• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Danas bil u Grapaku pa uslikal ovu makinu od šprice. 4 000 litri, 27 metarne grane i samo sto tisuća eura košta, neki međimurec kupil.
 

Prilozi

  • IMAG0225.jpg
    IMAG0225.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 201
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Sto mu međimurci...pa ti nepoznaš svog zemljaka iz Belice i njegov kalamper. Ja ili ti imamo špricu vrijednosti 1000 eura(400l) i s njom pošpricamo 1 hektar, i opet se vozimo doma na punjenje, dok ju on napuni npr. u Muri ili Dravi i pošprica 10 hektara, i tak napravi 10 puta i pošprica 100 hektara za jedan dan, a koliko bi nama trebalo dana??. Vjerojatno je proizvođač istakao tu cijenu baš zbog učinkovitosti, a ne samo zbog vrijednosti materijala.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja isto tako.. Sljedeći tjedan idem u Krizevce pa cu otići do Hubzina pogledati onu s linka :).
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A javicu.. Gledao sam na faceu po slikama se čini sasvim ok šprica. Samo velike su mi 12 metara grane, ja bi 10 ako imaju njih..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Ja imam 8 m pa zapinjem tak da i meni trebaju max 10 m ako se more tak dogovoriti sa njima. Nema parcele da je kak treba nego sve nekak u koso.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Otkud je taj Herman i nek mi netki objasni kaj tu vredi 100000€?

Kao što je kolega 'bhorv' napisao, cijena prskalice je 100.000€ zbog učinkovitosti.

Prskaš li 200l/ha, to znači da je jedan puni spremnik dovoljan za 20ha.
Ukoliko je parcela dovoljno velika, onda je mogućnost prskanja 100ha po danu.
Netko tko kupuje prskalicu u vrijednosti od 100.000€ ima računicu i prskalica nikako neće stajati, te će se isplatiti u što kraćem roku (puno brže prskanje koje uzrokuje značajno nižu potrošnju goriva, niže radne sate stroja i upravitelja istog, te kvalitetnije prskanje).

Nemojte sve gledati kroz cijenu samog stroja i to je to.
Strojevi imaju svoje cijene s razlogom i netko tko kupi taj stroj će ga dobrano iskoristiti.

Je li 100.000€ malo za prskalicu (koja je uživo daleko veća nego na slici)?
Za nekoga tko ima 100ha kukuruza, da.
Za nekoga tko ima stotine hektara povrća je to pametna investicija u budućnost.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Sto mu međimurci...pa ti nepoznaš svog zemljaka iz Belice i njegov kalamper. Ja ili ti imamo špricu vrijednosti 1000 eura(400l) i s njom pošpricamo 1 hektar, i opet se vozimo doma na punjenje, dok ju on napuni npr. u Muri ili Dravi i pošprica 10 hektara, i tak napravi 10 puta i pošprica 100 hektara za jedan dan, a koliko bi nama trebalo dana??. Vjerojatno je proizvođač istakao tu cijenu baš zbog učinkovitosti, a ne samo zbog vrijednosti materijala.

Čovek ka je kupil tu špricu je ne z Belice, kaj mislite da sam beličonci v Međimurju sadiju kalampera (mada se tam največ familiji bavi s tem) ima van Belice i jačih igrača
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tko nema toliko novaca može si napraviti za manje ;)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Zracna potpora je skupa stvar. Ventilator i par metara cerade...
Sto se tice onih prskalica ja nebi iso ispod agromehanike.
15 godina nebi trebalo dirat u nju, a u ove sumnjam.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Slažem se sa NH-om..
Otrovi su preskupi da se kupi loša šprica..
Novo je sve večinom par godina bez problema,ali treba gledat na duži vijek malo..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
15 godina nebi trebalo dirat u nju, a u ove sumnjam.

Moja Agromehanika kupljena nova od 2008. godine prska oko 150ha godišnje,zasad samo promijenjen manometar,i bilo je nekih sitnih curenja,ništa ozbiljno. Za ove kojekakve marke tek treba vidjeti,no ne mora biti da su loše,i ovako i onako se većinom plaća ime,koje više ne garantira kvalitetu...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh