• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pucanje osigurača

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Pozz ekipa imam problem sa balirkom bautz compact.Znači izbalira oko 100 bala i puca osigurač na zamajcu.Zna li tko o čemu je problem.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Previše mase odjedamput dođe u tunel ili je premali broj okretaja kardana u tom trenutku
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Tupi nozevi, razlokana rupa kroz koju prolazi osigurač ili razlokan sjekac osigurača
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imas unutra čahure celicne kroz koji prolazi osigurač i ta cahura siječe osigurač. Bar je tako kod welgera
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
Imas unutra čahure celicne kroz koji prolazi osigurač i ta cahura siječe osigurač. Bar je tako kod welgera
Malo prije sam postavio pitanje tu jednom kolegi znaci igle su mi zacvikale ostale odprilike negdje na sredini i petljaci također zacvikali a nemogu ju stavljat u fazu dok mi igle nisu u zadnjem polozaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Da ti ne puca osigurač zbog igli ? Igle imaju svoj osigurač da ih top ne udari. Ako nije skoro pa 100 % sve u fazi normalno da ti se to dešava. Imao sam na balirkimnacrtano kako treba sve biti u fazi i budala nisam to slikao a sve se obrisalo od starosti. Ako ti može pomoći da ti nacrtam kako bi trebale biti igle u odnosu na top ?
 

Nikola.ZETOR

Novi član
Tu od
18 Pro 2021
Poruka
12
Pozdrav ekipa koliku najveću debljinu osiguraca treba stavit?
Radi se o balirci koja radi kockaste bale.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Ja obično stavljam onaj koji je predviđen. Ako je rupa za M8 onda M8…
 

Nikola.ZETOR

Novi član
Tu od
18 Pro 2021
Poruka
12
Bas suprotno treba 8.8, osigurac treba da pukne kao staklo a 5,6 bi se teglio kao zvaka i nebi mogao posle da ga izvadis
ja sam stavijo veći osigurac al je problem on nece da pukne nego se iskrivi ona dolje viljuska.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Svaki "šer-bolcn" mora biti zatokaren na mjestu prekidanja. Onda nema problema sa žvakanjem i nemogućnošću vađenja.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Osigurači generalno nebi trebali pucati ako je stroj ok i ako je dovoljno jak traktor. Dok sam tjeral balirku sa Torpedom 48 mjenjal sam 10 osigurača dnevno. A od kad tjedam sa Zetorom 7245 promjenim 2 osigurača godišnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Koliki gas? Balirka bi se trebala vrtiti blizu 540, a to je 2000 o/min motora.

Inače, originalni šer-bolcn ovak izgleda:
20220211_213630.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh