• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

dblaz

Član
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
107
ja sam u subotu obavio špricanje sa nordox,uspio sam pronaći ta 2kg koliko je meni bilo potrebno.Trgovci kažu da su prodali licencu za proizvodnju nordoxa e sad pod kojim imenom će se sada proizvodit??Mada ima i drugih sredstava(na bazi bakra) jedino što ja znatno manji postotak bakra u njima.
 
B

Bagudina

Guest
ja sam u subotu obavio špricanje sa nordox,uspio sam pronaći ta 2kg koliko je meni bilo potrebno.Trgovci kažu da su prodali licencu za proizvodnju nordoxa e sad pod kojim imenom će se sada proizvodit??Mada ima i drugih sredstava(na bazi bakra) jedino što ja znatno manji postotak bakra u njima.

Ovo za nordox mi nije drago čuti, izgleda da je sve češće pojava prodaje licence, taman se navikneš na upotrebu npr. nordoxa a onda ga više nema za nabavit. ista stvar je i za Baturad, večina maslinara ga navikla koristiti plus je ekološki prihvatljiv, a ovi ga više ne zatupaju :( a zlatom bi ga plačali ove godine jer je jasminov moljac napravio ogromnu štetu.
Inače, nordox jesen i prolječe, zimi crveno ulje.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Koja je to muljaža za te pesticide...izađe takav pod drugim imenom i naravno puno veće cijene ...ma čista pljačka.. što se tu može,to je još uvijek brdoviti i divlji Balkan...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nordoxa još ima....može se naručiti...ja sam uspio naći po poljoprivrednim apotekama 10 kila,naručili bi da nisu imali ali nije mi se događalo tako da se najavljuje da ga neće biti i da se mora naručivati...smrdi mi to...
 

Blaza

Član
Tu od
17 Svi 2010
Poruka
46
Nordoxa još ima....može se naručiti...ja sam uspio naći po poljoprivrednim apotekama 10 kila,naručili bi da nisu imali ali nije mi se događalo tako da se najavljuje da ga neće biti i da se mora naručivati...smrdi mi to...

Savjetovali su me da pošpricam orahe s crvenim uljem,međutim crveno ulje se više ne proizvodi,valjd je zabranjeno ili šta, a sad ima nekakvo plavo ulje slicnih svojstava. Jel netko koristio to plavo ulje i da li treba orahe tretirati sad uopce?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ja crveno ulje koristim za prskanje prije kretanja vegetacije...do sad sam u siječnju ili veljači špricao,nakon toga kada krene onda nordoxom.Ne znam za crveno ulje(hoće li ga biti ili ne) ,raspitao sam se za cijenu plavog ulja i nešto je jeftiniji od crvenog ulja a rekli su mi u poljoprivrednoj ljekarni da je plavo isto kao i crveno ...isti udio bakra i obadva su akaricidi.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Voćne vrste se sada špricaju Nordoxom zbog bakterioznih oboljenja kao i u proljeće s crvenim uljem i nordoxom s tim da sa crvenim uljem i riješavaš gamad od insekata odnosno njihova zimska jaja.Pa držim da je bolje špricati sa crvenim uljem pred kraj zime a da pričekaš prije toga da zima i niske temperature učine svoje i riješe što više te gamadi....
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Čime sada uništiti jabučnu krvavu uš, pojavila mi se na par jabuka pa se bojim da se ne razmnože.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
ovo toplo vrijeme je pogodno za život kukaca i bolesti,pa treba kao u vegetaciji-insekticid
 
M

mirkoslavko2003

Guest
Falcon

Pozdrav,

ima li FALCON djelovanje na pepelnicu jabuke. Znam da nije registriran za tu namjenu.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Pozdrav,

ima li FALCON djelovanje na pepelnicu jabuke. Znam da nije registriran za tu namjenu.
Bayer ima proizvod Foliar 250 (250 gr. tebukonazola) koji se preporuča za pepelnicu jabuke.
Falcon je drugi Bayerov proizvod koji sadrži manje tebukonazola (167 gr.) uz dodatak triadimenola i spiroksiamina (250 gr.; ali taj se koristi samo na vinovoj lozi i pšenici).

Po tome Falcon bi trebao djelovati (ali slabije) od Foliara na pepelnicu jabuke; jedino nije potvrđeno ponašanje (karenca) spiroksiamina na jabuci.
Ako ti je Falcon ostao od tretiranja vinograda, a imaš neku kasniju sortu jabuke, ja bi išao sa malo većom koncentracijom Falcona. U svakom drugom slučaju kupi Foliar i prskaj po jabuci.
:gitarist:
 
M

mirkoslavko2003

Guest
Bayer ima proizvod Foliar 250 (250 gr. tebukonazola) koji se preporuča za pepelnicu jabuke.
Falcon je drugi Bayerov proizvod koji sadrži manje tebukonazola (167 gr.) uz dodatak triadimenola i spiroksiamina (250 gr.; ali taj se koristi samo na vinovoj lozi i pšenici).

Po tome Falcon bi trebao djelovati (ali slabije) od Foliara na pepelnicu jabuke; jedino nije potvrđeno ponašanje (karenca) spiroksiamina na jabuci.
Ako ti je Falcon ostao od tretiranja vinograda, a imaš neku kasniju sortu jabuke, ja bi išao sa malo većom koncentracijom Falcona. U svakom drugom slučaju kupi Foliar i prskaj po jabuci.
:gitarist:

Hvala na odgovoru.
Radi se o zimskim sortama jabuke. Povećao sam dozu za 30%.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
zatita.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
ormarić je spreman, sad samo treba znati kad što primijeniti... :rolleyess:
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
jedno pitanje vezano uz bakar.

na jednoj temi sam pročitao da se za obranu od puževa treba staviti bakrene žice ili trake na zemlju i da onda preko toga puževi ne prolaze u vrt.

E sada da vas ja pitam - jel to uopće pametno? mislim bakar je teški metal i opasan.
On je dobar po zimi ali ne i kada krene vegetacija.
Pa dali je to uopće dobro da su bakrene žice ili ploče stave u zemlju i onda se polako otpušta bakar?

:icon_question::icon_question::icon_question:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
jedno pitanje vezano uz bakar.

na jednoj temi sam pročitao da se za obranu od puževa treba staviti bakrene žice ili trake na zemlju i da onda preko toga puževi ne prolaze u vrt.

E sada da vas ja pitam - jel to uopće pametno? mislim bakar je teški metal i opasan.
On je dobar po zimi ali ne i kada krene vegetacija.
Pa dali je to uopće dobro da su bakrene žice ili ploče stave u zemlju i onda se polako otpušta bakar?

:icon_question::icon_question::icon_question:

Nema ti to veze,bitno u vegetaciji da se bakrom ne ide folijarno osobito breskva koja je jako fitotoksična na bakar u vegetaciju i u malim količinama.
Ništa manje zemlja ne dobije bakra kada de prska s pr.Nordoxom nego da to nije malo preskupo bakakrene trake ,kao da smo na TS(trafo stanici)
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Moram da pitam imam oko 160 sadnica jabuke i kruske dobro su napupale dali sada kasno prskati s plavim uljem ili treba nesto drugo
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,255
Možeš slobdno prskati do faze mišje uši, samo malo smanjiš koncetraciju i bez brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh