• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Jacu na nekim parcelama morat ic sa husarom jel je jako zakorovljeno a za druge parcele neznam ni sam. A kad a sveti ovisi o vremenu i temperaturi kad će žito da pravo krene
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
Jacu na nekim parcelama morat ic sa husarom jel je jako zakorovljeno a za druge parcele neznam ni sam. A kad a sveti ovisi o vremenu i temperaturi kad će žito da pravo krene

imaš kaj iskustva s tim husarom,je bolji od sekatora?

imam problem s pirikom na jednoj ledini,kasno sam dogovoril najam,a pirika bila ko tepih,nisam stigao totalom pred sjetvu,a sad vidim prilično lijepo opet tjera,pa se bojim da mi ne poguši ječam

ima ko sličnih iskustava?
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Kolega koji radi cca 80 ha prska sa Tenom i veli da je dobra. Samo me muci jel kasno za nju. S tim da jos minimum tjedan dana ne mogu u polje zbog vlage.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kolega koji radi cca 80 ha prska sa Tenom i veli da je dobra. Samo me muci jel kasno za nju. S tim da jos minimum tjedan dana ne mogu u polje zbog vlage.

I ja sam planirao sa Tenom,ali ne znam do kad je rok,jer se još uvijek nadam da će se dio vode povuči.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
To i mene muci kad je krajnji rok. U prvilu se prska u jesen ili rano proljece sa smanjenom dozom, ali ove godine posto mi je jos dosta mokro strah me da necu stic na vrijeme.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Sekator nisam probo kojamuje cjena? A husar mi uništi sve korove bude čisto al sad čujem dabi mogo biti oko 300 kn a toje malo puno. Tenom sam šprico jesenas za probu 3 parcele i širokolisni korovi ponovno krenuli na 1 parceli.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
sekator u agromaisu 200 kn,husar 334kn

tena smije iči do faze busanja,znači krajnje je vrijeme

meni ju je isto hvalil jedan prijatelj kaj radi 80tak rali,čak ju je i kupio još jesenas,ali kod nas praktički od sjetve nije bilo moguće traktorom na ledinu,tak da će mu gotovo sigurno isteći rok
baš me zanima kaj će napraviti
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
nisam gledal točno jel bočica od 150 ili 200 ml. ali rekla je ženska da je to doza za hektar
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Imam nesto Sekatora od lani a ove godine budem sa Tornadom ako nebu prekasno jer necemo skoro u polje. Nisam jos niti prihranu bacio.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
meni lako,imam 2 rali-jednom već prihranil pješke po snijegu,3 dana prije nego se otopil

nadam se da nebum i drugu moral tak obavljat...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Dali vi uvjek prskate protiv korova?? Mislim svake godine pod obavezno?? Ja prskam samo kada vidim korova da ima, sad trenutno ću samo jednu parcelu prskati, ove ostale nemaju ni jednog korova, a zna mi biti da nekada baš ništa ne prskam jer nema korova..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali vi uvjek prskate protiv korova?? Mislim svake godine pod obavezno?? Ja prskam samo kada vidim korova da ima, sad trenutno ću samo jednu parcelu prskati, ove ostale nemaju ni jednog korova, a zna mi biti da nekada baš ništa ne prskam jer nema korova..

Ti onda imaš sreće :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ti onda imaš sreće :)

Čisto sumnjam živim na kućnom broju 13, gdje je tu sreća hehe..:)
Čitam tu vi svi prskate pa mi nije jasno el to sve ili šta..Mislim da to dosta ovisi i do zemlje, jer na nekima uvjek bude i obavezno je prskanje, a negdje je rijetkost prskanje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Joj, ja sam se zabunio, pa mi smo u temi o pšenici :)
Ne prskam ni ja svake godine pšenicu protiv korova, nekad ne prskam apsolutno ništa, sve ovosi kakva je potreba.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh