• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puko BLOK MOTORA

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Usput uzmi i crijeva te koju šelnu da nebuš dvaput išel.
Tekučine natoči da je gornja cjev od hladnjaka barem do pola potopljena
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Crijeva i selne prosle godine kupljena nova dok sam repariral pumpu..
I eto koliko je izdrzala, godinu dana, i tih 100 kn kaj sam usparal prosle godine sam ove godine duplo potrosil, a i moral sam ponovno skidati haubu i kilera dolje..
Kupil sam danas neku pumpu hrvatske proizvodnje, 2 god garancija, nadam se da bude izdrzala barem 1000 rs, znaci nekih 4, 5 god..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ako bude antifriz unutra morala bi potrajati.
Nisu loše te Vin-promove pumpe
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ako gubi vodu a nevidi se da negdje curi osim na cepu hladnjaka moguce je da je brtva glave pa tera kompresiju u vodu i zato curi na cepu!!!
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ako se stavi antifriz u motor u kojem nije do sad bio, da li postoji opasnost od toga da propusti brtva glave? Eventualno propuštanje kilera me ne brine naročito jako, jedino to glede glave :confused:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pa gledaj ako je brtva glave ispravna njoj nesmeta antifriz i nemoze joj biti nista jer kod propustanja brtve glave budu najcesci uzroci propustanje ulja u vodu i kompresije u vodu te progaranje izmedju cilinrara itd...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako se stavi antifriz u motor u kojem nije do sad bio, da li postoji opasnost od toga da propusti brtva glave? Eventualno propuštanje kilera me ne brine naročito jako, jedino to glede glave :confused:
Može , propuštanje glave je nepredvidivo , i uvjek se desi iznenada
 

milankrezner

Član
Tu od
26 Tra 2014
Poruka
155
ako se stavi antifriz u motor u kojem nije do sad bio, da li postoji opasnost od toga da propusti brtva glave? Eventualno propuštanje kilera me ne brine naročito jako, jedino to glede glave :confused:

ovo i mene zanima, vodu imam več nekih 8 godina u traktoru, a htio bi metniti sad antifriz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja imam iste brige , imam preko 8 let antifriz unutra i ozbiljno razmišljam o vodi .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
ako se stavi antifriz u motor u kojem nije do sad bio, da li postoji opasnost od toga da propusti brtva glave? Eventualno propuštanje kilera me ne brine naročito jako, jedino to glede glave :confused:
Postoji mogučnost da antifriz "pojede" lošu brtvu glave, nebi bilo prvi put.

Aparat za mjerenje točke ledišta antifriza nemože izmjeriti točku ledišta kod staklopera.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto razmišljaš da metneš vodu umjesto antifriza :(think):
znaš , več sam to prepričaval , kad jeprofesor umjetnosti otkidal filter od ispravne cigarete , pa su ga pitali zašto to radi .
odgovori on pa neće meni država određivari s koje strane da pripalim ..eto tako i ja po pitanju antifriza :icon_mrgreen:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Da li vrijedi riskirati? Da li budem ja znal promijeniti brtvu glave? Za sad znam da ju kod ugradnje nije potrebno mazati sa silikonom, a kilo ključ morem posuditi ak baš treba...
Zašto aparat za mjerenje točke smrzavanja ne može izmjeriti tu točku kod staklopera?
Destiliranu vodu sam kupil, marke Iskra Zelina, sad još antifriz žuti koncentrat od Ine, povoljan je sad.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Aparat za mjerenje točke ledišta antifriza nemože izmjeriti točku ledišta kod staklopera.


kad imaš profi aparat za mjerenje na oko (ko refraktometar) moreš i to izmjeriti ;)

stric razlog je sljedeći:
antifrti je upravilu glikolni, mada ima i alkoholnih,
a stakloper je uvijek alkoholni ako se radi o zimskom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jos jedna jako bitna stvar,a to da vam vas velecasni nije rekel da se stakloper pjeni a antifriz ne,i kakvog bi to utjecaja imalo na motor procjenite sami...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
naspite stakloper u flasicu pa u zamrzivac dva dana. ako nezaledi trpi vise od -20 stepeni.dok nisam imao merac tako sam proveravao antifriz jer se jedno vreme muckalo sa time. zamrzivac treba da hladi izmedju -20 do -25
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ustanovili smo da antifriz moze izgrist losu brtvu glave znaci ako je ona u tom stanju nebi i sa vodom izdrzala puno duze.
treba napomenuti da se antifriz nekoristi samo radi smrzavanja nego i radi ocuvanja cjelog rashladnog sistema.
Moj savjet je bez obzira na sve antifriz obavezno!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh