• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Za konačnu cijenu pšenice i kukuruza uopće nije bitna cijena gnojiva, zaštite i nafte nego potražnja, skoro sva naša pšenica i kukuruz ode van u Italiju i druge države i oni diktiraju cijenu dok smo im mi samo izvor "jeftine" sirovine, a ako čemo biti skuplji oni če jednostavno uvesti od nekoga drugog a kod nas če pasti cijena zbog manjka potražnje. Drugačije bi bilo da mi imamo razvijenu svoju industriju i preradu koja bi tu sirovinu pretvarala u proizvode veče vrijednosti i kao takve izvozili e onda bi mi mogli doči do veče otkupne cijene što kroz veću potražnju a nešto i kroz direktnu prodaju tvornicama gdje bi se izbjegli otkupljivači i njihovi uređaji za mjerenje vlage i proteina. Moja predviđanja su da ove godine pšenica bude po 1.5 kn a kukuruz sa polja oko 90 lipa, dao Bog da griješim u tome...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kukuruz sa polja bi mogao biti prije 1.90 kn, a ne 90 lipa.
Ako bude 90 lipa na ovako skupe inpute, svu zemlju dajem na harendu i vise necu cuti za poljoprivredu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Mislim da 2023 će moći zemlju u RH kupiti i stranci, zbog tog se uništava poljoprivreda. Već ima slučajeva da pojedinci kupuju sve,pa čak i zapuštena zemljišta. Znači to je to.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Predviđanja cijena pšenice u zetvi, su počeli izlaziti sa terminskim ugovorima?
1,65 kn nudili da potpišem ugovor , vjerojatno do žetve bude to išlo i na više
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Kada su ti to nudili??? Meni 1.85 za 3.klasu prije 2 tjedna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Dečki,kaj se vi to šalite? Koliko bude po vama cijena ječma?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Kada su ti to nudili??? Meni 1.85 za 3.klasu prije 2 tjedna.
Oko 15.01.
Bez ikakvih odbitaka 1.65 x kile koje dovezem i novce mi odma daje nakon potpisanog ugovora
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
A i jeste mudri...
Ovaj veli 'nudili mi', drugi 'a meni ovi nudili'
Recite neka imena, nebumo vam preoteli...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Pa realno je za isčekivati rast cijene otkupa, samo kakva smo lopovska država...tko zna
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Kolega, to te ja pitam. Mogli bi mi ostati i kratkih rukava 😉
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Ja nemam informaciju iz prve ruke ali sam ćul da Mauthner govori o 2 kn… Nemojte me držati za riječ…
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
A i jeste mudri...
Ovaj veli 'nudili mi', drugi 'a meni ovi nudili'
Recite neka imena, nebumo vam preoteli...
Ne reklamiram firme al agronom, Žito i svi drugi veči odkupljivaci obilaze svoje koperante ai nudi se sve i svašta
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Zanimljivo,
Ja nemam informaciju iz prve ruke ali sam ćul da Mauthner govori o 2 kn… Nemojte me držati za riječ…

Ovo je zbilja optimistično. 🤑
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
A i jeste mudri...
Ovaj veli 'nudili mi', drugi 'a meni ovi nudili'
Recite neka imena, nebumo vam preoteli...
Nazovi svojeg otkupljivaca i pitaj jel on radi ugovore na zeleno. Ako radi pitaj za cijenu. Nije više da se u žetvi doveze roba u silos i koliko dobiješ dobiješ.
I da, moraš imati neke količine da bi mogao uopće pregovarati.

Zanimljivo,

Ovo je zbilja optimistično. 🤑
Ne, to je vrlo realno.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Da, realno, ali zbog našeg mentaliteta ja bih isto rekao optimistično. Kod nas su u jesen sad ljudi loše prošli sa ugovorima u kukuruzu, sad će se i na hladno puhat...
 
Na vrh