• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puko BLOK MOTORA

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Eee, ali ako metne antifriz, onda nemre prije paljenja motora nalijati toplu vodu u motor, a bez toga nebu posla...
 
D

DF-germany

Guest
mislim, vjerovatno mu se gubila tokom rada pa je onda stalno donasipao vodu, jer je antifriz skup za stalno dosipanje i tako ga zatekli minusi, a da nije usuo antifriz, imao sam 560 pa zna nekad kuhati, nekad na crijevo ili hladnjak ili dihtung pustiti ali pred zimu naspeš antifriz ili najbolje riješiti gdje pušta
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Eee, ali ako metne antifriz, onda nemre prije paljenja motora nalijati toplu vodu u motor, a bez toga nebu posla...

Jedan moj poznanik uzme staru tavu, nalije unutra 0.5L lože zapali i podloži pod motor, dok on popije kavu, da vidiš kak lijepo pali....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene jedan tako palio pa upalio instalaciju zamalo i garažu .
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
Re: ELEKTRODE

Pozdrav, jel moguće da usljed naprezanja (od vode zimi) blok motora istodobno pukne prema van, i prema unutra (odnosno da napukne stublina)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
U večini slučajeva ga izgura prema van, ali hoče se ogoditi i prema unutra.
Ko je kakve sreče
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
U motor koji ima cjeli blok?
Najvjerojatnije bi procurela vodena pumpa (ako dugo nije mjenjana) popucala creva vode ili otišla brtva glave. Nemora biti, ali postoji mogučnost
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Motor je uredjen, osim stublina, creva i pumpe vode. I da cijeli je blok. Creva nisu problem, neg pumpa i glava (jel mijenja sto cinjenica da su nove brtve....).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Onda nebude problema jer je najvjerojatnije i brtva glave zamjenjena, a ovo ostalo ako izdrži dobro, a ako ne bude novo išlo. To je izdatak od par sto kuna, a lakše bude motoru jer se bude smanjilo pregrijavanje.
E da, hladnjak ako je loš je isto podložan mogučnosti propuštanja kad antifriz otopi kamenac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nemora značiti, led je grda hidraulika, a blok puca gdje je najtanji
 

torpedo75a

Član
Tu od
9 Ožu 2013
Poruka
64
a jel mogu ja kako saznat jel on pukao iznutra, a da ga ne rastavljam... ako naspem vodu i upalim ga on bi trebao pomješat ulje i vodu u karteru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Možeš.
Ispustiš ulje i ostaviš preko noči da se ocjedi.
Drugi dan natočiš vodu i staviš čistu posudu pod čep za ispust i opet ostaviš jedan dan.
Ujutro okreneš motor ručno i još malo ostaviš.
Videl buš ako ima vode u posudi.

Pa ni vrag da se več sad smrzel, nisam čul da bi negde bilo tak zima.
Ili je to još od lani?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tu još postoji faktortoplinskog rastezanja , tojest možda curi samo kad je ugrijan
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Sigurno je da bi se proces ispitivanja na toplo ubrzal, ali nema brige. Ako je pukel on bu na ovaj način pustil suzu i pokazal jel je i nije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ta kondenzacija ne dolazi do izražaja za test.
To je vidljivo jer to je više suza odjednom. Kad gazda dojde i vidi onda su to obično cjele rijeke ....
 
Na vrh