• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskanje voćaka - zaštita

Jonathan

Član
Tu od
1 Sij 2010
Poruka
139
Re: Prskanje voćaka

U pravilu se bakrom u vegetaciji ide sa minimalnim koncentracijama jer u protivnom dijeluje fitotoksično naročito ako su prisutne i niže temperature. Pošto je vegetacija pri samom kraju i ako otpadne lišće sa biljaka neće biti problema slijedeće godine.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Hvala Bogu ništa se nije desilo biljkama, ovaj put sam se izvukao. :icon_pray:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Re: Prskanje voćaka

Ma rekao sam ti da neće biti problema.
@Gustavo ako si imao jaki napad krastavosti onda svakako ili pokupi i spali list ili premalčaj da što bolje istrune.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Re: Prskanje voćaka

Ma rekao sam ti da neće biti problema.
@Gustavo ako si imao jaki napad krastavosti onda svakako ili pokupi i spali list ili premalčaj da što bolje istrune.

Nemam malčer, al kako je jako mekano zbog silnih kiša budem dobro pretanjurao voćnjak.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Za vikend planiram špricat sa crvenim uljem, koliko treba proći prije nego padne kiša, 3 sata?
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Re: Prskanje voćaka

Ja sam jučer šprico cuprablau z i mineralno ulje
 

DanijelX

Novi član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
2
Re: Prskanje voćaka

Poštovani, gdje kupujete preparate u Zagrebu? Recimo Cuprablau?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

i zatim sam lišće zafrezao,boleščuge treba na sve načine rješavati..

Ne znam od kuda ti ovo
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Budem pogledao ali bolesti se ne rješavaju frezanjem niti oranjem, samo ih unosiš u tlo koliko ja znam. Jedino rješenje je kupljenje i spaljivanje.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Re: Prskanje voćaka

Povišene koncentracije uree potiču raspadanje lista na kojima obitavaju gljive uzroćnici krastavosti a kada taj list još dodatno usitniš i uneseš u tlo logićno da smanjuješ zarazu jer kako će gljiva otpuštati askospore kada joj se stvore povoljni uvjeti kada si ju ukopao u zemlju i uništio joj stanište.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Re: Prskanje voćaka

Može li meni netko kao laiku napisati koja je razlika između bijelog, crvenog i modrog ulja?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Re: Prskanje voćaka

Može li meni netko kao laiku napisati koja je razlika između bijelog, crvenog i modrog ulja?

Bijelo ulje je samo insekticid akaricid....znaći sadrži samo mineralno ulje bez dodatka bakra koji ima fungicidno djelovanje.Crveno ulje i modro ulje uz mineralno ulje sadrže bakar (iz bakrenog oksida i bakrenog 2 hidroksida) .
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Re: Prskanje voćaka

Jel ima kakve razlike u djelovanju i primjeni između crvenog i modrog ulja? Koje je bolje?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Re: Prskanje voćaka

Nisam primjetio,i jedno i drugo sam upotrebljavao u istim koncentracijama....nabavljao sam onaj koji je bio jeftiniji kada sam tražio.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Re: Prskanje voćaka

Oba ulja su ista, crveno se više ne proizvodi (Herbos propao) a plavo ulje radi Genera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh