• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice AGROMEHANIKA Kranj

  • Temu pokrenuo BAGERISTA
  • Datum prvog posta

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
e,vidis ,ja sam vec piso,o tom problemu sa 200kzk kranj ,nemam nikakvo orginal upustvo sprica je iz 85 god,prijasnji vlasnik mi rekao da isto tako i kod njega radila i lupala ,pa dali ona treba tako lupati jel to normalno,,onda neki tip mi je reko da je to sto su obrtaji kardana veci od500,doduse kod mene jseu jer imt 560 ima tri vrste brzine kardana a kod tebe nisu bili veci pa se opet cuju udarci,,jos mi nije niko odgovoro i postavio dijagnosu tih udaraca ,,,zastoo,,,
 
S

shumadinac

Guest
Pozdrav svim postovanim clanovima foruma. Nov sam na forumu i da se predstavim...Ivan ovde iz Kijeva (okolina Kragujevca).

Imam prskalicu KZK Kranj 330l 81-ili 82 godiste ne znam tacno. Pocepala se vec nekoliko godina unazad.Otac i ja smo resili da je renoviramo.Kupili novu posudu kao od ovih novih agromehanika prskalica, adaptirali ram da moze da nosi novu posudu od 440 litara, kupili nov razvodnik kompletan (okacicu i slike samo da malo skapiram kako posto sam nov ovde), creva i sve sto je trebalo...
E sad bih molio nekoga od clanova foruma ako ima original uputstvo od ove prskalice (Kzk Kranj) ako moze da ga okaci ovde ili da mi posalje na mail, posto je moj otac nekome posudio i taj se pravi lud ne vraca...:) znate kakvi su ljudi...

Unapred hvala Ivan
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdrav svim postovanim clanovima foruma. Nov sam na forumu i da se predstavim...Ivan ovde iz Kijeva (okolina Kragujevca).

Imam prskalicu KZK Kranj 330l 81-ili 82 godiste ne znam tacno. Pocepala se vec nekoliko godina unazad.Otac i ja smo resili da je renoviramo.Kupili novu posudu kao od ovih novih agromehanika prskalica, adaptirali ram da moze da nosi novu posudu od 440 litara, kupili nov razvodnik kompletan (okacicu i slike samo da malo skapiram kako posto sam nov ovde), creva i sve sto je trebalo...
E sad bih molio nekoga od clanova foruma ako ima original uputstvo od ove prskalice (Kzk Kranj) ako moze da ga okaci ovde ili da mi posalje na mail, posto je moj otac nekome posudio i taj se pravi lud ne vraca...:) znate kakvi su ljudi...

Unapred hvala Ivan
Imam ti ja originaluputstvo za prskalicu KŽK i to negdje s početka osamdesetih, ali nemam skener da poskeniram. Mogu ga kopirati i poslati poštom na adresu. Pa ako si zainteresiran pošalji adresu na PP.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Pozdrav svim postovanim clanovima foruma. Nov sam na forumu i da se predstavim...Ivan ovde iz Kijeva (okolina Kragujevca).

Imam prskalicu KZK Kranj 330l 81-ili 82 godiste ne znam tacno. Pocepala se vec nekoliko godina unazad.Otac i ja smo resili da je renoviramo.Kupili novu posudu kao od ovih novih agromehanika prskalica, adaptirali ram da moze da nosi novu posudu od 440 litara, kupili nov razvodnik kompletan (okacicu i slike samo da malo skapiram kako posto sam nov ovde), creva i sve sto je trebalo...
E sad bih molio nekoga od clanova foruma ako ima original uputstvo od ove prskalice (Kzk Kranj) ako moze da ga okaci ovde ili da mi posalje na mail, posto je moj otac nekome posudio i taj se pravi lud ne vraca...:) znate kakvi su ljudi...

Unapred hvala Ivan

Jel moš rec koliko si platio tu posudu od 440 litara trebobi i ja kodsebe mjenjat.
 

hanibal

Član
Tu od
21 Stu 2012
Poruka
81
pa napocetku ove teme ,vidio sam da je netko imao dio upustva ,orginal,,posebno o prtiscima i stelovanju ,pa ajde kad sredite,,javite mi dali se cuju udarci,,,,nikako da da mi netko objasni zasto se pjavljuju udarci prilikom rada,,,sto se tice samog rezervara,ako dodje do pukotina ili slicnog ,moze se jednostavno pokrpati ,platno sa stakleim vlaknima,herter ljepilo malo se stari osteceni dio izbrusi stavi preko tog platno malim valjkom se smjesa ljepila smole namaze kad malo prihvati ponovo platno i tako vise slojno,,poslje 24 h ok ,,drzi ,inace je cjeli rezrvar tako napravljen,,,
 
S

shumadinac

Guest
Jel moš rec koliko si platio tu posudu od 440 litara trebobi i ja kodsebe mjenjat.

Platio sam posudu 75 eura od neke firme iz Alibunara.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
evo pitanja za znalce,zašto kada napunim prskalicu npr.500 l i naštimam pritsak 15 bara,drži tako do 70-100l,a onda pritisak naglo padne na 7-8 bara
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najvjerojatnije je regulator problem,usput jedno pitanje ,što se prska tako velikim pritiskom,voče,ratarska kultura neka ili bolest
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na novosadskom sajmu agromehanikin 600l sa 12m granama kosta 3003e. Kod nas je 31000kn.
AgroMetal - firma koja radi prskalice ima u ponudi 600l sa agromehanikinom pumpom i razvodom, talijanska plastika (tri bacve), 12m grane cijena 1900e.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
e,vidis ,ja sam vec piso,o tom problemu sa 200kzk kranj ,nemam nikakvo orginal upustvo sprica je iz 85 god,prijasnji vlasnik mi rekao da isto tako i kod njega radila i lupala ,pa dali ona treba tako lupati jel to normalno,,onda neki tip mi je reko da je to sto su obrtaji kardana veci od500,doduse kod mene jseu jer imt 560 ima tri vrste brzine kardana a kod tebe nisu bili veci pa se opet cuju udarci,,jos mi nije niko odgovoro i postavio dijagnosu tih udaraca ,,,zastoo,,,

Bok, kod mene se isto čuju udarci i to već godinama tako da se ne zabrinjavam, mislim da se to čuje lupanje kardana.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa malo bi se trebalo zamisliti,jer najvjerojatnije nije dobar pritisak u glavi vjetrenika gore,to bi bio najmanji kvar,veći problem je ,što mi se desilo zbog starosti prskalice prije 4 godine,pukla je klipnjača što tera klip sa membranom,od onda radi kao vurica,samo se kontrolira pritisak na gornjoj membrani i ulje,evo proljetos su samo promjenjene bočne membrane i samo gas,iako kod mene je radni pritisak sa kojim prskam max, 5 bara
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
evo pitanja za znalce,zašto kada napunim prskalicu npr.500 l i naštimam pritsak 15 bara,drži tako do 70-100l,a onda pritisak naglo padne na 7-8 bara

Nisam baš nekiznalac, vidim da je ovdje riječ o prilično velikoj prskalici. Moguće je dase rezervoar malo nagne, usis je na jednoj strani a budući da je manja količina sredstva pumpa povuče zrak. Ili, pumpa ima riješenu jako dobru miješalicu kao npr kžk koje odlično miješaju ali kad u rezervoaru dođe manja količina sredstva ta ista mješalica vrti sredstvo na sve strane te tako gura tekućinu dalje od usisa ali idodatno stvara zračne mjehuriće koje naravno pumpa ne može normalno stlačiti te počme padati pritisak. probaj drugi puta kad padne pritisak zatvoriti miješanje. :(blush):
 

dane949

Novi član
Tu od
4 Lip 2013
Poruka
14
jedno pitanje:na koliko se bari duva onaj ventil?
negdje sam procitao da na pola od kolicine bari kojom se prsce
hvala unaprjed
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Trebao bi biti jednu četvrtinu od radnog na diznama,kod mene je nekih 1-1,2
 
P

PintaM

Guest
Pozdrav ! Ja danas rastavio jednu (do klipova) i ja tražim pomoć od "bagerista" . Meni bi trebao jedan klip jer je otišao navoj pa ako bi prodavao u dijelovima ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh