• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013-2014

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Pozdrav, ja sam prodal pšenicu u sloveniju, Brežice, to mi je dosta blizu, dobil sam 1.3 kune za svaku kilu koja je dovezena, znači niš mi nije odbijal i s prijevozom nisam imal ništa.
Plačeno drugi dan.. zadovoljan..
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

jel si to vozio tamo u mlin nekakvi ili...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Pozdrav, ja sam prodal pšenicu u sloveniju, Brežice, to mi je dosta blizu, dobil sam 1.3 kune za svaku kilu koja je dovezena, znači niš mi nije odbijal i s prijevozom nisam imal ništa.
Plačeno drugi dan.. zadovoljan..

Dajte neke informacije, da i drugi ne moraju jednu opciju imat - citaj todorić
 
H

hektar

Guest
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

ja sam 26 tona predao u Sloveniju za probu. To mi je nekih 30 km od kuće. Cijena 1,25 kn. Primjese 0 %, Kalo 1 %. Prijevoz je nekih 4 lipe po kilogramu.. tako da sam u plusu minimalno 5000 kuna po furi. Isplata bi trebala biti uskoro kao što smo ugovorili. Poduzeće je Sanvita u mjestu Petišovci. Ako će sve biti u redu valjda ću u budućnosti prisnije surađivati sa Slovencom.

http://www.sanvita.si/
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

to je bilo na boljim zemljama,a ove lošije i gdje je voda bila su totalno podbacile...

Znači u početku sreća i veselje, a na kraju razočaranje, koliki je tamo dalje bio prinos, oko 3-3.5t/ha? E da je bilo na svih 23ha barem 5t bolje bi prošao, dali je agrokultura na svim parcelama bila jednaka!?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Skala doo, Brežice, to su silosi, oni drže i za državne zalihe,
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

ja sam 26 tona predao u Sloveniju za probu. To mi je nekih 30 km od kuće. Cijena 1,25 kn. Primjese 0 %, Kalo 1 %. Prijevoz je nekih 4 lipe po kilogramu.. tako da sam u plusu minimalno 5000 kuna po furi. Isplata bi trebala biti uskoro kao što smo ugovorili. Poduzeće je Sanvita u mjestu Petišovci. Ako će sve biti u redu valjda ću u budućnosti prisnije surađivati sa Slovencom.

http://www.sanvita.si/

Pa ja sam još za vrijeme bivše Juge vozila pšenicu u Sloveniju,U Lendavu.Cijena je bila trideset posto veća,Bilo na kiperici pet i pol tona,kačili smo po dvije.Čak je i svečenik iz jednog sela u Podravini,tamo negdje kod Gole,sjećam se, vozio kod njih,pa smo se upoznali.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

da prve parcele su bile odlične,gdje su bile ranije sorte i to se ko ludo nabiralo u bunker ,sve dalje sve gore i na dravi je totalno podbacilo(šljunčana zemlja) i zato je tolko opal prosjek..na svim zemljama je bila ista agro tehnika,isto špricano,dohranjivano..ma sve isto,al eto...
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Pozdrav, ja sam prodal pšenicu u sloveniju, Brežice, to mi je dosta blizu, dobil sam 1.3 kune za svaku kilu koja je dovezena, znači niš mi nije odbijal i s prijevozom nisam imal ništa.
Plačeno drugi dan.. zadovoljan..

Imam pitanje uvezi računa jel ide pdv kad se prodaje slovencima ili nejde?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Kad i od koga kod nas drzava kupuje robne rezerve i gdje ih skladisti? Zasto lazovina laze da drzava ne moze utjecat na cijenu. Pa i oni je negdje moraju kupit. Vise retoricki pitam. Naravno da znam od koga se kupuje i kome se placa skladistenje a taj isti tu psenicu proda, a uveze rumunjsko smece pa s njom napuni silose.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

da prve parcele su bile odlične,gdje su bile ranije sorte i to se ko ludo nabiralo u bunker ,sve dalje sve gore i na dravi je totalno podbacilo(šljunčana zemlja) i zato je tolko opal prosjek..na svim zemljama je bila ista agro tehnika,isto špricano,dohranjivano..ma sve isto,al eto...

Ma farbas kolega i ja mogu napisati da sam imal 10 tona.
Na toj sljuncanoj zemlji bi trebal biti dobra zato kaj je propusna zemlja a vlage joj ni falilo...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

pa nemre biti dobra jer je nije niti bilo,voda odnjela,rijetka je bila JAKO na dravi tak kaj nemaš kaj niti videti redove,slame iza kombajna,a doslovno rečeno adapter je bil dokraja na zemlji,tj.na klizačima...ja sam ovo za 8 tona napisal kad smo krenuli u žita,i prvo smo krenuli u dobre zemlje gdje je bila odlična pšenica,tak kaj je imal kombajn kaj pobirati...avo za usporedbu...u dobrim nije mogel kombajn iti brze nego 1 brzina pol varijatora ,a na dravi 2 skoro pun varijato,bolje rečeno vožnja sidveja po zemlji jer nije bilo kaj previše niti kositi žita
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Al' je dobra ova cina žita.....sve namiriš ostane ti ki.ta...
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Puna dinamita:icon_kidra::cool2::icon_butt:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Danas na agroportalu čitam da su Srbi 3 mil.tona proizveli, najviše u zadnjih 10 godina i da je pola za izvoz.
Da cjena do nove neće rasti dok traju zetve po svijetu tj. Dok se nezbroji ukupna kolicina psenice., koliko sam svatio da je kod njih malo veća cjena nego kod nas...
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Kod nas je cena oko 140 e/t i predviđa se blagi pad.Mali broj poljoprivrednika je imao sreću da proda Robnim rezervama po ceni od oko 175 e/t (oko 2 % ukupnog roda )Ovo su cene sa uračunatim PDV-om koji iznosi 8%.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

sve bolje i bolje vijesti na kraju oni koji su odmah prodali će bolje proći.
mi smo prodali zadnju prikolicu u vrt bjelovar po 1,1 -0,05 troška preuzimanja i to nam je kilava zarada . vlaga je bila 11% hektolitar 78,8 i primjesa 1,9% i to je kako su rekli vau za ovu godinu pa kako onda meni nije vau kad je tako dobra roba za ovu godinu.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Pozdrav kolege ratari... imam jedno pitanje, neznam kakva su vam iskustva sa pšenicom brkuljom. sijao sam nešto malo normalne pšenice, a večinu brkulje. na brkulju nisu išle ptice a na običnu su išle, ali nekako mi se čini da brkulja slabije rodi tj da daje manji prinos. na parceli gdje sam imao običnu pšenicu bbila mi je voda i pšenica je ostala dosta rjetka, a ni parcelama gdje je bila brkulja pšenica je bila odlične gustoče sklopa, bez bolesti i sve super. kad je počela žetva na parceli sa običnom pšenicom dobio sam prinos iznad očekivanja koliko god da je bila loša, a kad smo krenuli u žetvu brkulje nikako napuniti bunker u kombajnu. kakva vi iskustva imate sa tim, dali je to slučajnost ili postoji neka bitna razlika???
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Re: PŠENICA sjetva-žetva, 2011.-2012.-2013.

Možda nisam mjerodavan za te informacije jer sijem samo za svoje potrebe pšenicu ali lani je rodila kao luda a li ove godine manje ( tzv sjeme sa tavana ) tako da mislim da nije do sorte nego do godine. Nisu ju dirale ni ptice ni divlje svinje. mislim da se brkulja nekad malo bolje plačala kod predaje u silose.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh