• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine nitijednog korova u pšenici.......vjerojatno jer je bila sušna godina, a jedne godine je bilo dosta, i nakon špricanja, jer je bilo dosta kiše, a korov je bio toliko jak, neznam kako se zove ta trava, da je pšenica bila zelene boje, jer je korov pustio boju i bojao pšenicu, a bilo je i primjese........a naravno, te godine kukuruz je bio najbolji.......
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo i moje pšenice, svugdje je takva , gnojidba je bila samo 48 kubika gnojnice na hektar...a prihrana samo bude folijarno...

P3170526.jpg

P3170523.jpg

P3170522.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
a neznam kaj bude na tržišu , od Yare mi se čini da budem uzel...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
mato, opasnu agrotehniku dereš!
da da, to je to! samo napred!!

koja je sorta to?
za Yara gnojiva moje preporuke!
iako nemreš ni sa drugim puno izgubiti ako pravovremeno i ispravno primjeniš!

Inače, da se nadovežem na temu o zaštiti od korova, ja svake godine nakon sjetve žitarica idem sa zaštitom prije nicanja usjeva!
prethodne dvije godine to je bila Tena, ove god Tornado!
Tena se pokazala se dobrim potezom! Nadam se da me Tornado ne bude iznevjeril!
 
Posljednje uređivanje:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma znaš i sam da bez kvalitetne agrotehnike nema ni kvalitetnog prinosa :icon_rolleyes:

sorta je Apache , sijano 100 kg/ral, izbusala je fenomenalno.

jesi i ti več koristil Yara gnojiva za folijarno?

znači i za pšenicu je isto dobro poprskat zemljišno kak i za kukuruz , pak logičko ne ?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
NARAVNO!
agrotehnika na prvom mjestu!

jesam, prošle godine! Folijarno na kukuruzu! I super je izgledal, iako sem koristil i drugo folijarno neko,da ti budem iskren neznam koje ali od Yare mi je puuuno bolje kukuruz u toj fazi izgledal! Naravno, Yara je skuplje gnojivo!

pa naravno, meni je to najbolja opcija!
posijem žito, odmah nakon kaj vreme i uvjeti dopuste sve šibnem sa zaštitom i gotova priča!
nejdem u žito nakon kaj nikne!
samo vodim raćuna o jako zakorovljenim zemljama i te korigiram u proljeće po potrebi!
to mi se pokazalo kao efikasna i ne prekomplicirana metoda!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
MATIJA CASE prekrasna ti je psenica i sklop i boja............
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
evo i moje pšenice, svugdje je takva , gnojidba je bila samo 48 kubika gnojnice na hektar...a prihrana samo bude folijarno...

Kada ti gnojiš gnojnicom?? ideš sada po žitu i gnojiš njom ili si to prije sjetve ili kada??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije oranja u jesen se navozi gnojnica i zaore se, nema do toga :)

Tak sam i ja radil na nekim parcelama.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
to sam i mislio, ali vidio sam po youtubu da oni vani voze dok još ima snijega po žitaricama pa pitam..ja nemam baš toliko gnojnice, ali isto izvezem sve što imam prije oranja i stajski također, po stajskom bacim ureu i zaorem i to mi je to u jesenskom roku od gnojiva, u proljeće ide 15-15-15 i kan i onda još ureom prskamo preko lista.. Do sada nismo nikada protiv bolesti prskali, ove godine će mo probati..

P.S. dobar izbor muzike u traktoru, po mome ukusu :icon_super:
 
Posljednje uređivanje:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Dalibi bilo premalo da u prvoj prihrani bacim 90kg kana po ha. Nemam trenutno za više. ili da čekam vaučere a tobi moglo potrajat.
 
M

MF8120

Guest
Dalibi bilo premalo da u prvoj prihrani bacim 90kg kana po ha. Nemam trenutno za više. ili da čekam vaučere a tobi moglo potrajat.

pa bolje i 90,nego ništa,a kasnije ćeš ispravitit!
neznam kako kod vas,ali kod nas,(đakovština)pšenice izgledaju jako dobro,
ustvari su još jesenas bile jake,tako da kod nas će biti prskanja protiv bolesti
i po dvaputa,i naravno,gnojidba malo jača,da bi održali pšenicu u dobrom stanju,
kakvom je!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
pa bolje i 90,nego ništa,a kasnije ćeš ispravitit!
neznam kako kod vas,ali kod nas,(đakovština)pšenice izgledaju jako dobro,
ustvari su još jesenas bile jake,tako da kod nas će biti prskanja protiv bolesti
i po dvaputa,i naravno,gnojidba malo jača,da bi održali pšenicu u dobrom stanju,
kakvom je!
I kodnas je u dobrom stanju dosta je jaka. Koliko bi trebo u drugoj prihrani bacit da to ispravim?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh