• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa i meni je to bilo puno. Znam da takve prskalice rade na cca. 2 bara, ali sam se ravano po pumpi, piše 'radni tlak: 20 bara'. Nabavio sam dijelove koji su falili i danas pustio u pogon, dizne su stare pa ih sve mjenjam kao i crijeva, manometar ide na baždarenje/kalibriranje.
A sad me zanima dali paše sa 'Kranjske Agromehanike' onaj sklop koji služi za ispuštanje/usisavanje vode? (Stoji kraj pumpe, lijevo, sklop sa čašom i filterom)

Naime ovaj moj sistem je od RAU prskalice i dijelovi koštaju boga oca. Samo čašica, filter i gumica su me izašli 374kn, a za Agromehaniku cijeli sklop, novi, dođe svega 90kn pa ako se slažu ona 4 šarafa i rupa promijenio bih sve jer na ovoj mojoj pušta, očito je plastika razlokana pa ne brtvi baš najbolje. A inače za RAU taj sklop dođe preko 1000kn tako da...

Znači dali paše taj sklop sa Ahromehanike na Mio bazen?

Odnosno, dali netko tko ima Agromehaniku može izmjeriti na tom sklopu razmak šarafa?

Znači ovo
 

Prilozi

  • 20160213_172116.jpg
    20160213_172116.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 236
Posljednje uređivanje od moderatora:

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Poštovani ,uređujem svoju prskalicu pa imam problem u nabavci dijelova za ovaj regulator koji je na slici.Možda netko zna tko je proizvođač regulatora -agromehanika nije.Unaprijed hvala za pomoć i odgovor.
Pozdrav!

154d2xi.jpg


21e8gtx.jpg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@johnnewman

Pošto sam student na poljoprivrednom fakultetu u Osijeku, vidio bi dali se može kod njih na odjelu mehanizacije kalibrirati pošto oni ujedno daju i certifikate/naljepnice za prskalice.

Ako ne tamo, onda ću pitat kolegu koji je radio kao skladištar u zadruzi gdje je on nosio njihove manometre na kalibraciju.

BTW: što se tiče mog problema sa ovim sklopom... Danas se zaletio u traktor centar i direkt sa police usporedio Rau i Agromehaniku, ne paše taj dosjed za bazen. E sad, dali naći neki bazen od agromehanike pa tako proći jeftinije ili smisliti neku prirubnicu/adapter ili nešto treće, sam bog će znati.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Po meni najbolje sve što ti treba skupiti i odnijeti u neku trgovinu sa dijelovima pa ti oni odmah kažu dali imaju ili ne. Ja sam za svoju isto tražio pa kupio 2 puta krivi dio dok nisam uslikao i pokazao u trgovini.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Problem je utome što bi trgovci rado prodali komplet za 100e,pojedinaćno malo zarade (koliko sam primjetio)tako da se ni neče baš potruditi.Komad košta možda 50-100 kuna.Snaći ću se nekako
Pozdrav
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ajd pogledat ću ja jel ima kod mene negdje u okolici ako želiš.

To je ubiti što? Neka gumica u tom dijelu gdje je manometar? Poslužit ću se slikama pa mi možda netko otkrije o čemu je riječ. Kad pogledam javim točno cijenu, ako ima.
 

Hurki

Član
Tu od
20 Tra 2013
Poruka
245
Znate li možda gdje mogu nabaviti poklopac gumeni MIO prskalice 440l? Ako može neki broj telefona, da imaju dostavu ako su dalje od mene...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@branko64

Malo sam potražio i dijelova za taj regulator nema, jedino cijeli regulator uzeti, a ovaj što ti imaš je neki stariji tip sa ta 3 izlaza na kontra stranama, ista stvar samo izlazi jedan do drugog ima za uzeti, ali naravno, cijeli regulator, dijelovi ne postoje...

@Hurki
Cijena samog poklopca ovisi o promjeru. Ima ih više pa je poželjno izmjeriti fi. Ima kod mene samo opet, cijena ovisi o dimenziji.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Zna li to gdje ima kupiti rotirajuća mlaznica za ispiranje prskalice. Ja bi je namintirao u staru prskalice. Već sam stavio ventil i cijev u prskalice.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Gledaju ti opći izgled da li kapa, u kakvom je stanju pumpa, manometar i protočnost dizni.
 

krone

Član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
142
jel si to kupio poljsku prskalicu onu plavu,mene zanima ona 800l sa 12m granama jel ima tko kakva iskustva s njima
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ne znam kakva je to dizna, ali se razlikuje od standardne anti-drift Injet dizne koja je za smanjenje drifta, standardna izgleda ovako:
dizne-za-vetar-lechler-id-120-03c.jpg


Ova što je na slici gore može biti isto anti drift, ali neka drugačija vrsta samo mi nema logike da ima rupice sa strane...
 

Najnoviji postovi

Na vrh