• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva 2008.-2009.-2010.-2011.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Vrijeme pomalo i za ovu temu. Koliko? Kako? Ima li računice?
Svi znamo da je pomalo došlo vrijeme da se krene i u taj posao. Zemlju bi bilo dobro već sad poorati i grubo pripremiti, pa pred sjetvu sjetvospremać i sjetva. Jesmo li maknuli pretkulture? Nismo, naravno.
Ja osobno planiram nešto malo sijati 3-4 hektara, zbog plodoreda. Ima vas koji naravno puno više siju. Probati ću nabaviti sjeme sorte Ludwig. Neki ju hvale...
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ove godine planiramo zasijati abrem 10-12 jutara psenice, bilo koje sorte, psoto na mojoj zemlji sorta bas i ne dolazi do izrazaja :(

Sto se sjetve tice, moram najsprije skinuti soju, pa cu se onda zivcirati oko sjetve psenice ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja mislim posijat oko 10ha pšenice..
pošto sam nabavio kombajn možda i više posijem zbog plodoreda..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja ču sijat nešto malo pšenice brkulje al ču dosta ječma i tritikalea a i u prolječe zobi nešto? dal ste več počeli sa oranjem kad krečete sijat?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: SJETVA PŠENICE '08

još nismo počeli orat...
sada pokosimo sudansku travvu i tu čem o zasijat pšenicu..
tabla je od 5ha.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja ju sigurno nebudem sijao, ja svoje živce čuvam za duboku starost :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kod mene pšenica dolazi samo u obzir sa graškom za sjenažu i tolko o toj niskoprofitabilnoj zrnatoj žitarici i o njenom zrnu za tržište :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bogec, vidim obozavas psenicu :) Koliko si inovativan nebi se zacudio da je sijes za zelenu gnojidbu ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: SJETVA PŠENICE '08

Smiljan kaže:
Bogec, vidim obozavas psenicu :) Koliko si inovativan nebi se zacudio da je sijes za zelenu gnojidbu ;)

vidiš vidiš mogo bi i to, ove godine je tak jedan komad ječma prošao, kao zelena gnojidba , a to se vidi na sirku :D .
ma ne ovo sa pšenicom je apsurd, i svi su se opekli po 100ti put i rekli da neče više sijat jer si rade gubitak, pa kad dođe jesen opet siju i opet kukaju i opet su im svi krivi zakaj su na gubitku, ali ja o tuđoj sudbini ne želim odlučivat :!:
svako je gazda u svom dvorištu :!:
ja ne sijem pšenicu za tržište tj uopće već kojih 10 godina, samo sve što kroz stoku mogu izvuć novac i sjemensku robu u manjoj mjeri
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja ču 12 h a možda i više porano je več sada čekam kišu pa kad se malo prosuši da prođem malo na grubo jedan trag tanjurače sijem sve Seasona
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: SJETVA PŠENICE '08

cijene kod mene brkulje -4.20 obične-3.49 kg
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Re: SJETVA PŠENICE '08

Evo, da se i ja pohvalim, s prošlogodišnjih 0,5 ha, ove godine idem na 2 ha, pošto sam vidio da dobro uspijeva i da uspijem napraviti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: SJETVA PŠENICE '08

ja planiram posijat oko 20h ...
danas sam poorao 10 h i planiram na to baciti oko 300kg 7-20-30 pa opet porat pa bacit oko 200 kg 15 15 15 i onda posijat sa roto+sijacica.....
sto se sorte tice --neznam...vjerojatno ce bit 3 sorte pa sta bog da!

sto se tice da je neisplativo je ali nemamo izbora!...necemo ostavit zemlju praznu?
 
Č

Čugi

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Samo 4 jutra da potrošim seme koje mi je ostalo od prošle godine, totalno ne isplativo sada kod nas. :evil:
 
J

johndeere

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Lani sam sijao na 30 hektara više sorti pšenice i
najbolje se pokazao Ludwig kojeg sam posijao na 12 hektara i dobio 8,6t/ha,
dok mi je super žitarka na parceli do dala 5t... tako da što se izbora sjemena tiče nema dvojbe,
raditi se mora pa što bude.. na cijenu ne možemo utjecati pa nam preostaje jedino imati super prinos
;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: SJETVA PŠENICE '08

zsolin kaže:
ja planiram posijat oko 20h ...
danas sam poorao 10 h i planiram na to baciti oko 300kg 7-20-30 pa opet porat pa bacit oko 200 kg 15 15 15 i onda posijat sa roto+sijacica.....
sto se sorte tice --neznam...vjerojatno ce bit 3 sorte pa sta bog da!

sto se tice da je neisplativo je ali nemamo izbora!...necemo ostavit zemlju praznu?
Oprosti, ali svjesno ulaziti u gubitak nije bas razumno. Ili ovo "neisplativo" ipak treba citati kao "manje isplativo nego sto je bilo"?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Re: SJETVA PŠENICE '08

neisplativo je i tocka!

Ali sto da radim?sto da posijem?
jednostavno sam prisiljen i sta cu....
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: SJETVA PŠENICE '08

Sad cu ja lupnuti, ali ljudi se bave i sto ti ga ja znam duhanom, bundevama, jagodama, kupusom, krumpirom, silazom, graskom, grahom, lubenicama, mjesaonoma stocne hrane, repom, mrkvom ...... itd itd itd .... rade kao trgovacki putnici, prodaju sladoled i kuhani kukuruz po sajmovima, ulazu u dionice, pjevaju po svadbama, sviraju po sprovodima ... isprika na karikiranju, ali nema univerzalnog recepta niti garancije da je nesto profitabilno. Netko zatvara neku djelatnost jer mu nije profitabilana, dok netko drugi istovremeno jako dobro u toj djelatnosti zivi ...
Nemojmo se vaditi na recenice tipa "a tko ce onda raditi hranu". Sto svakoga od nas briga sto ce netko drugi jesti, to je, nazalost, samo izgovor za neke druge stvari ....
 
B

Bobo

Guest
Re: SJETVA PŠENICE '08

Ne ide mi i dalje u glavu kako je neisplativo? Mi cemo vecinu svoje zemlje sijati psenicom, i nadamo se lijepoj zaradi. daleko od one koju neki ocekuju, ali ipak je zarada. Mi od zemlje ne zivimo, a da nas samo u dugove gura, lako bi mi nju prodali nekome.

Ne moze mi nitko reci da nije isplativo kad JE. Koliko isplativo, drugi par opanaka... Ovim rusenjem cjena nas samo guraju u to da se povrsine povecavaju i da se "mali seljak" s jednom kravicom i 2 jutra zemlje potpuno izgura sa trzista, jer samo smeta...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: SJETVA PŠENICE '08

Bobo kaže:
Ne ide mi i dalje u glavu kako je neisplativo? Mi cemo vecinu svoje zemlje sijati psenicom, i nadamo se lijepoj zaradi. daleko od one koju neki ocekuju, ali ipak je zarada. Mi od zemlje ne zivimo, a da nas samo u dugove gura, lako bi mi nju prodali nekome.

Ne moze mi nitko reci da nije isplativo kad JE. Koliko isplativo, drugi par opanaka... Ovim rusenjem cjena nas samo guraju u to da se povrsine povecavaju i da se "mali seljak" s jednom kravicom i 2 jutra zemlje potpuno izgura sa trzista, jer samo smeta...

Pa tako i je, na veliko ili nikako
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh