• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Da li postoji kakvo kalcitno gnojivo kao prihrana za pšenicu u ovo vrijeme ili proljeće s obzirom da kiselost tla i smanjenje prinosa itd. To se trebalo ranije ali možda nešto postoji i za kasniji period.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
617
Ne postoji.
Možeš baciti agrocal 1T/ha u proljeće ali neće biti nekog vidljivog efekta na ovoj kulturi.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Hvala. Moja pšenica je sada u fazi dva ili tri lista međutim kako je dio površine ilovasta pjeskulja kao da je dio sjemenki ostao na površini poslije prvih kiša i koliko čitam to nije dobro za čvor busanja i uspješno prezimljavanje. Pa me zanima da li imate dobre vijesti ili ne tako dobre vijesti što se toga tiče?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Da li postoji kakvo kalcitno gnojivo kao prihrana za pšenicu u ovo vrijeme ili proljeće s obzirom da kiselost tla i smanjenje prinosa itd. To se trebalo ranije ali možda nešto postoji i za kasniji period.
Kalcijevnitrat
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Ja ću svoje riješiti u proljeće kada jače krene vegetacija, a sada i da hoću ne mogu jer je sve mokro.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Vjerojatno ću imati problem sa dijelom parcele odnosno par manjih dijelova zbog slijevanja vode koja odnosi dio površinske zemlje pa me zanima dodatna npk prihrana u proljeće bar za te dijelove. Čitam da je moguća samo ne znam da li mogu baciti prvo npk sa slabijim dušikom i onda kan ili mogu zajedno?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Predviđanja cijena pšenice u zetvi, su počeli izlaziti sa terminskim ugovorima?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Slabo, kod nas se svi boje još od prošlogodišnjih ugovora sa RWA što su ispušili.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Spominju se cijene preko 2 kn. Neprovjerene informacije… Ima smisla jer skoro uvijek je pšenica skuplja od kukuruza…
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Po riječima kolege, pšenica bi mogla zadržati prošlogodišnju ili blagi porast, a kukuruz će prema jeseni padati sa cijenom, također neprovjereno, ali nekako si mislim da bi to moglo biti tako vrlo lako...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Uz prošlogodišnje cijene pšenice i ovogodišnje cijene dušika računica baš nebude štimala…
Npr. da ideš u dvije prihrane sa 200 kg/ha KAN-a uz sadašnje cijene od cca 550 kn/100 kg samo prihrana je 2200 kn/ha. +2 fungicida + insekticid + treća prihrana ako hoćeš bolje proteine + kombajn… A prinosi budi kakvi budu jer puno ljudi bude gnojilo u skladu s mogućnostima… A ni vani nije drugačija situacija
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Puno puta nam računica ne drži vodu 😅
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
A gledajuči mi čemo za sebe imati če baš rodila tonu po hektaru.
Kako je nekad rekel čobanković radimo rdi profita manja ulaganja veči profit.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
A tko nas je ikad pitao jel računica drži vodu?! Prije dvije godine su mi platili pšenicu 92 lipe.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Sad je malo drugačija situacija… Ljudi moraju jesti a cijene gnojiva su svud ekstremne…
 
Na vrh