• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
@robert
evo da i ja pridodam par slicica-

Ja sam več mislio da su te predali u silos sa ostalim žitom koliko te nema na forumu ;)
Da li je vrševina gotova kod tebe , slabo si nam slao slike ?
 
R

robert

Guest
bio sam u balonu...visoko.. ;) ..he he....na lovocuvarskoj kucici onoj-aha- ceki...gotova vrsevina Ratarko,nema vise...
 
R

Ratarko

Guest
Čugi kaže:
@robert

Popravi img tagove, da se vidi i četvrta slika.

A jel mu nečemo mi popraviti da se vidi slika , več smo radili drugima , možemo i robertu :D ?
Ajde ti to sredi jel četvrta slika je najbolja ! :D :D :D
 
R

robert

Guest
ma imam bar 50-tak slika sa vrsidbe,samo sam eto stavio par komada...
 
R

ROKI

Guest
Eto da se malo pofalim. Imao sam ove godine na 25 ha prosječan prinos Srpanjke 8.12 t/ha, vlaga oko 12%, hektolitar oko 82-83. Vršio je Claas Lexion 540, stroj i pol! Slike žetve slijede uskoro.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
joj claas, još kombajn još lexion 540 motor caterpilar od 220 ks bože
roki slike stavljaj što prije!!! :D
 
R

Ratarko

Guest
ROKI kaže:
Eto da se malo pofalim. Imao sam ove godine na 25 ha prosječan prinos Srpanjke 8.12 t/ha, vlaga oko 12%, hektolitar oko 82-83. Vršio je Claas Lexion 540, stroj i pol! Slike žetve slijede uskoro.

Eee ROKI o tvojoj pšenici se priča na daleko , bez zafrkancije .
Onaj kiks koji ti je majstor napravio dok je sijao od ove jeseni i ja primjenjujem u svojoj sjetvi pšenice :D :D :D

Nema druge , do sklopa je sve , samo ajde budi ti pametan , svake godine fulam na nečemu ali ne žalim se previše iako sam imao sveukupan prosjek skoro dvije tone manji nego ti , guram nekako ali na greškama se uči .
 
R

robert

Guest
jankovacka zadruga prica mi stari imala 8.5 ili 8.7 prinosa,a jedan bajica iz sela veli da je imao jos vise.... :?
 
P

paor

Guest
koliki su vama troškovi silosa (otkupa).

ja sam jučer dobio novac i obračun i izlazi 9%. strašno.

a sad sam se sjetio da su na vagu izvjesili samo ljestvicu troškova sušenja, a ne ostalo.

nikad doč' do pameti....ako i ima bolje opcije
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
u jednom selu blizu mene ima čovjek silose i davao je novce odmah po primitku žita u silos,čak je jednom čovjeku isplatio 3 milijuna kuna odmah!!!!
 
R

robert

Guest
ne znam kolii su troskovi,kad nisam predavao zita,jel ga ne sijem.
 
B

branko

Guest
evo jos malo (zakasnjelih iz opravdanih razloga) slika od ovogodisnje zetve

Obrisan neispravan link.

traktor je agrostar 8.31 i kamionska prikolica s 20 tona psenice

Obrisan neispravan link.

bala ko u prici (to je slikano usput neznam cije su)

Obrisan neispravan link.

a evo i malo kako smo mi vozili bale (bratu)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
lijepi su ti traktori, su to sve tvoji ili??
koji je onaj fendt serija??
koliko deutz ima konja??


ferđo je imao pune ruke posla 8)
 
B

Bobo

Guest
I sada neka mi netko kaze da kamionska prikolica nije dobra stvar... Pa pogledajte ju samo :shock: :roll:

A 533/539 je zbilja imao pune ruke posla, koliko moze biti teska jedna rolo bala?
 
B

branko

Guest
TX75

lijepi su ti traktori, su to sve tvoji ili??

ne, nisu ni u snu (nadam se da mi ni nece trebati tako veliki) imas prije napisano cime se i koliko bavim. fendt je od brata,a ovaj dajc je slikan onako usput u podravci.

koji je onaj fendt serija??

312, 1991/92 tj. vanjski izgled je od 1991 g. a kabina je od 1992 g. ( to je neka prelazna serija)

[quote:4777d]koliko deutz ima konja?? [/quote][/quote:4777d]

230

[b]bobo[/b]

cca 100 do 150 kg, inace je bratov 533 u pitanju.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepa je to velika tabla, koliko hektara? Da je meni jedna takva. :D :D
Koliko je bilo bala?
 
B

branko

Guest
mario kaže:
Lijepa je to velika tabla, koliko hektara? Da je meni jedna takva. :D :D
Koliko je bilo bala?

za ono na trecoj slici neznam , a na ovoj bratovoj je bilo ca 170 komada. sve te velike parcele su bile drzavne i krecu ti se od 10 do 20 hektara, jer su ih tako ispresjecali s kanalima.

evo ti otprilike kako to izgleda iz zraka

Obrisan neispravan link.

parcela broj 2 na gornjoj slici je od brata i ona je povrsine 11 ha, na najduzem dijelu je cca 600 m

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ova farma na slici ti je za tov bikova , 4 objekta po 400 komada u svakom, i to ti je vlasnistvo barem za sad od karla von drashkovicha, tj. grofa draskovica.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh