• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Fastac + mankozeb + folifertil T.. da li je moguće miješanje???? ja mislim da bih to išlo pošto se ne preporuča mješanje Fastac-a s bordoškim pripravcima, a mankozeb to nije...

Možeš miješati tu konbinaciju također možeš dodati i malo okvašivača zbog nestabilnog vremena.
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Re: Prskanje voćaka

"Herbovit 90 omogućuje ujednačeniji raspored herbicida na listu, bolje prianjanje na površinu i njihovu apsorpciju od strane listova korova"
može li se isti ovlaživač koristiti za prihranu voća i povrća?

to je ljepilo je da,isto sta i tensiofill
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,259
Re: Prskanje voćaka

aha razumio kako se izvodi testiranje

hvala :))))))

Uzmeš PVC bocu prozirnu npr od 2l, odmjeriš za nju količine srestva (za 2l) i izmješaš. Ako se počne odvajati ili grušati, znači da se srestva ne mogu mješati.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Ovaj tjedan moram obavit još jedno špricanje Nordoxom, da li u njega smijem odmah stavit dohranu, aminokiseline i malo rakije?
 
L

Lugan

Guest
Zaštita voćnjaka

Imam mali obiteljski voćnjak u blizini Šibenika (25 stabala), posađen u studenom 2010. Prije nekoliko dana sam primjetio da je nešto skoro u potpunosti pojelo lišće s nekoliko stabala (smokva, breskva, trešnja). primjetio sam mnogo skakavaca u voćnjaku. da li je moguće da su skakavci pojeli lišće (obrstili) ili je neki drugi uzrok. Ukoliko su skakavci, kava je moguća zaštita. Molim za pomoć.
Lugan
 

ppeekkyy

Novi član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
7
tretiranje mladih krusaka

zamolio bih za savjet i preporuku za prskanje mladih vilijamovki koje su posadjene u XI.mjesecu 2013 dakle Zasad je star 4 mjeseca.nasao sam dosta savjeta po netu za tretman starijih zasada tako da bi mi dobro dosao,a mislim ne samo meni, jedan precizan kalendar tretmana za prvu godinu sadnje da ne pogresim u samom pocetku jer normalno one sad izgledaju kao prut zabijen u zemlju.
Za potpunije informacije sastav zamlje je slijedeci
ph
H2O KCL CaCO3 HUMUS P205 K2O


30cm 8.00 7.50 14,80 3,50 85,4 24,5
60 cm 8,40 7,53 9,31 3,46 58,1 16,4
ZAHVALJUJEM za sve dobrodosle savjete
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Re: Prskanje voćaka

Ne znam niti ja ,ali se nadam da će moj odgovor pokrenuti lavinu točnih odgovora od iskusnih profića.Uzmimo logikom da mladi voćnjak mora ipak imati neku zaštitu iako neće imati roda!Moje mišljenje da svakako nije loše zaštiti sad u stanju mirovanja npr s CUPRABLAU Z . Da li treba dalje vršiti zašitu ako će imati cvjeta i lišća ( a imat će) odlučite sami.Osobno da imam takav slučaj svakako bih obavio gotovo sve potrebne tretmane ,no možda u blažem obliku.Npr. tko vam jamči da neće voćka imati krastavost lišća ili uši?!
Pojedine programe zašite možete lako naći na net-u .Ne bih reklamirao niti jedne!Ako treba uputim vas na PP
 

ppeekkyy

Novi član
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
7
Re: Prskanje voćaka

pa da,logocno je sve sta je napisano.i ja se nekako vodim tim razmisljanjem ali prosto mi je lakse kad netko potvrdi i cisto da ne pogresim u samom pocetku.hvala u svakom slucaju
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Re: Prskanje voćaka

Ja danas prskao sa plavim uljem,navečer ošinula kiša,nadam se da neće biti uzalud...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Ispunjavam sada evidencijsku listu za zaštitu bilja, špricam Nordoxom, na listi me pita količina aktivne tvari a nigdje ne nalazim taj podatak. Šta da stavim tu ili da ostavim prazno?
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Re: Prskanje voćaka

Lijepo piše.
Sastav :
Bakar iz bakar-1-oksida (75%).
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Bome piše, odmah prvo po redu u naslovu, pročitao sam sve osim toga. :icon_eyes:
Skidao sam specifikacije na 15 stranica, čitao upute...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Koje su posljedice ako se kod spricanja bakrom napravi prejaka doza tj. umjesto npr. 0.1% stavi 1%? Fitotoksicnost?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
Re: Prskanje voćaka

Kada u kojoj fazi biljke si špricao, bez lišća nema opasnosti, a i nije to neka koncentracija za zabrinuti...
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Špricao danas, dio biljaka ima lišće a dio je izgubio zbog bolesti. Cijelo vrijeme sam ja stavljao bakar i sam se sebi čudim kako mi se čini da ga je sada puno više (promijenio način vaganja). U početku nisam ja špricao a kada sam uzeo špricu u ruke vidio sam da nešto ne štima, precrveno je bilo (špricao nordox-om).
Prva dva-tri dana su kritična? Sada kada bi mi trebala kiša neće je bit mjesec dana.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Neće mu biti ništa zbog kraja vegetacije da ima plod samo bi ga odbacio,slična tretiranja u vegetaciji se provode kada se prska protiv ervinije.
O kojoj površini i količini Nordoxa je riječ?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Prskanje voćaka

Koji tretman bi sad bio najbolji nakon užasne godine bez plodova, puno kiše i obzirom da nije bilo plodova nije bilo ni previše špricanja pa ima krastavosti itd., razmišljao sam o špricanju ureom i jel bi moga poslije cuprablau kad otpadne lišće i koja najjača koncentracija uree može ići?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Neće mu biti ništa zbog kraja vegetacije da ima plod samo bi ga odbacio,slična tretiranja u vegetaciji se provode kada se prska protiv ervinije.
O kojoj površini i količini Nordoxa je riječ?

Problem je sto je dio biljaka izgubio lisce zbog bolesti ( antraknoza), dio mladih sadnica od proljeca je izgubio lisce zbog vlage a dobar dio je poceo sada tjerat ispocetka kao da je proljece. Tako da je nemoguce odredit neku fenofazu. Bitno mi je samo da se biljke ne posuse, lisce me uopce ne zanima tj. hoce otpast a plodove sam potrgao da ne gnjile i suse se na biljkama.
Prosao sam kakvih 4000m2 sa 30l skropiva od 1%, znaci 270g nordoxa na 30l vode.
 
Na vrh