• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puhalnik za žitarice

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
što preporučate šneku ili puhalnik za žitarice i gdje bi se moglo to naći :rolleyess:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
šneka je brža pogotovo promjera 10 i više centimetara,puhalnik je dobar jer ti odmah odvoji i dio prašine i malo ohladi žito ali je sporiji no ako nemaš puno onda je bolji
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Čneka ti je dobra na kratke udaljenosti,a puhalnik za dulje jer ako stavljaš žito na tavan a kuča ti je visoka 4m a široka 10 i kak bi ti sad sa čnekom tamo zito metno. To ti sve ovisi kuda stavljaš žito.
 
S

seljaček

Guest
što preporučate šneku ili puhalnik za žitarice i gdje bi se moglo to naći :rolleyess:

Šneka definitivno nači se može na 091/2080790 Fi 150 mm 8m 3kw motor kapacitet do 20t/sat ovisno od nagiba cijena prava sitnica 7450kn.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
koliki je kapacitet silosa i koliko si ga platio to je ako se ne varam iz ivaniča?[/QUOTE]

je iz ivaniča ,10m3 u ono vrijeme je bil 5750 kuna poslije su dizali cijenu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
puhalnik za žitarice

pozdrav svima,dali netko ima stari tip puhalnika za žito gdje je motor bio povezan remenjem sa turbinom,može motor biti neispravan jer se preuredi na traktorski pogon mali ferko 1000okr.motora diže koliko ima cijevi:drinkers:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pozdrav svima,dali netko ima stari tip puhalnika za žito gdje je motor bio povezan remenjem sa turbinom,može motor biti neispravan jer se preuredi na traktorski pogon mali ferko 1000okr.motora diže koliko ima cijevi:drinkers:

i meni bi takav treba ja bim stavio dizel ili benzinski motor sa strane jer nemam trofaznu struju a ono sto mislim naparviti sa puznim transporterom bilo bi gotovo nemoguce....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
i meni bi takav treba ja bim stavio dizel ili benzinski motor sa strane jer nemam trofaznu struju a ono sto mislim naparviti sa puznim transporterom bilo bi gotovo nemoguce....

nitko ništa :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Re: puhalnik za žitarice

Nabavio sam puhalnik za žitarice ali bez cjevi, od čega bi bilo najbolje napraviti ili kupiti a da je povoljno?

Dali bi moglo plastično crijevo što ide na cisterne (uvlačno crijevo od iza)?

Pošto je motor 2,2 kw (slab), dali bi bilo bolje cjevi sa manjim promjerom staviti kad se budu pravile ili ista dimenzije?

Pošto je utičnica trofazna dali ima nekakav produžni kabal da se spaja na monofaznu struju dali se uopće može to (trofazana na občnu)?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: puhalnik za žitarice

manji promjer - manji protok. ali, veći tlak. jedino što moraš napravit redukciju, da usmjeriš zrak, ne da samo uvališ neku ploču.
a ovo sa kemijanjem struja:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NeE6ydTk5hQ[/YT]
https://www.youtube.com/watch?v=NeE6ydTk5hQ
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: puhalnik za žitarice

Ista stvar pa evo kolega Welger reci dali si nesto skemijao,na koji si nacin rjesio cjevi?
Jes si dobro i prosao,ja imam samo puhalnik,cak ni usipni kos nemam.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: puhalnik za žitarice

Odlicna ideja,maknem ventilator sa motora,remenicu i sastrane osovinu kardansku sa remenicom v traktor bez gasa baca.
Al pogon je zadnje sto me sekira,kos i cjevi moram prvo slozit.
Dal bi igrale plasticne cjevi od kanalizacije,dal netko to ima tako?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Re: puhalnik za žitarice

Ista stvar pa evo kolega Welger reci dali si nesto skemijao,na koji si nacin rjesio cjevi?
Jes si dobro i prosao,ja imam samo puhalnik,cak ni usipni kos nemam.


Ma nismo ništa radili što se tiče puhalnika pošto još netreba pa samo stoji ali u planu su manje cjevi nego sto bi trebale orginal i to najvjerovatnije od cjevi od vode (nisam vidio kod nikog al mislim da bi moglo ići, a nije skupa investicija).

Što se tiče struje metnuta je sklopka kakva i treba za puhalnik (može se metnuti na monofaznu struju ali je slabija sporije se malo vrti).

Malo mi je velik ulaz u košu a nema mogućnosti za zatvaranje pa budem morao i na tome poraditi ili nešto tipa od kartona stavim na njemu izrežem manju rupu toliko da može dizati, budem ga slikao kad stignem nije u nekom stanju al valda bude poslužio za mojih nekih 10 vagona žitarica.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
Re: puhalnik za žitarice

bok,jel možda tko zna da li ima puhalnika preko kardana ili se može ovaj strujni preraditi
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Re: puhalnik za žitarice

Mogu li se staviti cjevi za vodu one naj jeftinije?
Dali bi te cjevi ispadale prilikom rada, dali bi popucale od zrna?
Izlaz na puhalniku je fi 160, a u planu je staviti cjevi od vode fi 125-150 dali bude nekih problema?
I mora li na pregibu bit 2 koljena od 45 stupnjeva ili može i 1 od 90 stupnjeva?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Re: puhalnik za žitarice

Pozdrav,

imam puhalnik NEUERO, cijevi imam dovoljno ali trebam još jedno koljeno 90° i ciklon - odvajač prašine... Dal zna netko gdje bih mogao dati napraviti to ili kupiti.

Kako bi se ponašale cijevi od kanalizacije, dal je to netko probao ? da probam pripasat koljeno od PP cijevi.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: puhalnik za žitarice

manji promjer - manji protok. ali, veći tlak. jedino što moraš napravit redukciju, da usmjeriš zrak, ne da samo uvališ neku ploču.
a ovo sa kemijanjem struja:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=NeE6ydTk5hQ[/YT]
https://www.youtube.com/watch?v=NeE6ydTk5hQ


koliko trofazni elektro motor gubi na snazi i okretajima ako ga prebacim na monofaznu struju?
nisam baš siguran da uopče može monofazni motor vrtiti puhalnik...
proba sam pogoniti puhalnik od 3kw agregatom od 10,5kw (jer nemam trofaznu struju) nema šanse navodno agregat mora biti minimalno od 20kw
 
Na vrh