• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Kazem da sam od tih starijih prikljucnica vidio samo one s navojem. To je jedan covijek iz sela kupio IMT kipericu i crijevo za kipanje za na traktor u kompletu, i dobio je tako na navoj... glupost ziva, ulje curi na litre iz te prikljucnice, no koliko cesto on kipa s njom, moze komotno i skinuti crijevo ;)

Ove krizaste nikada vidio, jer se toliko cesto nisam niti susretao sa mehanizacijom koja ima ikakvu hidrauliku na sebi... A ako sam ista i vidio, to je bilo novijeg datuma...


U pravu ste, prezelen sam i svaki dan naucim nesto novo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo, Bobo još moraš puno žganaca pojesti :lol:

Ova s navojem ti je bitno različita, mogao bih reči bolja, priključnica od ovih, tzv. brzih (Faster) priključnica.
Često se koristila na prednjim utovarivačima, i to zbog jednog važnog razloga: ovu priključnicu s navojem možeš spojiti/razdvojiti pod teretom, tj. pod punim tlakom ulja, tak da ti netreba ventil za zatvaranje, te netreba rasterečivanje tlaka prije spajanja/razdvajanja.

Inače, osim sa "sisom" i križem, postoje i spojnice koje imaju kuglicu (ženske), no one su kompatibilne s ovim muškima sa "sisom".
 
B

Bobo

Guest
Samo da mi je jos naci i dobar razlog kome treba takva prikljucnica s navojem, i tko to skida prednji utovarivac koji je pod teretom i zasto...

Uglavnom, da su te s navojem bolje, valjda bi se jos uvijek upotrebljavale, a ne ove "brze"...


I sad sam se upravo sjetioda sam jednom prilokom na praksi u vinogradu na nekom starijem JD-u vidio dvosmjerne prikljucnice koje su manjegprmijera (4 komada, 2 para) i bila je jedna skoro duplo veceg promijera, te nije imala svoj par sto mi je dalo naslututu da je jednosmijerna. No ipak na prikolicama imaju prikljucke manjeg promijera tako da tu niti ne koriste, ali glavno da je ona tu i da ju je netko platio ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ta duplo večeg promjera je za hidraulične kočnice i ta je muška(na traktoru), barem je tako kod mene. :D :D
 
B

Bobo

Guest
Ovdje je bila zenska i nije nikada bila koristena... samo puna prasine...


Za kocnice se nikada ne bih sjetio pa da me krunes, cisto je moguce da je to to ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Bobo kaže:
Samo da mi je jos naci i dobar razlog kome treba takva prikljucnica s navojem, i tko to skida prednji utovarivac koji je pod teretom i zasto...

Uglavnom, da su te s navojem bolje, valjda bi se jos uvijek upotrebljavale, a ne ove "brze"...


I sad sam se upravo sjetioda sam jednom prilokom na praksi u vinogradu na nekom starijem JD-u vidio dvosmjerne prikljucnice koje su manjegprmijera (4 komada, 2 para) i bila je jedna skoro duplo veceg promijera, te nije imala svoj par sto mi je dalo naslututu da je jednosmijerna. No ipak na prikolicama imaju prikljucke manjeg promijera tako da tu niti ne koriste, ali glavno da je ona tu i da ju je netko platio ;)

Pa, kad ostaviš utovarivač, recimo na primjer, onaj stariji s jednoradnim cilindrima, oni ostaju pod tlakom, jer drže ramu.

Noviji imaju uglavnom one brze spojnice koje razdvajaju sva 4 hidraulična voda (plus električnu komandu za eventualni razvodnik).
Obrisan neispravan link.

Pogledaj više na Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
znam za te visestruke spojnice... odlicna stvar.

No, zar ne bi trebalo biti 6 vodova?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Pogledaj koliko košta, pa buš brzo na svog IMT-a ugradil onu s navojem :lol:

6? obično 4, no valjda može i više. Obično je dodatna akcija riješena preklapanjem 3. akcije i nagiba korpe.


BTW, na mojem traktoru ima 6 push-pull spojnica sa "sisom" (baš mi se sviđa ova riječ :lol: )
 
B

Bobo

Guest
Ne budem ja nista ugradjivao u skorije vrijeme u mog IMT-a... Planirao sam staviti jedan par dvosmjernih prikljucnica, no za njih treba neka posebna pumpa koja kosta ko sam vrag...

Ako se bude kupovala rotaciona kosilica onda ce na 539 ici samo izvod za kipanje sa "brzom" uticnicom i to je to...
 
R

Ratarko

Guest
Ajde dosta o " sisama " :lol:

Ovo jučer mi je bila možda zadnja vrševina pšenice ove godine .
Išao sam u ispomoč prijatelju pa sam uslikao više slika nego inače , nisam imao svoga robovlasnika ( moj otac ;) :lol: ) da me tjera na max. output .

Sve je krenulo u vrlo opuštenoj atmosferi , barem za mene kao kombajnera.

Obrisan neispravan link.

Prijatelj na drugoj strani je morao žonglirati između tri kombajna koja su mu taj dan radila na njegovim njivama , jedan od tih je njegov . Tražila se dobra logistika , pokrivenost prikolicama , jer svi kombajni su učinkoviti .
Na svu sreču prikolica je bilo u izobilju , kao i traktora ...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

U jednom trenutku se ipak dogodilo da sam morao iskipavati žito u pretovarnu prikolicu , da i toga je bilo :D

Obrisan neispravan link.

Ubrzo nakon toga stiže dežurni krivac , moj bratič sa Fordom , hehe , pa pretovaraju žito ...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Imam još dosta fotki , biti če kasnije ...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
slike su super
PITANJA
Ono je tvoj Hurli koji vuče crvene prikolice? kolikog su kapaciteta te prikolice? :D :D
Tko proizvodi ovu pretovarnu prikolicu, kapacitet?

Fordu super stoje ove široke gume :bend: :thumbsup :thumbsup
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
slike su super

Hvala

PITANJA
Ono je tvoj Hurli koji vuče crvene prikolice? kolikog su kapaciteta te prikolice? :D :D

Ne to je od prijatelja koji ga je kupio nepunu godinu prije mene ali traktori su isti model . Njegov je imao i prednji kardan i hidraulik , da-da , prednji kardan :D
Kapacitet im je oko 9 tona svakoj , čak i malo više od toga .

Tko proizvodi ovu pretovarnu prikolicu, kapacitet?

Hehe , pooojma nemam
eusa_whistle.gif
, nikada vidio takve Obrisan neispravan link. prikolice ;) , kapacitet je 10 tona .
Usput , prevrnili su ju jučer na nasipu , šteta gotovo nikakva !

Fordu super stoje ove široke gume :bend: :thumbsup :thumbsup

Eh , pa jel sam to ja kupio ili netko drugi , moraju biti dobre ;)
Hvala za trud , trebalo je pronači te sve smajlije !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Znači radi se o Tehnostrojki, to je malo starija pa je nisam prepoznao, super je ta stvar za pretovar.
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Znači radi se o Tehnostrojki, to je malo starija pa je nisam prepoznao, super je ta stvar za pretovar.

Da vidiš koji je to događaj bio kada su dobili tekve pretovarne prikolice na lokalnom kombinatu a vjerojatno i na ostalim kombinatima . Usta su se držala otvorena u čudu , REVOLUCIJA , bez zafrkancije .

Edit :

Da odgovorim i krx-u ...
Pšenice je bilo toliko da se i po noči radilo ...

Obrisan neispravan link.

... a i danas ujutro prije kiše i opet je ostalo nepokošene pšenice :cry:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e vidio sam i ja danas dva df-a gdje stoje u polju,negdje kod kutine...isto ih zajebala kiša.
 
Č

Čugi

Guest
Hmmm, sad ajde jedno možda glupo pitanje, al' šta ču kad me buni, Ratarko što je na tvojem DF-u nazad natpis Đ.Đakovič?
 
R

Ratarko

Guest
Čugi kaže:
Hmmm, sad ajde jedno možda glupo pitanje, al' šta ču kad me buni, Ratarko što je na tvojem DF-u nazad natpis Đ.Đakovič?

Nije to moj kombajn gdje piše " Đ.Đ. " , ja sam slikao sa svoga kombajna .
Moj je malo zecan a ne tako veliki kao taj Đuro .

Evo ga moj .

Obrisan neispravan link.

... evo Đure .

Obrisan neispravan link.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ima hebeno duge slamotrese, neznam čemu to.
Usput, kod mene žetva gotova, heder otkopčan, kombajn parkiran.
 
R

robert

Guest
evo da i ja pridodam par slicica-
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh