• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Jesi možda nekad sijao Renan, ove su mi ga godine ubagali za probu na nekih 5ha ali mi je ta sorta malo mrska jer je malo previsok i preboležljiv pa se čini da ću morat 2 puta protiv bolesti i još sa modusom da smanjim internodije. Ali u svakom slučaju obećano mi je da će ga platiti 15% više kao poboljšivač.
 
S

sapat

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

agrotehničar kaže:
Jesi možda nekad sijao Renan, ove su mi ga godine ubagali za probu na nekih 5ha ali mi je ta sorta malo mrska jer je malo previsok i preboležljiv pa se čini da ću morat 2 puta protiv bolesti i još sa modusom da smanjim internodije. Ali u svakom slučaju obećano mi je da će ga platiti 15% više kao poboljšivač.
Ma jesmo, nažalost :evil: :roll: .... mislim da ga više nikada nećemo sijati...
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Nažalost nisi prvi koji to kaže :( ali se uzdam u onu iz tvog potpisa( što luđi seljak to veće bundeve), treba bit optimist :!: A kad moj kombajnčić uđe u renan, pogled u bunker će pokrenut lavinu bijesa koju ću u žetvi vjerovatno prosipat na forumu :) :)
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ti vrapca, sutra hitno u obilazak....... :roll:
Ako ih primjetim onda... :axe: :axe:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Kako se dobro vidi da su ta mala gamad popasla žito oko rupa !!! :shock:
Malo dalje od rupe žito je u boljoj kondiciji .

Sapat koliko si hektara tretirao ?
 
R

ROKI

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

E o toj gamadi sam ja vama dvojici pričao, a vi nećete ić kontrolirat žito. ;) Sad vidite šta rade ove godine. Pasu ko krave. Treba ih pod hitno ić trovat, pa nakon toga opet za 15-ak dana inače će bit štete.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Kod mene miševi izgube volju tražeći žito po njivi pa sami krepaju od gladi :lol:
 
S

sapat

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ratarko kaže:
Kako se dobro vidi da su ta mala gamad popasla žito oko rupa !!! :shock:
Malo dalje od rupe žito je u boljoj kondiciji .

Sapat koliko si hektara tretirao ?
Oko 30 ha... sutra se "borba" nastavlja
chat.gif
 
S

sapat

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Evo još jedna fotka iz današnjeg obilaska pšenice... na svu sreću miševa ima samo na rubovima njive, ali svejedno sam se pošteno nahodao :roll:

Obrisan neispravan link.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Re: Sjetva pšenice 2007.

kod nas prinosi Renana su zadovoljavajući ma nije tako loš
 
S

sapat

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

KRESO kaže:
ovo je druga tabla najlošija pšenica ,a ima je dosta takve po poljima - da se malo utješim :(

vjerovatno će živnuti i ta pšenica, neka se sekirat
;)
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

sekira me što nema gnojiva za uzeti , samo kana a nisam stigao negdje baciti u pripremi pa bi sada dobrodošlo sedmice baciti ili petnaestice :?
 
S

seljaček

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

KRESO kaže:
sekira me što nema gnojiva za uzeti , samo kana a nisam stigao negdje baciti u pripremi pa bi sada dobrodošlo sedmice baciti ili petnaestice :?
uzmi cisternu i od cijelog sela kupi goveđu gnojnicu sa tim prihrani pa da vidiš žita
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

hehe kod mene nema tri krave u selu :madmana:
 
S

sapat

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

alen28 kaže:
Slatki mali miško! Kako možeš ubijati? :lol: :mrgreen:

e da vidiš samo koliko su popasli pšenice... nebi ti miško bio baš tako sladak
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sjetva pšenice 2007.

sapat otrov ide u rupe a ne pored!!!!!!!!!! :evil:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh