• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Zato sam i napisa,,,,svaka čast,,,za drugi put(daj bože da ne trebalo)..8)8)

Punpa,,,je složena,,,ali fala lipa na savijetu,,,svaka čast.......
A to da ima šema za izvadit ima,,,ali treba sve rasturit,,,tako da smo se snalazili kako smo stigli....

DANOT,,,,,,,,fala svejedno,,,na trudu i obijašnjenju..:p:p

Rupa je rupa...i uvek ti dobro dođe...sve zavisi gde...;)
:mrgreen:
 
R

robi959

Guest
Pozdrav svima!




Rupa je rupa...i uvek ti dobro dođe...sve zavisi gde...;)
:mrgreen:

Zanima me kolika je cijena takve šprice.. jer bi svoju prodavao.. moja 1986 god očuvana.. i slabo korištena.. ugl stoji samo pod šupom..
 
F

FRNJA

Guest
Prskalica Agromehanika (KŽK 340 L)

Lijep pozdrav svima. Ja sam novi član foruma, iako rad foruma pratim već dosta dugo, ali sada sam se odlučio i registrirati.
Trebam Uputstvo za upotrebu i održavanje prskalice i ako netko ima katalog djelova za istu. Nigdje nisam ništa našao. Trebam naručit iz Bjelovara neke djelove za pumpu, a ne da nemam kat. brojeve tih djelova, veća neznam ni kako se zovu. Jedino da slikam dio po dio i pošaljem im slike šta mi treba. Radi se o pumpi BM-2 (klipno membranska) kapaciteta protoka 60 l/min.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Lijep pozdrav svima. Ja sam novi član foruma, iako rad foruma pratim već dosta dugo, ali sada sam se odlučio i registrirati.
Trebam Uputstvo za upotrebu i održavanje prskalice i ako netko ima katalog djelova za istu. Nigdje nisam ništa našao. Trebam naručit iz Bjelovara neke djelove za pumpu, a ne da nemam kat. brojeve tih djelova, veća neznam ni kako se zovu. Jedino da slikam dio po dio i pošaljem im slike šta mi treba. Radi se o pumpi BM-2 (klipno membranska) kapaciteta protoka 60 l/min.

Nazovi Agromehaniku u Bjelovar i zamoli ih da ti pošalju upute poštom.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
Pozdrav.
Evo došlo je vrijeme da i ja repariram svoju prskalicu. Radi se o Agromehanici Kranj, 200L, koliko vidim na pločici piše BM 3/30. Problem je u tome šta u katalogu rezervnih dijelova nema pod tim imenom prskalice. Jedino koja bi bila donekle slična po vanjskom izgledu je BM 20/15.
Mogu li naručivati djelove pod tim imenom.

CameraZOOM-20120515193911729.jpg


CameraZOOM-20120515193911729.jpg
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Sad bi trebala bit ko grom,,,kad se složi sve nazad ,i odmah na probu,,,,i tako če se bacit jedno špriocanje,,,,(zimsko)
A uvezi cijene reparature,,,(nači šešir+membrane+klipovi,(jedan oštečen)zato mijenjam oba dva ,,oringi+manometar+vide za membrane,i još neke sitnarije),sve zajedno s poštarinom me dođe oko 600kuna,,,8)8)

e postovanje,,pa ovako imam jos uvijek kzk-200 l,spricu od kranja mala je i cijevi sa diznama ,ukrizaju se vertikalno i donja se usmjeri u straznju stranu,pa sluzi kao atomizer i stvori doista maglu lagana je i moze ju tomo v.nositi ,no nosi ju imt 60ps ,malo ju je nagrizo zub vremena,no kanim ju reparirati ,no pri radu cuju se udarci,ako se poveca pritisak na najvise i udarci se povecaju,pa sto je to uzrok,,kanim komplet razvodnik sa ventilima promjenit ,i dizne,,,pozdrav,,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Svanulo lijepo vrijeme pa sam odlučio da bacim u remont špricu, uređivanje pumpe, farbanje, itd.. Prošle godine kak sam završvao sa špricanjem, počela je voda pišati na onaj gumeni čep, danas sam vidio da curi i na semeringu na kardanu....
 
Posljednje uređivanje:

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
Svanulo lijepo vrijeme pa sam odlučio da bacim u remont špricu, uređivanje pumpe, farbanje, itd.. Prošle godine kak sam završvao sa špricanjem, počela je voda pišati na onaj gumeni čep, danas sam vidio da curi i na semeringu na kardanu....

vvec,prije pisao da imamkzk 200,spricu,no trebalo bi ju malo srediti,,nemam nikakav prospekt ili upustvo,,nosi imt 560 i cuju se udarci ako se rucica zakreno na veci pritisak ekstremno su veliki,pa sto bi to moglo biti,i spod tanka gdje od tanka izlazi pukla je ,,ja sam pito za djelove i ima neka lesko marka sve doista slicno,ali je razlika u nekoliko milimetara,,i to nije uopce isto nego treba bas kzk kranj,,,gdje to najbolje kupiti,,,zahvaljujem,,,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
vvec,prije pisao da imamkzk 200,spricu,no trebalo bi ju malo srediti,,nemam nikakav prospekt ili upustvo,,nosi imt 560 i cuju se udarci ako se rucica zakreno na veci pritisak ekstremno su veliki,pa sto bi to moglo biti,i spod tanka gdje od tanka izlazi pukla je ,,ja sam pito za djelove i ima neka lesko marka sve doista slicno,ali je razlika u nekoliko milimetara,,i to nije uopce isto nego treba bas kzk kranj,,,gdje to najbolje kupiti,,,zahvaljujem,,,

Ja sam danas raskopao pumpu, 2 membrane su puknule, a 3 se rasula kad smo raskopali,, moja predpostavka, da kad je pukla jedna od njih, voda je vjerojatno ušla u sistem di su klipovi, zato mi i je najprije izbilo čep od ulja i izbacilo ulje iz pumpe, a onda vodu. Djelova ima u Trgo agenciji, sve 3 membrane su oko 80 kn, orginalne, ali ja sutra budem išao u sk po nabavku dijelova, pa ti kažem točno di sam šta našao i po kojoj cijeni :)
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
znaci,da dijgnoza su ostecene menbrane,a posljedica je veliki udarci,,,cak sam uocio da ona koljena podrhtavaju gdje je ona u pritezna selna gdje su nekakvi ventili predpostavljam,,ali pusta takodje na razvodnim ventilima ,jer sve je ekstremno nagrizeno od abrazivni srestava pa bi bilo pozeljno cjelu konzolu sa svim novim kupiti ,neki tip mi je reko da imam previse brze okretaje na kardanu i da je ona samo za tomu ,vinkovica,uzeo sam ju polovnu i dosta povoljno upozoren sam na stanje i nedostatke ali nastojat cu je reparirati jer je uska i tip se sluzio kao atomizerom,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad budeš uzimao membrane, samo gledaj da su što mekše, aku su pretvrde onda puknu jako brzo pa onda opet sve ispočetka :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ma set dođe 70 kn, orginal, da izdrži 2 godine, dosta za te pare :) Uglavnom, set membrani, novi orinzi na ventilima, semering na kardanu, ulje i boja, oko 300 kn, i mir božiji narednih 10 godina opet.. danas se malo radilo, pumpa je složena, sad još ostali lakirerski dijelovi i sastavljanje
 
Posljednje uređivanje:

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
niko nije objasnio kako dolazi do udaraca ,koji se cuju i povecavaju sa povecanjem pritiska,,,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
niko nije objasnio kako dolazi do udaraca ,koji se cuju i povecavaju sa povecanjem pritiska,,,

možda ti fali ulja u pumpi, meni tako oče tuči kad je pri kraju sa razinom vode, tj, kad radi na "suho".. mogu biti i membrane..,a to šta koljena podrhtavaju, to je normalno
 
B

BAGERISTA

Guest
niko nije objasnio kako dolazi do udaraca ,koji se cuju i povecavaju sa povecanjem pritiska,,,

fali zraka,,,,,,treba gore na šeširu od punpe napumpat,,,zrak,,i obavezno vidi ulje...u njioj,mada je i sama reparacija,jako jeftina..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ma set dođe 70 kn, orginal, da izdrži 2 godine, dosta za te pare :) Uglavnom, set membrani, novi orinzi na ventilima, semering na kardanu, ulje i boja, oko 300 kn, i mir božiji narednih 10 godina opet.. danas se malo radilo, pumpa je složena, sad još ostali lakirerski dijelovi i sastavljanje

Ma znam, ja sam uzel jednom neke tvrde i nisu izdržale jedno 5 šprica, pa smo več popodnem orali rastavljati pumpu jer je izbilo čep :)
Zbog sam to i rekao. Zatim sam našao original agromehanikine, fine mekane i išle su jedno par godina.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
ma taj sesir sam mjenjao ,cak su mi nudili od leska ,ali nije isti samo je slican u par mm je razlika ,ovako ostalo je vode nije ispustena i guma je pukla u tom sesiru i sam sesir pa sam promjenio drugi sesir naravno kzk i gumu menbranu da kompezira valjda te udarce ,kako god napumpam ventil drzi pritisak u sesiru ,ali udarci opet se cuju posebno ako povecam pritisak ili je manometar potpuno pokvaren ,ne znam ,,koliki treba biti,,,a u pumpi ima ulja koliko treba na mjeracu i nigdje ne curi ,ulje ,ili tekucina ,,,
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Meni danas pobijelilo ulje u pumpi ..
Pumpa je Zeta 100 a prskalica MIO 2009 god..:icon_e_surprised: negdje je pustila vodu unutra !!!!!!!!!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Jel zna netko u okolici Slav.Broda tko možda radi popravke pumpi i ostalog za šprice.
Puknula klipnjača šta li je to već,što baca klipove lijevo desno u pumpi...
imam dvije pumpe i na obje isto to puklo...nepitajte zašto.....
vidim da se bagerista odlično kuži u to,a imam iste takve...
jednu bi poklonio samo da mi jednu netko popravi.
 
J

jales2

Guest
ma taj sesir sam mjenjao ,cak su mi nudili od leska ,ali nije isti samo je slican u par mm je razlika ,ovako ostalo je vode nije ispustena i guma je pukla u tom sesiru i sam sesir pa sam promjenio drugi sesir naravno kzk i gumu menbranu da kompezira valjda te udarce ,kako god napumpam ventil drzi pritisak u sesiru ,ali udarci opet se cuju posebno ako povecam pritisak ili je manometar potpuno pokvaren ,ne znam ,,koliki treba biti,,,a u pumpi ima ulja koliko treba na mjeracu i nigdje ne curi ,ulje ,ili tekucina ,,,

Ista stvar. Nove membrane, dva nova ventila, sve čisto, ulja koliko treba, pritisak u šeširiću 2,0Radni tlak 5,0 okretaji kardana 400....a lupa da nemožeš slušat ???
 

Najnoviji postovi

Na vrh