• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
M

MF8120

Guest
I kodnas je u dobrom stanju dosta je jaka. Koliko bi trebo u drugoj prihrani bacit da to ispravim?

a neznam,ja ću baciti dvaputa po 100kg,ako stignem....
sve zavisi kada ću krenuti prvi puta,pa bar 15 dana da prođe...
jer kod nas se još nemože u njive,a kad je prije par dana i bilo lijepo vrijeme,
nisam mogao u baš sve njive ući,pa sam čekao....
sve zavisi o vremenu
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
a neznam,ja ću baciti dvaputa po 100kg,ako stignem....
sve zavisi kada ću krenuti prvi puta,pa bar 15 dana da prođe...
jer kod nas se još nemože u njive,a kad je prije par dana i bilo lijepo vrijeme,
nisam mogao u baš sve njive ući,pa sam čekao....
sve zavisi o vremenu
Hoćeš drugu prihranu isto kan ili urea
 
M

MF8120

Guest
Hoćeš drugu prihranu isto kan ili urea

isto kan,i to ti je po KJ,odnosno jutru,a i bacio sam u sjetvi,nešto mješanog i uree!
kažem,pšenica ove god izgleda odlično,zasad,pa smatram,da će se morat i uložiti,
da bi se i održala,i dala i prinos,inače će pojesti samu sebe,ili bolest će je uništiti,
ali opet,zavisi od vremena,i godine....!
ali ja ću igrat na sigurno! i to je samo moje mišljenje,i stav!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
tena

Ima li tko iskustva s rečenim herbicidom, uputstvo, prskanje do dva lista. Nemogu prskat a očekuje se snjeg i mraz. Do koje maks. faze rasta ste prskali s istom. Pšenica je daleko u ranijem stadiju nego u Slavoniji.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja uzeo Husar na ugovor i kada sam vidio racun skoro pao u nesvijest cijena 3669,00
plus PDV je jedna litra..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Ja danas pito 309kn zato me zanima jel ima u bosni u prodaji tam bi trebalo bit jeftinije.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
sorta Apache, malo pregusta :icon_e_smile:
dsc0027ff.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0023vzk.jpg
[/URL][/IMG]
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Do daljnjega ništ od prihrane, sjeo danas do poteznice a grabe kud je drugi traktor prošao da me izuče ne smijem ni slikat da me duša ne boli

fotografijav.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Do daljnjega ništ od prihrane, sjeo danas do poteznice a grabe kud je drugi traktor prošao da me izuče ne smijem ni slikat da me duša ne boli

Šteta pšenice, ali kada čovjek nije pametan šta da radi, opet se najavljuje padanje, a prihraniti bi bilo dobro, al dobro nedaj Bože većeg zla!
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
kod mene je jučer prihranjeno žitona 11 al je bilo i dvije parcele na kojima još voda stoji tak da do daljnega ništa ili bum ta tri hektra ručno prihranil..a danas opet snjega pada i sve zabjelili
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ma da sad je kak ti zadnje vrijeme za prvu prihranu poslje zimskog šoka al kad nejde nejde ja isto mislio juce al odusto u zadnji tren sad kad ove slike vidim nije mi zao a jebig. ako ovo vrijeme potraje kante u ruke i udri rucno sta cemo drugo
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gnojivo mi stoji doma pšenica plače za njim a nemože se u polje. Uspio sam juce bacit na 8-9 jutara a jos tolko čeka ljepše dane. Danas opet zabijelilo...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
ma netreba nam opce bit zao sto pada sad su se konacno podigle podzemne vode do maksimuma i napadalo je za sve ove susne godine samo eto sad je mali zajeb prihrana i zastita i vec sjetva zobi i jecma ko ima to je tako uvjek se nesto nadje da nije savrseno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhh Kićo, šta učini!!...
Na mojoj pšenici lagano žuti vrhovi, vapi za gnojivom, ali nemože se unutra.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
temperature ujutro budu u minusu, tako kažu za sutra i u utorak......što neidete kada je površinski sloj smrznut????? barem ja tako uvijek radim.....i što manjim traktorom, ipak 560 je malo velik za tu operaciju na takvoj zemlji.......
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moje takodjer jos nije nista prihranjeno a ne izgleda da ce se skoro moc u polje..
sto se tice velicine traktora za prihranu, mali ferko bi isto zapao kao i taj 560. nevjerujem da bi ista bolje bilo. jedino bi ga lakse izvukao..
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
zato smo mi prihranili avionom pšenicu,a repica mora cekati bolje dane, nije vise imal goriva avion
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ću ići prihraniti sutra ujutro, dok je smrznuto, drugi puta.......trave već ima, a bude i bolesti......jer kako je krenulo, neće se osušiti još 10-tak dana
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh