• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puko BLOK MOTORA

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
dobar antifriz i kojem nije prosao rok nece imati nagrizajuca svojstva. brtva ako je losa ona je losa i zameni se. stim da sa antifrizom hoce pre pokazati ako negde flisuje. a ima sredstava i za krpanje sistema ako procuri
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
To i mislim cuva cjeli rashladni sistem motor, hladnjak,i sve ostalo!!!
Sprecava nastanak hrdje,kamenca a i ima vise vreliste mislim da je 105 stupnjeva celzijusa ali to je manje bitno.
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ja ču se ipak odlučiti za metanje antifriza, pa šta bude biče, več mi je dosta toga da skroz ispušta vodu pa naljevaju, ovo kad se metne miran se par godina :icon_pidu:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jos jedna jako bitna stvar,a to da vam vas velecasni nije rekel da se stakloper pjeni a antifriz ne,i kakvog bi to utjecaja imalo na motor procjenite sami...
ja mislim da bi se moral pošteno podruditi na nađeš gdje sam ja spominjao stakloper?


Anifriz je kapitalistička tvorevina , postoji jedan domači recept za takvu mješavinu ...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Da li vrijedi riskirati? Da li budem ja znal promijeniti brtvu glave? Za sad znam da ju kod ugradnje nije potrebno mazati sa silikonom, a kilo ključ morem posuditi ak baš treba...
Ja Strikane vjerujem u tebe, to su napravili i puno manji meštri od tebe.
Ako i zapneš tu smo, nije to nikakvo sveto pismo.
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
IMT 539 Puknuce bloka motora

Pomoc ili savjet sta napraviti!
Naime posjedujemo IMT 539 zamjenjen za 533 ali bio s puknutim blokom iza bosch
pumpe,Dosta je velika pukotina 2 puta je probano s hladnim dvokomponentnim varim ali bezuspjesno.Mozda i prvi put bi bilo drzalo ali preko zime ostalo vode samo u bloku pa nismo sigurni dali je led slomio-ali cisto sumljm.Drugi put rađeno unazad mjesec i pol i nakon nekih 20setak sati rada posela voda opet vlaziti i kapati po bloku.Drugi put je stavljena i mrezica stime da je mazeno u dva sloja.Neznamo vise sada sta napraviti?Razmisljamo o nekoj soluciju s silikonom koji podnosi temperaturu i plocom lima koliko dopusta prostor iza pumpe pa da stisne sve skupa.
Ako neko ima iskustva s time i neki konkretan prijedlod slobodno i zahvaljujem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 539 Puknuce bloka motora

Varenje tkz gusenim elektrodama , co2 , zakivanje mesinganim šipkama .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Za početak piši malo razgovjetnije, koristi Č,Ć ... razmake ...

Najvjerojatnije je pukel preko rupa za metalnu cijev vode, a to je fešta za zavarit.
Doma budeš to naj jednostavnije riješl tekučim metalom. Za privremeno.
 

Luka_š

Novi član
Tu od
25 Svi 2022
Poruka
14
Pozdrav svima, imam jedan problem sa mojim Mc cormikom D439, e sad nema orginalan motor nego neki Perkinsov motor (najvjerovatnije 4.008 ili 4.007) koji je vjerovatno ugrađivan na massey ferguson 25 i 130, takvog sam ga kupio prije nekih mjesec dana pa nisam baš siguran oko nekih detalja, s sad moj problem je taj da je počeo curiti antifriz ne jako ali kapne tu i tamo. Kad sam ga kupio nije ništa kapalo i s njim smo orali i tanjurali nekih 0.2ha i nije bilo nikakvih problema i u međuvremenu se malo vozili i kad smo išli na registraciju i vratili se doma vidio sam da je malo nakapalo antifriza i primjetio da malo "slini" iza boš pumpe. To se desilo prije nekih 20 dana i od onda nije nešto punu iscurilo u kileru skoro neprimjetna količina kad se izmjeri prstom od kad smo ga kupili i sada. E sad mene zanima jeli bi trebao nešto poduzeti ili to nije pre strašno odnosno može li se i dalje koristiti, i što mislite jeli se isplati pokušavati popraviti sa "tekućim metalom" ili ne, varenje bloka mi je trenutno malo prevelik zahvat ali u svakom slučaju bi morao skidati boš pumpu. Inače traktor sam više kupio za restauraciju i "da ga imam" a svake godine bi orao i tanjurao najviše 0.3 hektara i koje godine otišao u šumu po par metara drva i normalno samo vožnja bez nekog opterečenja.
Evo i par slika motora.
Unaprjed zahvaljujem na odgovorima! Novi sam na forumu pa oprostite ako sam nešto pogrješio.
 

Prilozi

  • 20220525_115111.jpg
    20220525_115111.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 41
  • 20220525_115118.jpg
    20220525_115118.jpg
    50.5 KB · Pregleda: 41

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Možeš probati natočiti onu tekučinu za krpanje bloka motora ali moraš znati da ona smanji protok i tam gde nebi trebalo.
Varenje je skupa opcija pa ti bi radije preporučil tekuči metal .
A tak možeš bez brige raditi i dalje samo pazi na količinu rashladne tekučine.
 

Luka_š

Novi član
Tu od
25 Svi 2022
Poruka
14
Hvala Vam na odgovorima, čuo sam za te tekučine za krpanje i za kavu ali me strah da ne napravim neki veći problem sa tim pa da se začepi blok ili hladnjak onda imam veći problem nek sam imao. vjerovatno neću ništa sada dirati jer ću ove godine traktor od težih poslova samo za šumu koristiti pa nemislim ništa dirati. I imao bih još jedno pitanje ako možda znate koliko bi košta posao majstora da mi skine boš pumpu i vrati nazad ako ja pokrpam pukotinu sa tekućim metalom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ispod 100 kuna vura mislim da danas više nitko ne radi.
 

Luka_š

Novi član
Tu od
25 Svi 2022
Poruka
14
Ok, hvala, a jel može biti nekih drugih problema sa motorom radi te male pukotine osim naravno da izgubi previše tekučine pa se pregrije i jel se bude ta pukotina širila vremenom? Ispričavam se na malo puno pitanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nebude nikakvih problema, a ni pucal nebu dalje ako bu unitra antiftiz.
Da je voda prije bi kamenac zaćepil ali radije ti imaj antifriz

ovaj naš uzme 100 ojra samo da je pogleda... 🤭
Tak treba i biti (y)
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ok, hvala, a jel može biti nekih drugih problema sa motorom radi te male pukotine osim naravno da izgubi previše tekučine pa se pregrije i jel se bude ta pukotina širila vremenom? Ispričavam se na malo puno pitanja.
Ako imaš nekog dobrog varioca 309 elektroda to zavari, prosto zalije.
 

Luka_š

Novi član
Tu od
25 Svi 2022
Poruka
14
Znam da bi bilo najbolje da se zavari, ali me zanimalo jel se može ovako voziti bez da se nešto drugo ošteti, jer ako će samo vako malo kapati jeftinije mi je dolijati pola litre-litru antifriza na godinu nego varenje bloka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh