• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

mislim , ako padne kiša da će ići ko šašava ali kako joj Bog da!!!
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

krx pozega kaže:
Interesantno mi smo u subotu preletili svu svoju pšenicu, oko 20ha, i miševima ni traga...par krtičnjaka :p ...a naoružan sam bio onim krekerima..Bilodinom :| ili tako nešto

Ajoj Krešo... :( ovo neizgleda lijepo...
bice ona dobra smo ako je nije smrzo izbacila ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Dobra ti je pšenica , vidio sam i imam lošije od te tvoje tako da bi bio sretan sa takvom .
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

imatelm korova u psenici i ako imate kad mislite prskat
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Sjetva pšenice 2007.

ja sam jučer, Tena+duet(već mu prošo rok pa me baš zanima hoće li biti koristi od njega a ako ne ne brinem se puno zbog toga) isto sam to napravil i u ječmu
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

nesto mi nepoznat taj herbicid tena za koje je korove ja radim sa sekatorom
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

tena = dicuran forte, ja s njim radim vec par god, tako i ove, tena je malo jeftinija, inace preferiram dicuran, tena je herbosova, a njihove bas ne volim, ali ove god nemogu dobit sve dicuran, negdje pola jednog pola drugog, a u biti su potpuno isti, dvije aktivne tvari, triasulfuron+izoproturon(ili klortoluron neznam sad tocno napamet pisem) to su ti danas vodeci svjetski herbicidi u psenici.
rjesit ce ti sve sirokolisne plus uskolisne prvenstveno slakoperka (iliti Apera spica venti) tko s njom ima problema, mi imamo.
jedino zna bit problema da pobjegne osjak (Cirsium) na njega ima malo slabije djelovanje, ali njega onda mozes naknadno rjesit jeftino s deherbanom (oko 50 kn/l)

po mome najbolje rjesenje za korove u psenici.
jos jedna stvar, ne ici na jako malu psenicu, makar se moze primjenjivati i u jesen, u proljece je bolje, ali ako je preslaba psenica zna ju malo zaustavit.

eto tako.
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

samo jos jedno pitane do kje feno faze moze ic odnosno kog uzrasta psenice, naprimer sa sekatorom mogu ic do pojave lista zastavicara
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

nisam sto % sig, ali mislim do pocetka vlatanja. dakle u busanju, a to je otprilike sada.
makar mislim da su se pojavili neki novi herb sad za aperu sto mogu i kasnije, ali meni se neda eksperimentirat, jer ovim sam super zadovoljan.

znaci apera je problem, tko je nema ima velik izbor herbicida, tko je ima, mali.

puma, je graminicid, herbicid iskljucivo za uskolisne korove, nisam siguran da on smije u psenicu?
 
4

4WD

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ja što sa sam uvjerio na vlastitoj koži, gnojidba u jesen i i gušća sjetva..
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

branko kaže:
sto se tice pume evo publikacije od hzpss-a gdje stoji da ide i ona.

vidi stvarno, dobro al puma u startu ipak ima malo drugaciju namjenu, a ta je da njom ne prskas kao osnovno prskanje, vec ides korektivno ako ti zbrisu uskolisni.
njih je bolje u startu rjesavat zajedno s sirokolisnim, i jeftinije, osim ako si siguran da ih nema.

4WD kaže:
Ja što sa sam uvjerio na vlastitoj koži, gnojidba u jesen i i gušća sjetva..
tako je, ali za postizanje visokih prinosa ipak je prskanje protiv korova obavezna mjera, ima kod nas sto ne prskaju, ali to na kraju vise kosta neg tih nekih 200 kn sto kosta kg dicurana (nije to uopce velika stavka, ide ga 1,5kg znaci 300 kn/ha)

osluskujem malo cijenu psenice, govori se da se vec sad moze na 1,30 racunat, negdje govore cak 1,50, nadam se da se nece ponovit proslogodisnja pljacka.
 
S

seljaček

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

definitivno prskanje hoby poljoprivreda podnosi kemijanje sa gustočom itd ali za tržište igra samo po PS-u a pljačke bude sigurno pa svjetsko tržište globalni trendovi pa onda u svibnju nagli viškovi pšenice u silosima previsoko postavljene daske itd. Prema troškovima proizvodnje cijena nebi smjela biti manja od 1'30 kn/kg i puni poticaj od 2200kn/ha ili koliko je već.
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

i sekator djeluje na neke uskolisne korove. ja obavezno kad prskam ubacim i folijarno gnojivo , ubacujetel vi
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Koristio sam samo Mustang u pšenici i nisam imao korova .
Ove godine još ne znam sa čime ću u zaštitu .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: Sjetva pšenice 2007.

sekator djeluje na većinu sjemenskih uskolisnih korova(muhar,koštan apera)Folijarno gnojivo dajem s fungicidom početkom klasanja ako je potrebno.Druga prihrana je ure-a pa nekad treća ni netreba.
 
R

ROKI

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Prošle godine sam u pšenici imao pokus herbicida Lancelot i mogu reći da ima super djelovanje. Ide ga 33 grama na hektar, a mi smo ga koristili 28 grama po hektaru i imao je odličan rezultat. Korišten je u fazi između prvog i drugog koljenca. Skida sve.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh