• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Nije problem, no ne znam hoću li se sjetiti sve upisati. To mi je samo hobi proizvodnja u odnosu na ostatak.



Raditi ces neki troskovnik, di ces to prikazati??? Ajd zanima i mene da vidim kako stvari stoje...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Ajde kad ste se već zainteresirali idem otvoriti excell:icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Napravil si živu pomutnju z tom svojom pšenicom :)


Inače, ekipa nebojte se, ja vam budem rekel točan prinos njegove pšenice dok ju budemo vozili na otkup u mlin ko i svake godine, tak da nema šanse da vam se kaj laže nakraju:)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Eto, čovjek iz prve ruke. Sjeća se jako dobro prinosa lanjskih, bilo 3-4 tone hektar, jelda?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Inace se bavim stocarstvom i kao takav psenica mi nije nesto s cim se previse zamaram.Godisnje posijem oko 3kj. jedan dio ostavim kod kuce pa mjesam i meljem s ostalim zitaricama,a veci dio vozim u mlin u polog i dizem mekinje(posije) ,brasno...
Prosle godine sam imao 3.3t/kj. s tim da je zbog losih uvijeta u sjetvi i nenormalnih kolicina oborina oko 20% bilo prorijedjeno zbog vode... Moje ulaganje u uspredbi s cabageom je otprilke prepolovljeno,a vjerovatno i manje tako da sam prinos nemora znacit nista u krajnjoj racunici.
Al svako radi kako zna,moze i misli da mu je najbolje... u svakom slucaju dobro je da ima ljudi poput cabagea koji rade po zakonima struke i kojima je vrhunski prinos jedino mjerodavno !
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Lani kod Cabagea je bio prosjek 4,5t/kj, to je stvarno bila pšenica da staneš i gledaš u nju i razmišljaš dal je to stvarno moguće :)

Kombajner je stalno vikal iz kombajna da mu je bunker mali i svaki čas je moral ići kipat.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Da malo ostavimo gnojidbu iza sebe. Koje su to sorte koje mogu imati proteine preko 14? Velika većina ovih koje imamo teško to postižu. Ja sam lani na istoj sorti imao i 12,5 i 14,5, uz potpuno jednaku agrotehniku, razlika je bila samo u kojih par metara zračne linije. Čak ni tlo nije različito. Vjerujem da je u odnosu na neke druge bila bolja, no teško je povjerovati da ista može imati toliko razlike.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Mozda je do uzimanja uzorka, mozda je dusik u tlu razlicit, ph ili neka mikro depresija pa korjen nije bio u stanju se razviti kako je trebao.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Stvar ti je da kod nas npr. Srpanjku,Zitarku.... doradjuju i pakiraju razlicite firme (Orahovica,Miholjac,Valpovo...)
tako je u sezoni 2013/2014 kad je bilo silnih problema sa bolescu srpanjka jednog doradjivaca bila bolesna a drugog zdrava... znaci ista sorta,zemlja,agrotehnika a jedna bolesna druga ne... sta vise rec?
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Da to smo i mi doživjeli za jednu sortu pa smo poceli sami sebi dorađivati sjeme jer kad uložiš cca 6500 kn po hektaru pa zbog lošeg sjemena ode sve u debeli minus nije baš nešto.
A kad ti dođe inspektor i kaže da bez zatvorenog paketa sjemena nemože ništa .
Onda progledaš i uzdaš se samo u sebe.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Ekipa kakvo je stanje, jel pšenica pod vodom jako? moja se još nekak drži ali su jarki puni vode
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Pliva da, jos malo i s camcem idem u kontrolu...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Plivaju depresije jel iz kanala ide u table
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Da malo ostavimo gnojidbu iza sebe. Koje su to sorte koje mogu imati proteine preko 14? Velika većina ovih koje imamo teško to postižu. Ja sam lani na istoj sorti imao i 12,5 i 14,5, uz potpuno jednaku agrotehniku, razlika je bila samo u kojih par metara zračne linije. Čak ni tlo nije različito. Vjerujem da je u odnosu na neke druge bila bolja, no teško je povjerovati da ista može imati toliko razlike.



Pa sad, sjemenarske kuce imaju tzv sorte poboljsivace te bi sorte trebale imati uz standardnu agrotehniku povecani sadrzaj proteina znaci bolju kvalitetu ali nesto manji prinos...
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Nije nesto manji prinos nego dosta manji prinos
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Mađarski Kan ima N samo u amonijakom obliku to Rwa prodaje

Samo da dam demanti na ovaj KAN iz RWA. Kan je pola amonijski a pola nitritni oblik. Biseri su stavili krivu deklaraciju . Oni ga kupuju u rinfuzi pa ga sami pakiraju i stavljaju deklaracije. Kad sam im poslao mail cijela frka je nastala, čak me zval i tip iz tvornice da mi objasni kako KAN u samo amonijskom obliku oni ne rade jer je prema članku xx točno definirana formulacija za proizvodnju KANa.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

bus ga ostavil onda?sa koliko bus isel u prihranu?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Samo da dam demanti na ovaj KAN iz RWA. Kan je pola amonijski a pola nitritni oblik. Biseri su stavili krivu deklaraciju . Oni ga kupuju u rinfuzi pa ga sami pakiraju i stavljaju deklaracije. Kad sam im poslao mail cijela frka je nastala, čak me zval i tip iz tvornice da mi objasni kako KAN u samo amonijskom obliku oni ne rade jer je prema članku xx točno definirana formulacija za proizvodnju KANa.

Super ja sam kod kuma uzel jednu deklaraciju i na njemu piše amoniski zato sam napisao
A jel ima on magnezija i kalcija kao petrokemija
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: PŠENICA sjetva/žetva 2015.-2016.

Kasnija sjetva,malo slabije nicanje,prihrana KAN-om čim prije kad se zemlja osuši:
33442.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh