• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Otprilike na 1.5 bar pri 7 kmh baci 200 l / ha

Ti bi za 300 l / ha trebao imat pritisak na 2.5 (6)
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nebude to valjalo jer nebu raspršivalo škropivo kako treba. Promjeniti dizne. Staviti 03. Nisu baš tak skupe koliko mogu poboljšati učinkovitost špricanje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Najbolje promjeni dizne, na mobitel si skini Lechler Agriculture aplikaciju i podesiš po njoj i to je to.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Ima tko kakvog iskustva sa Krukowiak prskalicama (Poljska)? Razmisljam izmedju te i Tolmeta.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Prvi puta cujem za te Krukowiak.
Moze li koja informacija vise? Tko ih prodaje, cijene, specifikacije??
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Pozdrav Marko. Zastupnik je firma Zagro d.o.o. iz Belice (Medjimurska z.). Prednost im je sto koriste talijanske komponente (Arag, pumpa Udor), a nedostatak cijena (skoro duplo skupnji od Tolmeta) + grane mi se nekako nedopadaju, ne izgledaju bas cvrsto.

Sa Tolmetom si zadovoljan? Mene interesira ova prskalica:

Nesto izmedju ovo dvoje bi bio Jar-Met.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Stigla prije par dana, valjda ce posluzit
 

Prilozi

  • IMG_20200903_193806.jpg
    IMG_20200903_193806.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20200903_193734.jpg
    IMG_20200903_193734.jpg
    27.9 KB · Pregleda: 35

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Imam 600 litara, poprskao sam 40-ak hektara ove sezone, nije bilo nikakvih problema.
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
U petak zvali oca iz neke firme da su dobili podatak od savjetodavne/polj. komore il nekog trećeg da je na našem području jako malo atestiranih prskalica te da bi oni došli kod nas u ponedjeljak i odradili to za 470kn.
Izgleda da fali love u ovoj krizi pa će sad dolazit na vrata oćeš/nećeš i stavljat naljepnice i uzimat lovu.
Upita ih da što ako je prskalica u kvaru, veli ma nema veze mi ćemo reći šta treba popraviti i riješeno.
Najbolje pumpu odšrafit dolje pa nek rješavaju :LOL:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Riješit će ti oni sve kaj treba onda ju atestirat i sve to skupa naplatit,ne ide to za đabe. Nekoliko ljudi čiju zemlju radim a oni si ostavili poticaj su tak zvali da imaju razne kulture u poticaju a nemaju registriranu prskalicu. Onda su zvali mene i pitali kaj da sad rade,pa sam im reko kak su meni pametovali nek i njima prodaju tu pamet jer sam im ja govorio da je bolje da napravimo ugovor onda su to bile gluposti. Tak da mi je baš drago da su počeli bar nekaj radit po tom pitanju. Evo kak to izgleda
 

Prilozi

  • 20201108_195254.jpg
    20201108_195254.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 50

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
I kod nas u selu su počeli obilazit gospodarstva koja primaju poticaj. Dođu, platiš 600kn, izdaju račun, stave naljepnicu i doviđenja. Da ne moraju zalijepiti naljepnicu nebi ni vidli prskalice, a da kamoli napravili pregled.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Od te firmice sam i ja dobio dopis prije više od mjesec dana i napisao im takav odgovor da se više nisu javljali. Dopis sam im započeo da sam od njih primio prijeteće pismo jer je pola lista navedeno kolike su kazne. Prskalicu sam prvi puta pregledao prije 6 godina i nakon toga dva puta obnovio preglede. Tko su oni da gledaju koliko ja primam poticaja i o tome mi pišu?
 

Kiki96

Član
Tu od
6 Stu 2020
Poruka
76
@Charlip Mislim da su oni ovlasteni za izradu atesta i provjeru, a ne za popravak nase sprice i da to onda masno naplate, nek dodu opet kad popravimo ako dode do toga da nesto ne valja.
Mogli bi mozda i sredit nesto da nisu nazvali u petak da oni dolaze u ponedjeljak.

Mi imamo susjeda koji se bavi poljoprivredom, ima krave i svinje, prima poticaje, a nema nijednog jedinog stroja nego mu sve obradi nas par susjeda.
Pa ko ce onda njega provjeriti ili teretiti za tu istu prskalicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh