• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Malo je ne jednaka, ali sam zadovoljan, prijalo joj je ovo toplo vreme, a i vlage ima dovoljno, još samo da odradim zaštitu od korova i bolesti.
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

TX75 kaže:
.mislim da je fiesta, ali nisam siguran,,sada već izgleda puuno puno bolje,
još ju ošpricat ovih dana i čekat žetvu :mrgreen: ;)

lijepa je i tvoja, si ti ošpricao pšenicu?

Protiv korova sam prskao još u ožujku, a sad baš danas sam počeo prvu rundu protiv bolesti sa folijarnom prihranom, pa odma i još malo kana pa nek se bori, budem stavio sliku ak stignem.
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

sa kojim ti fungicidima radis i koje folijarno gnojivo koristis
 
A

agrotehničar

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

KRISTALON NPK 18-18-18, idem sa 5 kg /ha u vlatanju i onda u klasanju ponovim, oba puta u kombinaciji sa fungicidima.
Što se fungicida tiče, sad u vlatanju idem sa Arteom plus koja dobro djeluje na bolesti stabljike i lista, a u klasanju ću uzeti jedan od preparata koji pokrivaju i bolesti klasa (fuzarium prvenstveno), mislim da ću ići sa duett ultra.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ja sam svoje prije tjedan dana prskao s artea plus i bavistin i još ću dva puta s bavistinom, jednom prije klasanja i jednom u cvatnji. Nema mi druge kad ga imam doma, pa neću kupovati nešto drugo. Nadam se da će biti dobro, iako to i nije neki preparat.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Sjetva pšenice 2007.

Očito da na IMT-u ne radi GPS :lol: ;)
SSM16825.jpg
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

rajtek dobra,,si išao u drugu prihranu?
mi bi trebali sljedeći tjedan
 
R

Rajtek

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Prva prihrana razbacana 27.02., a druga 31.03.2008. Bit će još jedna s folijarnim u vlatanju.
Slušo sam svog frenda agronoma koji veli da bi druga prihrana bila prekasna sada, jer nebu se gnojivo odmah otopilo i djelovalo, a veli da se prinos formirao do sad.
To su rijeći stručnjaka, bumo vidili u žetvi.
Prošle godine sam razbacal 15.03. prvu prihranu,a drugu 25.4. i nije se neš pokazalo, pšenica je super izgledala, al nije bilo prinosa.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

malo novih slikica, za sada je odlično,

DSC00368.jpg

DSC00345.jpg

DSC00346.jpg
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

NS "Renesansa" danas, klas je od 8-10cm 8)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: Sjetva pšenice 2007.

i ja imam fiestu dosta je dobra ali VRAPCI su počeli raditi štetu kako je kod vas
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Sjetva pšenice 2007.

breza kaže:
i ja imam fiestu dosta je dobra ali VRAPCI su počeli raditi štetu kako je kod vas

kod nas izgleda dobro,,ima velike kalasove, valjda neće ostat prazni ;) ,,
s vrapcima nemam problema, bar mislim,,sutra u obilazak :blackeye ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Ajd, da se oglasim malo i u ovoj temi...

Zito nam izgleda super, malo ima ljulja, no nista strasno. Klasovi su neki ogromni na komadu gdje je duhan bio, te je tamo obilno gnojeno stajnjakom prije par godina. Bojimo se samo da ne naleti kakav vjetrina i da ga ne povalja.

Na drugom komadu uz sumu je takodjer lijepo niklo, ali imamo problema s divljaci, nista strasno, ali opet...

Za sad nema slika, ali bit ce ako ne prije u zetvi ;)

Ove godine ce kombajni gadno "prditi" po njivama, jer nisam do sad vidio niti jedno jako lose zito (osim Mavrovicevog, ali on ne ide u nasu kategoriju) i samo treba drzati fige da ne naleti kakvo nevrjeme...

Ne mogu zetvu docekati ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: Sjetva pšenice 2007.

Evo završih i ja danas sa žetvom. Sorta "Renesansa", prosečan prinos 3t/kj, hektolitar, primese i vlagu ne znam još, jer nisam ja vozio. S' obzirom da je sejana 29.XI, zadovoljan sam. 8)

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh