• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
po hektaru..Da ali stajski je izvežen na tu zemlju davno, nemam ga baš toliko da mogu svake godine sve sa stajskim, ali to mi je velika prednost jer podiže dosta plodnost tla!!

Ma shvaćam te, a ima da netko i ne veli ništa! :)
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Koliko izađe po ha kad se ide u folijarnu prihranu i čime prihranjujete i u kojoj dozi?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja idem s kristalonom npk 20:20:20 + mikro hraniva i to 5kg/ha i tako najmanje dva puta..jednom s sekatorom ..drugi puta s arteom plus..

Pažnja obavezno pročitajte mješanja u uputama za herbicide i fungicide jer se neka sredstva ne smiju mješati s folijarnim gnojivma.

Cijenu vjerovo ili ne ne znam ja to samo naručujem ipak sam ja kulak pa mene cijene ne zanimaju he he šala budem provjerio pa ti točno javim..ja uzimam pakovanje po 25kg.

Iskreno nemoj od toga očekivati neka čuda i nemojte s tim bvz tretirati samo jednom jer vam to nije ništa ..treba se barem dva do tri puta ..ali vjerujte da u sušnim razdobljima pomaže i to dobrano ...provjereno

Men je trgovac ponudio neko nizozemsko 20:20:20 kaže daga ide 3 kg na ha. Pakovanje ja 15kg i košta 404kn. I kaže da je najbolje pomješat sa nekim fugicidom u cvatnji. Kakotise pokazala artea plus i koja joje cjena?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Uh rođo to mi nekako skupo 15kg 404 kn i malo je 3kg/ha i ponavljam jednom je malo barem dva prohoda treba da bi bilo pravog efekta od istog .

S atreom prskam godinama i prezadovoljan sam još uz nju sam mješao zino da malo pojačam spektar djelovanja ...sad ga navodno više neproizvode ...

Ponavljam dobro pročitajte upute na fungicidama mješanja jer se ne mogu svi mješati s folijarnim gnojivima ...četse greške rade ljudi s duet ultra on se ne smije mješati s istima .

I ovo kote savjetuje da se prska s fungicidima u cvatnji nema pojma isto se mora koristiti netom prije cvatnje ..a nikako u cvatnji tu večina ljudi griješe .

Još jedan savjet i prednost korištenja folijarnog gnojiva u kobinaciji js fungicidima i herbicidima koji to dozvoljavaju je što, isto koristi kao bijelo ulje ..što znaći da pomaže boljem lijepljenju kapi sredstva za list
Hvala na savjetima rođo.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kako mi se cini da cemo morat iznajmit avion ili helić za prihranu.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
poljodar tim ima avio usluge u poljoprivredi pa možda nije ni glupo tako prihraniti, jer tko zna kad se bude moglo mehanizacijom u polje.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
i ja sam vec to razmišljo kodnas dečki bacaju po 80 kn/ha ako je udaljenost table od piste do 5 km zračne linije a ako prelazi onda je 100 kn, nemoguče je uč na njivu traktorom cim se malo osuši odma padne snjeg ili kiša obilna, neki su probali ič bacat pa su ih izvlačili sa 4 traktora :mur: napravili više štete nego koristi
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kod mene propada koliko je orano i sa večim traktorom budem prihranio i špricao nema druge.Od onoga šta zgazim znam da nema ništa al da se spasi ono drugo barem.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
i ja sam vec to razmišljo kodnas dečki bacaju po 80 kn/ha ako je udaljenost table od piste do 5 km zračne linije a ako prelazi onda je 100 kn, nemoguče je uč na njivu traktorom cim se malo osuši odma padne snjeg ili kiša obilna, neki su probali ič bacat pa su ih izvlačili sa 4 traktora :mur: napravili više štete nego koristi

sve je to super ako imaš veću parcelu na koju može bacit avion.kod mene to neigra jer su table oko jednog jutra posvuda razbacane..:icon_hang:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
sve je to super ako imaš veću parcelu na koju može bacit avion.kod mene to neigra jer su table oko jednog jutra posvuda razbacane..:icon_hang:

a,onda nema druge,nego pješke!

ja sam tak 1.3. gazil po snijegu a izgleda da ću i opet tak samo ovaj put po blatu:(punch):

doduše,ja imam samo dvije rali...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kako mi se cini da cemo morat iznajmit avion ili helić za prihranu.
Kićo! Kaj smo mi gori od komšija da nesmemo vidjeti slike sa prihrane tvoje pšenice...ili si to stavio u drugu temu jer nespada ovdje. :mur:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja neznam sta ce bit od moje puno snijega i to dugo i sad stalno kise pa nemogu u prihranu neznam sta ce bit od nje svaki dan sve slabije se vidi moca ju unistava:(envy):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja neznam sta ce bit od moje puno snijega i to dugo i sad stalno kise pa nemogu u prihranu neznam sta ce bit od nje svaki dan sve slabije se vidi moca ju unistava:(envy):

Ma mora doči i to tplo vrijeme jednom,pa če mo ju onda spašavati i prihraniti,kada drukčije ne možemo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znal sam ja obavljati prvu prihranu pšenice krajem 4. mjeseca i uvjek je bila dobra!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Valjda ce doc sto prije ljepse vrijeme da se ide u prihranu valjda nece do tad korjen potrunut od previse vode:(
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
ja mislim da se i moze da ju sad netreba prihranjivat jel su temperature dost niske cekajte dok dodu u malo veci plus,svi koji su do sad prihranili cini mi se bezveze,umjetno se topi a ona nejde nikud
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh