• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PUcanje stublina

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Koji su razlozi pucanja stublina?
Sve to se dogodi pri normalnim uvjetima,normala radna temperatura!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Puca stalno ista ili?
Edit:
Na istm cilindru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Gde puca, gore, dole, u sredini?
Jel pucaju i nove koje si ugradil?
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Ma problem je sto se to ne dešava kod mene tako da neznam dali pucaju novougrađene ili stare,zanima me koji su mogući razlozi pucanja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Gledaj, razlozi mogu biti raznorazni, ali da bi ih utvrdili moramo znati kaj se događa, a pošto to neznamo teško je na to dati odgovor.
Pošto Fendt ima mokre pikse razloga može biti više.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Pa ima par mogučnosti, ali opet ti velim sve zavisi od toga gde puca, i dali puca na jednom cilindru ili........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Sad me dobro slušaj (ustvari čitaj)
Konkretno pitanje nisi niti postavil, tak da nemreš dobiti niti konkretan odgovor.
Traktor nije tvoj tak da nemaš pojma kaj se događa i neznaš objasniti.
Sad ti neču niti pokušati objasniti zašto bi moglo pucati.

Ovo sama pamet, filozofija i pametovanje neču komentirati jer nas bi to moglo posvaditi pa nek ti pomogne neko drugi ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
crni malo griješiš i molim te da ne nastavljaš sa takvim tonom,
čovjek te je lijepo pitao i postavio konkretna pitanja da bi ti mogle
razjasniti i pomoči, a ti ne može mu ni na to dati odgovor,
pa kako očekuješ da ti onda on pomogne.!?!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
a što očekuješ da sad čovjek napiše priručnik koji su mogući sve razlozi pucanja stublina i zašto, te kako se kvar tj. nepravilnost otklanja..

i da danje ne ulazimo previše o off nadam se da će ti netko pomoći, ali sa ovakvim stavom teško, sretno sa daljinom potragom odgovora...
 

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Nisam očekivao znanstevi rad oko tog ja neznam stvarno koji je problem nabrojiti mogučnosti pucanja nisam tražio nikakva dodatna objašnjenja a bome ni načine otklanjanja
al dobro ispričavam se ako sam nekog povrijedio svojim pitanjem!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ma nisi nikoga povrijedil, samo složi logično pitanje.
Postavil si pitanj tipa:
zakaj mi pucaju gume na kotaču na crvenom autu?
Kak da ti netko odgovori na to?
Čovjek te lijepo pital za dodatna objašnjenja, koja neznaš. I kak da ti da suvisli odgovor?
Skupi informacije pa pitaj opet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
U meni je bilo i volje i želje da pomognem, ali više .......
Ja se ne pravim pametan, nego sve stoji u mom potpisu ;)

Ako neznaš (kak ni ja :oops:) nemoj više čoveku upropaštavati temu. Možda neko zna.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
dajte ljudi malo skontajte sta pitate, i kako formulisete pitanje, covjek (Muhanicar) nekoliko puta pita koji motor, koja masina uopste.....pa nije vam dosao da vas moli hljeba, da mu se smilujete, vama ili tebi @kole treba pomoc a ne njemu pa da on iz tebe izvlaci rijeci


na kraju ce biti da nema veze jeli uopste cilindar na motoru, moze i razlog pucanja hidraulicnog cilindra

generalno svaki materijal puca usljed šoka, pregrijavanje, hladjenje, naglo hladjenje ugrijanog, udara, vibracija.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Ako se ne razumiješ onda se ne mješaj jer čovjek je htio pomoči a za to treba neke konkretne odgovore,a 23.... nije rekao ništa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

crni

Član
Tu od
25 Stu 2007
Poruka
164
Upravo sam danas dobio podatak da se to moze dogodit i ako motor dugo stoji bez klipova, neznam koliko je to tocno, navodno moze se dogodit i prilikom stavljanja stubline ako je stavimo malo pod koso odnosno ako na dosjedu ima kamenca i prilikom stezanja glave dođe do sprungiranja!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh