki od njih preporučuje ulje za svoj tip pumpe.

Vidi se na mojim slikama prskalica je od Agromehanike Kranj AGS 340 litara (KŽK 340 l )
Tip pumpe BM2
Šprica kupljena 1989 godine i stavljano uvijek hidraol ulje kako piše u uputstvu koje sam vam skenirao iz orginal uputstva o upotrebi prskalice.
Mislim da je to dovoljno.!?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,072
Vidim, da uspoređujete više proizvođača pumpi a tako i svaki od njih preporučuje ulje za svoj tip pumpe.

Vidi se na mojim slikama prskalica je od Agromehanike Kranj AGS 340 litara (KŽK 340 l )
Tip pumpe BM2
Šprica kupljena 1989 godine i stavljano uvijek hidraol ulje kako piše u uputstvu koje sam vam skenirao iz orginal uputstva o upotrebi prskalice.
Mislim da je to dovoljno.!?
Da kvotam sebe.
Piše da ide motorno ulje SAE 10W30, a ne Hidraol.
(upravo mi stigla knjižica).

Dakle, u današnjim knjižicama piše motorno ulje...:confused:
Najtočniji bi bil odgovor: nalij onakvo kakvoga imaš doma.
 
B

BAGERISTA

Guest
Da kvotam sebe.


Dakle, u današnjim knjižicama piše motorno ulje...:confused:
Najtočniji bi bil odgovor: nalij onakvo kakvoga imaš doma.

Tako če i bit,,da se složi kako spada,,i malo je punpa starijeg datuma ,,ali je klipna i po meni,,i kako ste se vi raspisali,,ide unutra motorno,,jer i u mijenjaču od bagera kojeg imam je propisano dvije vrste ulja,,,jedna od njih je i motorno ulje,,naravno koje je prodavač prepisao.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim, da uspoređujete više proizvođača pumpi a tako i svaki od njih preporučuje ulje za svoj tip pumpe.

Vidi se na mojim slikama prskalica je od Agromehanike Kranj AGS 340 litara (KŽK 340 l )
Tip pumpe BM2
Šprica kupljena 1989 godine i stavljano uvijek hidraol ulje kako piše u uputstvu koje sam vam skenirao iz orginal uputstva o upotrebi prskalice.
Mislim da je to dovoljno.!?

Opet gledam da je punpa i šprica ista ko i tvoja,,,i mislim da je ulje bilo kod moje te vrste unutra jer je bilo dosta rijetko kad sam ga vadio van.......................
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Bager a da kupiš novu :lol::lol: ima bi manje zaj........
Znam šta sad misliš ..... ovak je jeftinije a i nemaš drugog posla...
 
B

BAGERISTA

Guest
Bager a da kupiš novu :lol::lol: ima bi manje zaj........
Znam šta sad misliš ..... ovak je jeftinije a i nemaš drugog posla...

E nemam ča mislit,,,,:rolfer::rolfer:,,imaš i pravo,,samo kad bi se moglo sve tako uzet,,i da možeš obnovit malo te strojeve,,,da imamo neku sigurnost kod kupnje novoga,,,nebi bilo loše..........ča misliš..:rolfer::rolfer:

A na kraju,ispada da nije još za bacit ča..tek smo je ponovili,,,,,,,nadam se da če se isplatit,,:D

I za posao imaš pravo,,,,,,,,,,,,,,,samo se muvam tamo-vamo:rolfer::rolfer::rolfer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
...nema smisla dalje komplicirati...ali samo da napomenem da je vjerojatno ona moja pumpa najstarija od ovih ovde spomenutih pa ipak piše obično ulje:rolleyess:
 
B

BAGERISTA

Guest
...nema smisla dalje komplicirati...ali samo da napomenem da je vjerojatno ona moja pumpa najstarija od ovih ovde spomenutih pa ipak piše obično ulje:rolleyess:

Bit če da si u potpunosti u pravu,,,i niti jedna neče ssa svim reparaturama radit koliko i ova tvoja i ostale starije,,,:cry::cry:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E nemam ča mislit,,,,:rolfer::rolfer:,,imaš i pravo,,samo kad bi se moglo sve tako uzet,,i da možeš obnovit malo te strojeve,,,da imamo neku sigurnost kod kupnje novoga,,,nebi bilo loše..........ča misliš..:rolfer::rolfer:

A na kraju,ispada da nije još za bacit ča..tek smo je ponovili,,,,,,,nadam se da če se isplatit,,:D

I za posao imaš pravo,,,,,,,,,,,,,,,samo se muvam tamo-vamo:rolfer::rolfer::rolfer:

Reci ti prijatelju jesil ti ozdravio idel na bolje .... a novo novo ... već smo komentirali razliku staro i novo ...... kinezi i samo kinezi.....
 
B

BAGERISTA

Guest
Reci ti prijatelju jesil ti ozdravio idel na bolje .... a novo novo ... već smo komentirali razliku staro i novo ...... kinezi i samo kinezi.....

A baš tako,,,i nijepotrebno više komentara uvezi toga......


Fala na pitanju......
A ide nabolje,,,lagano se oporavljamo,,i nadam se čim prije,,jer mi je i mene samog dosta,,,nisam ja naučen sijedit,,pa me to ubija,,,a usput sam dosadija i svima oko sebe,,niko me više ne trpi,,,pa tako če vijerojatno bit i ovdje kod vas................:rolleyess::rolleyess::lol::lol:
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A jeb... nego reci na pumpi oko klipa jel imaš metalne prstenove ili plastične , pitam reda radi da znam jel moja il tvoja kvalitetnija moja ima metalne...
 
B

BAGERISTA

Guest
A jeb... nego reci na pumpi oko klipa jel imaš metalne prstenove ili plastične , pitam reda radi da znam jel moja il tvoja kvalitetnija moja ima metalne...

Imam metalne,,,odnosno to bi bile neke takozvane košuljice ili ti cilindri,,,bit če slika pa češ vidit........

Punpa se radila i vidilo se da je navoj na jednom klipu,loš,,pa sad čekamo da stignu klipovi i brtva od flanđe(prstena koji drži semering na iizlazu za kardan)



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

več je bila skoro kompletirana......:madmana::madmana:



Uploaded with ImageShack.us

i onda opet ponovno sve na komade,,,s time da sam si i sve oprao i spremio za slaganje.....



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E sad majstore sastavi i miran si dok si živ, moja nije dirana nekih 15 godina jedino ja mijenjo membrane ništa drugo, ne lupa, nije zrisana, klipi ko novi.... mogu ti reć da imamo jednu od starijih pumpi što je proizvodio nekeda "kranj" i "kžk" ...ove danas nisu za usporedbu,,,,, sad te ta punpa košta oko 1500 kn jel? A znaš da imaš kvalitetu :partyman: sad da i popijem :drinkers: pa nek radi dok te bude ŽIVIOOOO !!!!
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
...nema smisla dalje komplicirati...ali samo da napomenem da je vjerojatno ona moja pumpa najstarija od ovih ovde spomenutih pa ipak piše obično ulje:rolleyess:

Točno piše obično ulje ali viskoziteta SAE 20
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad majstore sastavi i miran si dok si živ, moja nije dirana nekih 15 godina jedino ja mijenjo membrane ništa drugo, ne lupa, nije zrisana, klipi ko novi.... mogu ti reć da imamo jednu od starijih pumpi što je proizvodio nekeda "kranj" i "kžk" ...ove danas nisu za usporedbu,,,,, sad te ta punpa košta oko 1500 kn jel? A znaš da imaš kvalitetu :partyman: sad da i popijem :drinkers: pa nek radi dok te bude ŽIVIOOOO !!!!

Sad bi trebala bit ko grom,,,kad se složi sve nazad ,i odmah na probu,,,,i tako če se bacit jedno špriocanje,,,,(zimsko)
A uvezi cijene reparature,,,(nači šešir+membrane+klipovi,(jedan oštečen)zato mijenjam oba dva ,,oringi+manometar+vide za membrane,i još neke sitnarije),sve zajedno s poštarinom me dođe oko 600kuna,,,8)8)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vidi se tko ništa ne radi (ovih dana )a ima para , ja nemrem ni dve zimske gume kupit.
Benzina u auta nema ni za skinuti dve masne fleke shlača.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
pričaj mi o novcima...zimske gume....ja se tješim da je to porez za bedake pa mi je lakše:(
 
Na vrh