• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svake godine stavljam novo ulje, bude pumpa skinuta, da nebi smrznula, pa se sve odmah napravi, iako si razmisljam da bi trebao kupiti novu prskalicu sa 3 rezervoara, a ove nove vecinom su sa dva, fali onaj za ispiranje, ili bolja opcija da se za rau prskalicu moze uzeti spremnik sa 3 kom i samo ugraditi, neznam kakva je kvaliteta tih poljskih strojeva
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
i mene zanimaju te poljske prskalice baš sam u dogovoru sa Auto Horvatom za jednu od 300l i 10m širina grana ako netko več ima da napiše svoja iskustva onako na slikama dobro izgleda a i cijena je OK....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Bio danas u Hubzinu pa sam malo gledal oko te prskalice. Ovak na oko i ne izgleda loše kak je na slikama. Sa 12 m granama i 400 l zapremine 7500 kn. Za 10 m grane bi se trebalo čekati 1 do 2 tjedna jer im svaki tjedan ide naruđba ali nije baš neka razlika u cijeni. Neznam koliko je jeftinije jer je bila gužva pa nisam htio gnjaviti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Koliko sam videl 2 rezervara, atest nisam pital ali sam videl da ima samonivelirajuće grane.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
ja računam da 300l plus onaj rezervarčić za pranje ruku i sama prskalica cca 500kg za mog imt-a 533 taman
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Treći rezervar (za ispiranje sustava) nije obavezan jos, da li postoje kakve najave da i bude?
I ja planiram Biardzki prskalicu.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
u koje vrijeme poslije kupnje prskalice ju moram atestirati ili nove prskalice imaju već atest?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Imaju već atest 5 godina, moras samo papire odnijet u savjetodavnu i dobiš naljepnicu valjda.
Ja još nisam, a morao bih, sad nisam siguran za naljepnicu, al' za ostalo sam siguran da je tak...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Moj 533 isto nosi 440 rau, al kada je puna do cepa, naprijed stavim uteg 20kg od rusa i nosi bez problema, samo ja imam 8m grane, kada bi uzumao novu isao bi na 10, jer nema sa 8m

Zanima me kakva je kvaliteta tih novih, kod nas 7500kn za 400l, takva u poljskoj dode 4300kn, plus-minus 100kn, nasi dosta deru, a do trgovine u PL od mene ima 900km, pa mislim da bi se isplatilo otici po nju
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
U susjedno selo dolazi ispitna stanica sljedeći tjedan pa ću to tamo riješiti. Oni ju samo trebaju upisati i dati naljepnicu i treba platiti 70kn+PDV, a treba im račun i podaci od prskalice.
 

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
254
Ja sam svoju vozio u susjedno selo prošle godine kad je došla ispitna stanica,tj. kombi i platio 500 kuna pregled. Mjerio je protočnost dizni na menzuru,gledao manometar,gledao dali su dizne i sita istog proizvođača i morao sam doći sa pola rezervara vode. Prošao sve i dobio naljepnicu do 2018.Pitam ga dali mogu dobit naljepnicu na više godina,kaže nemoguće jer će sve šprice od 2018. morati imati 3 spremnika na sebi. Inače,šprica je kranjska 300 L rezervar i 85.godište.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Prskalice koje su proizvedene nakon 2013. se samo upisuju bez pregleda i to vrijedi 5 godina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh