• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2006.-2007.-2008.

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
heheee...jel to možda zjockoov neki izum? :lol:

Da zjockoo napravi takvu vrtilicu taj IMT bi poletio , garant
b42.gif
 
B

branko

Guest
cugi daj ako imas koga pa snimi video pa na jubito da vidimo kako to radi. jer ovako izgleda full jednostavno a nek je jos i ucinkovito onda je to prava stvar.
 
B

bajki

Guest
I kod nas dosta primjenjuju to rješenje, i izgleda da je dosta učinkovito.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Jedna roto bala sijena sa Save košta 150 kuna, bala je veličine 120-120.
Eto mario, pital si za cijenu.
 
Č

Čugi

Guest
He, he, pa ljudi to je haos koliko slama leti :lol: , po 3-4m u visinu i po 3m u stranu! Å to se mene tiče, mašina je položila ispit, prosečna brzina kretanja je oko 5km/h, jedino što kada naiđe na malo deblji otkos počnu malo lanci da "šetaju" i hoče da zakače kraj poluga i isteraju osigurače (čuje se na kraju snimka), koje sam onda zamenio malo debljom žicom, sve u svemu ocena 4!

Pre razbacivanja
Obrisan neispravan link.

Neposredno iza traktora
Obrisan neispravan link.

Posle razbacivanja
Obrisan neispravan link.

Evo i snimka iz kabine, nije baš nešta, ali koliko-toliko se vidi "let" slame.

snimak
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
oho...pa lijepo izgleda, samo malo ima slame i po kukuruzu,hehehe... :lol:
 
Č

Čugi

Guest
Još razmišljam preči tanjiračom jedanput, da je isečem sad kada je lepo raširena po celoj njivi, i onda zaorati.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ne moras ici jos sa tanjuracom samo trosis gorivo,odmah u oranje a ako imas mogucnosi da po jutru bacis 50kg uree to bi bilo jako dobro.Jer pri razgradnji slame mikroorganizmi uzimaju dusik iz zemlje.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
banda bestidnika!
da vas moji ovdje vide, kako uništavate slamu, a tu cijena 80-90 eura tona!
 
B

Bobo

Guest
@Cugi: Sad nesto pregledavam ovu temu, i primjetim nesto sto nikako ne mogu skuziti na koji princip funkcionira, i za sto uopce koristis ovaj "izum"

Naime radi se o ovome; Dvije hidraulicne prikljucnice, koliko vidim, spojene na jedan izvod... Sto ce ti pobogu dvije na jednom izvodu?

Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
He, he, gornji priključak je igličasti ili tačkasti, i služi mi za moje prikolice, a donji je krstasti i služi za moj berač i 2 prikolice koje povremeno posudim od nekih prijatelja. Mogao sam ja zameniti na beraču, ali ne mogu na prikolicama koje nisu moje, te tako stoje dva različita priključka na istom izvodu. :)
 
B

Bobo

Guest
Do sada nisam pojma imao da postoji vise vrsta hidraulicnih prikljucnica...

Znao sam za one stare, stare s navojem i ove s prstenom i kuglicama... I sad ti dodjes s ovim a ja ko mulac nemam pojma o cemu ti.

Daj napisi koja je glavne razlika medju njima. Velicina, spajanje/razdvajanje, ili sasvim nesto trece...
 
R

Ratarko

Guest
Nema razlike , osim što je onaj pokretni centralni dio križast a kod novih priključnica je točkast/sisa .
 
B

Bobo

Guest
Bespotrebno kompliciraju...

Koliko znam da se svugdje koriste ove tockaste, a "krizaste" nikada u zivotu nisam vidio...
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , prezelen si zelenče , mlad si :D to se prije koristilo .
 
Č

Čugi

Guest
Upravo tako, a kako je mehanizacija večinom starije proizvodnje često naletim na te starije priključke, te stoga držim montiran i jedan i drugi. ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh