• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovo je od prije dosta godina, ja sam tad bio samo kamerman... Ne koristimo to već dosta dugo, ne znam ti reći nikakve podatke.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav ekipa, jedno pitanje, sa čim perete grane na prskalici (pobijele od sredstava), probao sa dimerom i ivasoli, ali rezultati su jako slabi, znate li vi kakvo riješenje?
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
88
Pozdrav, imam problem sa prskalicom Agromehanika Kranj, 330l...
Prskalica mi ne stvara pritisak, nigdje nije puklo crijevo niti membrana na pumpi da curi i izbacuje vodu...
Ako neko zna u čemu je problem ? Hvala.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Možda ti ona ručica dolje za ispust nije u dobrom položaju, možda je stavljeno da pumpa vuče
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Vjerojatno ti je pukla klipnjača,i onaj prsten što je drži,pa ti radi samo jedan klip,i zato imaš slabi pritisak.Da li imaš pritiska na gornjoj membrani(tamo di je ventil ko na auto gumi)?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ako je pumpa uredu onda je problem vjerovatno u razvodniku, prije toga samo provjeri da li nabija dobar pritisak kada zatvoriš mješač, jer zna pući crijevo od mješača pa tu gubi.
U razvodniku naj češće ode dio koji je povezan sa tom velikom crvenom ručicom kojom se pali prskanje, pukne plastika gdje se spaja pločica za dihtung, i onda ne može zatvoriti povrat.
Kada prskalica radi ako nema pritiska, a baca vodu na povrat, znači pumpa radi ali razvodnik ne usmjerava
 

Dragan 87

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
74
Biardzki u 5 sezona poprskala cca 1500 ha,moja preporuka za nju
Ja sam kupio od 400 l i 10m grane. Nakon proljetne sezone mogu reci da sam zadovoljan. Stavio sam dizne od 0,4. Jedino sam imao problema, kada sam ju probao na svim spojevima je pustalo,šelne nisu bile zategnute itd. Koji pritasak se duva na pumpi?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Pozdrav, imam agromehaniku od 200l sa pumpom koja je manja od 65/30, te sam nabavio pištolj za prskanje maslina.
Na njoj piše da je do 50 bara, i imam osjecaj da joj je pumpa premala.
Kakvu bi pumpu trebalo stavit, od koliko litara.
20190603_210336.jpg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Znam da radi, ali sa kakvom pumpom bi to radila najbolje, na youtube prskaju fino na drveca sa takvim pistoljem a kamoli na masline
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pumpa radi do 5 bara i to je dovoljno. Ova ručka ti je mala. I ja sam nabavio takvu tri puta dužu od tvoje pa mi nije dovoljna. Prskam s ručkom od 1,5 m u smjeru vjetra tako izbjegnem da sebe poprskamo.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Kupio sam traktorsku prskalicu pošto nemam nikakve upute trebao bih pomoć koji znaju, prskalica ima one triplex dizne plava, crvena i žuta pa me zanima što se sa kojom prska i koliko koja može podnijeti bara ?
 
Na vrh