• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas se prihranjivala pšenica, dobila je 100kg KAN-a po jutru!!
dsc0030uq.jpg
[/URL][/IMG]
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja sam danas isao u prihranu sa 180 kg KAN- a ali bolje da nisam jer sam nekoliko puta propao dublje nego sto orem..........
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod mene ide bez problema, jedino u oranicu se negdje ne može, mekano..! To 180kg po hektaru?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moja je isto dobila prihranu napokon malo se posusilo pa se moglo!!!!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Danas poprskana pšenica, pa sad slijedi repica, a onda u prihranu pšenice.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja sam danas isao u prihranu sa 180 kg KAN- a ali bolje da nisam jer sam nekoliko puta propao dublje nego sto orem..........
Danas sam prešao s zapada na istok Hrvatske i zeko nažalost mogu ti reći da imate najlošije pšenice vi oko Đakova i Našica, za nepovjerovat kod nas gdje uvijek kasni vegetacija su čak bolje od vaših, jedino Vinkovci i dalje prema Srbiji su najbolje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Sekatorom.
Antonio..samo da se javim..mene osobno nezanima odakle si i kakva ti je pšenica, ali zbog drugih članova koje zanima s čim si prskao, i kakvom je stadiju pšenica, mislim da bi bilo korektno ako neželiš da se zna odakle si da barem opišeš ili staviš fotografiju pšenice da se vidi u kojoj si fazi prskao. Toliko...
:icon_pray:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Ja sam jučer pošprical pšenicu i ječam sa Sekatorom isto ...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ja sam jučer pošprical pšenicu i ječam sa Sekatorom isto ...
mislim da je prerano za sekator, danas sam vidio na istoku gdje je pšenica do koljena te su je prskali sekatorom-folijarno-fungicid. sve u jednom.
 

Prilozi

  • photo0291.jpg
    photo0291.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 130
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja sam danas bacio prvu prihranu tek,250 kila po hektaru,nije se moglo prije,a u subotu špricanje.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
I ja sam danas prskao sa sekatorom a gdje ima uskolisnih trava husarom..
U vecinu njiva se jos ne moze probao sam ici pa zapo do osovina..:(devil):
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
I ja sam danas prskao sa sekatorom a gdje ima uskolisnih trava husarom..
U vecinu njiva se jos ne moze probao sam ici pa zapo do osovina..:(devil):

JA sam u ova zadnja 3 dana zapo minimalno 8 puta, posao se mora obavit krajnje je vrijeme korovi su već prerasli, no ovo mi je lekcija, od sada samo jesenjsko špricanje dolazi u obzir.

Također na dobar dio njiva nisam mogao ući i neću niti moći narednih 8 dana no da ne bude sve tako crno evo jedna slika pšenice.


 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
zakaj bi bilo prerano za sekator?
Rekao sam da je prerano za naš kraj, ali sve zavisi u kakvom je stanju usjev, a naročito zbog slakoperke i osjaka koji još nisu niknuli a u prospektu lijepo piše "Najbolji rezultati suzbijanja korova postižu se kada se obična slakoperka (Apera spica venti) nalazi u ranim fazama rasta i kada poljski osjak (Cirsium arvense) ima 10-15 cm visine"
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas oprskao pšenicu kombinacijom Sekator+Amistar extra..
Na tvrđim zemljama je pšenica puno manja nego na lakšim,na lakšim je duplo veča a sijano u razmaku dva dana..

Ovo je slika na težoj zemlji,zemlja je dosta ispucala i na nekim mjestima i voda stoji;
20689436.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh